Moja najljubša mila

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Mar 2015, 07:23

Ja, SS black tie je dal na 3. mesto...Jaz bi ga dal na predzadnje pred navadnim milom za roke...Kako smo si različni.. YMMV applies here..

Ups, pozabil sem še na Mike's.. s tistim si še rok ne bi umival..

Uporabniški avatar
Mirx
Prispevkov:4
Pridružen:20 Mar 2015, 13:18
Kraj:Warsaw, Poland

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Mirx » 25 Mar 2015, 07:47

Tako je prav! Bodite pozorni, pa je, da sem poskusil, da se cene proizvodov na trgu v ZDA. Na ta način, evropski mila so dražji, in American cenejši. Za vsak pregled, da bom lahko dodate povzetek v angleščini. Na povsem angleških pregledov boste morali počakati nekaj časa.

Ko gre za stropno Shoppe ... Zakaj je tako nizka ocena? Zdrsa in enostavnost proizvodnjo pene so vrhunski. Zmehča dlake prav tako ne moremo kriviti. Je problem je, da je vonj?

Mirek

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a chrom » 25 Mar 2015, 10:01

Strop shoppe je meni vrhunsko milo. Edino, ki je meni boljše, je CRWS.

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2015, 10:10

Primorec napisal/-a:Ja, SS black tie je dal na 3. mesto...Jaz bi ga dal na predzadnje pred navadnim milom za roke...Kako smo si različni.. YMMV applies here..

Ups, pozabil sem še na Mike's.. s tistim si še rok ne bi umival..
Ti pa pretiravaš s svojimi kritikami. Če odšteješ premočan vonj SS SE ali LE, je to milo tudi tehnično vrhunsko. To je potrdil tudi @Slice na podlagi samo enega testa.
Problem pa je premočna vonjava. Slice-u sem poslal vzorec in po tem testu je napisal, da ne bo več testiral, saj je nesmiselno testirati mila, katera pečejo in iritirajo kožo.
Zato trdim, da bi bil SS SE unscented res milo kot se šika. Ampak ni edino.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Timotej » 25 Mar 2015, 10:41

Če te peče je najboljše, da ga nadaljuješ uporabljati. Sem imel isti problem z PPF milom, zato sem ga začel uporabljati vsaki dan in me sedaj več ne peče.

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2015, 11:01

Se moraš torej ti prilagoditi milu.

Je bolje, da si ti milu suženj, kot pa da je milo tebi. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Mar 2015, 11:57

Ja, vsake oči imajo svojega malarja, zadeve niso enoznačne, drugače bi vsi kupovali eno in isto milo..

Kar sem jaz ugotovil je to, da tile ameriški 'amaterji' delajo batche po 10, 20 kil, zato je velika verjetnost da je kak batch, sploh če je nahitro narejen enostavno slab. Tisti ki je kdaj svoje milo delal ve, da četudi narediš po isti recepturi pride kdaj rezultat drugačen. Tu je več faktorjev, npr za prvi batch, ki gre v prodajo se tak 'amater' potrudi, dobi najboljše sestavine ipd...Potem pa, ko ima naročil preko glave pa se začnejo lovit bližnjice, pri materialu in delu, sploh če postane preveč samozavesten in greedy..

Zato bom še naprej vztrajal pri proizvajalcih z dolgoletno tradicijo (npr Cella, Vitos Mitchells ipd), ker so se z časom in znanjem dokazali, od Mike's in podobnih pa čez kako leto ne bo sluha.. Že združitev PPF in HTGAM kaže na to, da ta bussiness ni kar tako..Zelo lahko ti narediš 10 kosov mil zastonj in narediš halo na B&B, kako bo to čez 10 let bomo šele videli.. Oba PPF in HTGAM nista edine muhe enodnevnice, jih je bilo več.. Ni dovolj da si zelo dober salesman z osnovami kemije, je le treba nekaj več..

Tako sem se bolj ali manj opekel z: Mike's, VdH, PPF, Htgam pa še kakšen tak amater bi se našel, čeprav Vdh in Ogallala naj bi imela nekaj tradicije..Vsi našteti delajo bolj ali manj zelo povprečna močno odišavljena mila.. Kakemu pašejo, meni z trdo brado nikakor..

Uporabniški avatar
Mirx
Prispevkov:4
Pridružen:20 Mar 2015, 13:18
Kraj:Warsaw, Poland

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Mirx » 25 Mar 2015, 12:17

@Primorec: Vsi se strinjajo! Obstaja tudi "mali" proizvajalec imenuje Tcheon Fung Sing. Delujejo kot podizvajalca za trženje blagovne znamke za 70 let! Za prepričani, da veste, poceni Figaro Crema di Barba ali dražji RazorRock XXX.

Sorry for Google Translation.

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Maj 2015, 09:55

Hm, tale pa pravi, da je Valobra pred Haslingerjem. In jo tudi na vseh področjih ocenjuje kot vrhunsko. Res škoda, da ni vključil še Celle:
https://www.youtube.com/watch?v=J7_J6GYhmpE
https://www.youtube.com/watch?v=vLMuXchfn7o-

Če kdo ne zna nemško, bomo že nekako pomagali.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a TMB » 09 Maj 2015, 09:58

Med moje favorite se je vrinil tudi Haslinger Schafmilch.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori