Moja najljubša mila

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Maj 2015, 19:16

Včeraj mi je prispel nov paketek, 2x haslinger (ovčje in ognjičevo milo) in en cegu Vitos-a..
Danes sem testiral Vitos milo. Milo ima malo močen vonj, speštal sem si ga en kos v proraso lonček. Najti bom moral en ziplock bag, ker načet cegu res močno diši.
Kar se britja z tem milom tiče je to čista 10-tka. Boljši je od celle (sicer je to prvi vtis zato vzemite to z rezervo). Počakat moram na eno 3-4 dnevno brado, pa da vidimo.. Sicer pa sem uporabil Feather Popular brivnik in Iridium super žiletko na dvodnevnem prirastku obraznega steblovja ..
Cenovno in striktno brivsko gledano je to milo poleg Arka best bang za vloženi euro. Tisti, ki kupujete mila z nosom boste pač odkimali, ampak kar se samega britja tiče dobi od mene thumbs up. Za cca. 10 eur je 1L tako kvalitetnega mila no brainer nakup..
Zakaj je to milo tako dobro: vedno ko se brijem po dveh dnevih se s slabim milom porežem ko grem ATG, le z najboljšimi se ne. Z vitos milom ni bilo sledu po urezninah, nič iritacije, skorajda popoln BBS (pri meni 100% BBS ne obstaja). Delam ponavadi face lathering, naložil sem ga easy, pene je bilo dovolj za 3 prehode, pa še za en prehod je bilo rezerve.. Zelo podobno Celli, le z boljšo zaščito pred urezninami, brez iritacije po britju.. Priporočam.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a caus24 » 13 Maj 2015, 21:14

Primorec bi se dalo poslat en mali vzorec. Rad bi ga probal pa cvikam malo kupit 1kg. Celle mi bo kmalu zmanjkalo in bi rad se tega poizkusil da se odlocim kilo katerega bom kupil ☺

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Maj 2015, 21:36

Ja, lahko ti pošljem, ker ta pakunga je res too much...Sicer verjetno ni kila, oznaka je 1000ml.. Škoda da nisem tehtal, verjetno je manj ko kila, ampak itak ljudje kilo in liter enačimo, ampak to dejansko velja le za vodo.
Verjetno, če bi sedaj izbiral kaj bom kupil bi se jaz odločil za vitos..To pa med drugim zato, ker mi je figaro 'prismradil' še cello..Še po letu ali več ne morem verjet, kako slab je bil figaro..Na oko in nos pa skoraj enak celli..
Daj mi naslov na zs, pa ti pošljem vzorec vitosa..
Zadnjič spremenil Primorec, dne 13 Maj 2015, 21:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Maj 2015, 21:38

glede na hvale... kar nekaj vas ima to milo. (btw ce se prav spomnem sta 2 varianti, a odisavljeni sta obe, so vonji s cim primerljivi?)
ce se ne motim ga itak kupujete na kilo a ne? ce kdo proda 100 do 200 gramov po sorazmerni ceni bi kupil :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Maj 2015, 21:41

Ne, Vitos nima kile, kolikor imam v spominu je pod 900g. Potem pa pakunga in lahko nanese cca 1kg.
Je pa vonj od Celle bolj sladek.
Vitos naredi peno hitreje in lepša je.

Edino kar se mi dozdeva, da ko neko področje obrijem, se hitro posuši. Cella pusti dlje mokro.

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Maj 2015, 21:43

miha napisal/-a:glede na hvale... kar nekaj vas ima to milo. (btw ce se prav spomnem sta 2 varianti, a odisavljeni sta obe, so vonji s cim primerljivi?)
ce se ne motim ga itak kupujete na kilo a ne? ce kdo proda 100 do 200 gramov po sorazmerni ceni bi kupil :)
Tri varjante so.
- zelena
- rdeča (ima tudi glicerin)
- rdeča z okusom kokosa (tega ima trenutno Paolo)

Jaz imam oba rdeča. Prvi je skoraj brez vonja. Drugi naj bi dišal po kokosu. Ampak meni niti ne, ker se čuti, da je vonj sintetičen.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a olly » 13 Maj 2015, 21:50

Bajkman napisal/-a:Edino kar se mi dozdeva, da ko neko področje obrijem, se hitro posuši. Cella pusti dlje mokro.
Tudi jaz opažam, da je Vitos bolj 'suho' milo.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Maj 2015, 21:53

@miha: Ja lahko ga prodam tudi tebi 100 ali 200 g.Na zs mi napiši..Imam mil verjetno za 10 let, je neverjetno koliko se jih s časom nabere..V bistvu sem čakal da se nekdo drug opogumi in kupi kilo, ker se ni noben, sem ga vzel jaz..
Vitosa so 3 variante, zeleni, rdeci in rdeči s kokosom. Valobra ima poleg klasike še mentol, pa verjetno še kak vonj..
V bistvu so vsi našteti proizvajalci v Italiji probali kopirat famozni P.160 če se ne motim.. Mislim na cello, vitos, figaro, prep in valobro. pa verjetno je še kak..Osnova mila loj in vonj po mandeljnih...Klasika pač - oldies goldies..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Maj 2015, 21:54

Bajkman napisal/-a:
miha napisal/-a:glede na hvale... kar nekaj vas ima to milo. (btw ce se prav spomnem sta 2 varianti, a odisavljeni sta obe, so vonji s cim primerljivi?)
ce se ne motim ga itak kupujete na kilo a ne? ce kdo proda 100 do 200 gramov po sorazmerni ceni bi kupil :)
Tri varjante so.
- zelena
- rdeča (ima tudi glicerin)
- rdeča z okusom kokosa (tega ima trenutno Paolo)

Jaz imam oba rdeča. Prvi je skoraj brez vonja. Drugi naj bi dišal po kokosu. Ampak meni niti ne, ker se čuti, da je vonj sintetičen.
Cello redko uporabljam ravno zaradi vonja, mi ni ravno top. Torej je ta Vitos ca 1kg pakunga ali je npr 100g pakunga.. v klikor imate velike pakunge bi kot receno en kos odkupil.

@Bajkman:
1. a performansi so kaj razlicni med razlicnimi vitosi?
2. a zelen je mentol?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a olly » 13 Maj 2015, 21:56

Preberi --> KLIK

Odgovori