Moja najljubša mila

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Dec 2014, 03:18

Izmed tega
Slika
+ Proraso Rdeče in zeleno milo ter De Vergulde Hand (trenutno nimam doma) in Martin De Candere, zeleni Brinell, sem poizkusil izbrati Top 5. Valobre še do danes nisem preizkusil, Barrister & Mann sem nalagal na čopič brez da bi vtisnil v posodico. V tistih grdih vrečkah so še nekateri vzorci.

Z novimi izdelki se zna še kaj vmešati in kakšen produkt izriniti vendar poizkusim na podlagi dosedanjih izkušenj:
1.) Cella ali Vitos (vse TOP + ugodna cena)
2.) Stirling (Neverjetno težka, spolzka pena, brez mehurčkov. Z boljšo ceno bi si verjetno zaslužil celo 1. mesto)
3.) Tiki (enostavna + super pena)
4.) D.R. Harris (Odlično, tradicionalno milo, visoko stabilna pena)
5.) Lebelle Soaps (Nekoliko manj prepričljivo milo, a enostavno nima slabosti)

PPF in HTGAM enostavno nista na nivoju zgornjih mil.
Dolgo je bil Bathman kandidat, a odvrnili so me nekoliko večji mehurčki iz ZELO močan vonj. Enostavno je premočan in se ga nikakor ne znebiš. Na forumu je bilo že rečeno, da je močan PPF, vendar se z Bathmanom ne more primerjati.
MWF ne pride v izbor zaradi muhavosti, težko je narediti peno, pa še tista je mehurčkasta in nestabilna. Vendar pa je zelo spolzek in kožo lepo neguje. Novejše verzije menda niso problematične glede pene, kar verjetno pomeni, da je manj lanolina. S tem pa je verjetno ogroženo negovanje.
Le Pere Lucien bi si morda zaslužil biti na lestvici, a še sam ne vem zakaj ni. Enostavno mu je zmanjkalo mesta, tako da naj bo v top 6.

Primarna naloga mila je, da nam nudi udobno britje. In glede tega v tej zbirki nobeno milo ne prekaša Arko-a. Je najcenejši, tako da bi mu mesto lahko bilo čisto na vrhu lestvice. A to mu preprečuje izsuševanje kože ter nekoliko krajša stabilnost pene.
Strop Shoppe SE še nisem preizkusil, z 99% gotovostjo pa lahko trdim, da ne bi prišel v peterico. To je spet milo z močnim vonjem, kar za mene pomeni sranje zaradi pekočega občutka in iritacije. Dobi pa se tudi takega brez vonja in glede na hvalo dopuščam možnost, da se bo vrinil na lestvico - ko ga dobim.
Miha mi je sporočil, da ima tudi Tabac precej močan vonj in da celo njega nekoliko peče. To me je avtomatsko odvrnilo do nakupa v kratkem.
Glede na moje obupne izkušnje s Cade kremo niti ne verjamem, da bi lahko milo opravljalo vrhunsko nalogo.

Izvzel sem kreme, saj jih naslov teme ne omenja. Tudi sicer so mi mila ljubša. Bom pa naštel vrstni red top 3:
Omelhor
Speick
Brinell

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Dec 2014, 20:15

Bajkman, kdaj boš ti tole uspel porabit? :)

Tabac nima tako zelo močnega vonja in po britju ga ne boš več vohal, definitivno si ga moraš omisliti. Če bi bil malo cenejši, bi bil definitivno edino, kar bi jaz uporabljal za britje, ker sem z njim res zadovoljen - z lahkoto se ga naloži, od sebe da ogromno pene in zaščita pri britju je vrhunska. Izmed vseh britij sem se ravno s Tabacom najbolj vrhunsko obril. Seveda nič ne peče, ampak vsakdo izmed nas ima drugačno kožo, tako da je za poskusit. Skratka, jaz ga z veseljem priporočim.

Mene mika kilogramska Cella, ker je res odlična. Z vzorčkom, ki si mi ga poslal, sem se obril že trikrat, pa še najmanj petkrat se bom in res je posrečeno, če na čopič po nabiranju kapneš kapljico eteričnega olja, da ga malce odišaviš, če ti izvorni vonj Celle ni ravno najbolj pri srcu.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Dec 2014, 20:19

super razvrstitev in opis Bajkman!!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Dec 2014, 20:29

To seveda ni možno porabiti, kar z drugimi besedami pomeni, da sem močno preteral. Temu se reče vedoželjnost. Rezultat pa je na sliki. :lol: A mislim da so na tem forumu še vsaj 4 veliko hujše osebe. Jih ne bom imenoval, da koga ne užalim. :D

Tisti vzorček je precej majhen, tako da me preseneča, da bo kar za več kot 5x. Si racionalen. Z nakupom Celle enostavno ne moreš brcniti v temo, gledano iz katerega koli stališča. ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Dec 2014, 20:41

No, nekaj dobrega pa vendarle premore takale zbirka - četudi zdajle nehaš kupovat nova mila, jih boš imel do penzije dovolj :)

Glede Celle in racionalnosti: res ni potrebe, da bi na veliko razmetaval z milom. Porabim toliko, da se obrijem in to je to. Ne varčujem pretirano, vendar tudi razmetavam ne. Ni potrebe npr., da bi delal teste penjenja v skodelici, ali na dlani, potem pa vse skupaj vrgel stran, ko bi prišel do rezultata.

Sem varčen bolj na drug način: ko sem se zadnjič enkrat bril, sem uporabil tvoj Brinell Sentitive. Uštel sem se pri količini vode, ker sem čopič premalo ožel in rezultat je bila preveč vodena pena. Lahko bi jo vrgel stran in naredil novo, ker imam dve tubi kreme res za doooooolgo časa. Pa je nisem vrgel, ampak sem jo porabil, britje pač ni bilo vrhunsko, obril sem se pa le.

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Dec 2014, 20:50

Vidiš, meni to ne gre od rok. Jaz pogosto, ko nimam več kaj briti, naredim peno iz tega in onega kar v roki ali v posodi, dobro opazujem proces ustvarjanja, obnašanja itd. Na koncu seveda splahnem in potem ponovno z istim milom/kremo, da se prepričam, da so bile ugotovitve pravilne.
Potem vzamem drugo milo/kremo in jovo na novo. :roll:

O potrati mila in časa ni treba razlagati. :D

K racionalni porabi pa gotovo pripomore posoda. Na koncu peno, katera ostane na čopiču, iztisneš v posodo, splahneš čopič, posodo pač ne. V posodi ostane neporabljeno milo/krema. Naslednjič samo par kapljic vode in ponovno narediš peno, dodaš pa samo razliko količine kreme/mila.

Pri uporabi drugačnega proizvoda od tistega, kateri se že nahaja v posodi, dobimo lahko zanimivo peno. Recimo "superlather".

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Dec 2014, 21:11

Saj te razumem, te stvari so ti pač v posebno veselje.

Jaz moram priznati, da sem šel na DE britje najprej z željo, da privarčujem pri kartušah, ker so mi bile vedno preveč drage in vedno, ko sem si kupil paket, sem ga polovico podaril tastu, tako da sem bil vedno na kratkem s kartušami in so mi predstavljale kar strošek.

Ko pa sem se lotil tradicionalnega mokrega britja z DE brivnikom, se je pa začelo: najprej rabiš brivnik, potem rabiš čopič, potem rabiš posodico/skodelico/scuttle, potem rabiš stojalo za čopič, pa stojalo za brivnik, če že kombiniranega nimaš, potem rabiš britvice, ki jih je seveda nujno treba čim več preizkusit, potem rabiš milo in seveda ti eno samo ne zadostuje, potem ugotoviš, da si z nakupom čopiča pihnil mimo, potem te začne dajat firbec, kako se obnese britje s slantom, pa z open combom, začneš kalkulirat, koliko te bo stalo to dvoje, mimogrede pogledaš še za milom, ali dvema, na koncu pa ugotoviš, da ti je tista piksna pene in nekaj kartuš na leto čisto dobro služilo in da si zapravil veeeeeeeeliko manj, kot zapraviš zdaj :)

Hej, na tole z iztiskanjem pene iz čopiča v posodo in hranjenjem za naslednje britje pa nisem niti pomislil! Ampak, hudiča, tak gorenjc pa že nisem, da bi še na tem začel šparat! Bom jaz kar po stari metodi nadaljeval: po britju vse lepo umijem in se s pretirano potrato ne obremenjujem :)

Bajkman

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Dec 2014, 22:15

Razumem te, velik % nas potem začne gnati radovednost. Če bi sedaj vse izgubil ali bi mi nekdo ukradel, bi glede na izkušnje, katere sem pridobil, vzel tak komplet, kar bi bilo skoraj za zmeraj. Dokupoval bi samo še milo in britvice:
- Muhle R89
- Omega 10065
- Cella

Ko dam vse to v košarico, s popustom stane 36€, poštnina pa dodatnih 2,51€. Torej, za 38,5€ mi manjkajo samo še britvice.
100 komadov Astre SP za 8€ ali Polsilver SI za 20€.
Seveda je dobro preizkusiti vse mogoče britvice, a vedno se pride do zaključka, da je Astra SP zmaga, razen če ni dovolj ostra. Takrat pa je zmaga Posilver SI. Možno sicer, da bi zaradi drseče ročke namesto Muhle R89 izbral Merkur 34C HD ali pa 33C. Cena nekoliko zaniha, pri drugem celo navzdol. Zaradi specifike moje kože in dlak bi se morda celo odločil za 37C. Če bi bil "normalen", pa pač ne. :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Dec 2014, 09:53

Moram reči, da sem jaz s svojim R89 popolnoma zadovoljen, k razmišljanju o slantu in open combu me vleče zgolj radovednost, kar pomeni, da bi bil zadovoljen le s preizkusom pripadnikov teh dveh razredov in ne verjamem, da bi se z njima dosti drugače bril, kot se z R89. Konec koncev moje kocine in koža nista ultra zahtevna, zato mi closed comb res dobro služi, len pa tudi nisem toliko, da bi čakal na britje toliko, da bi mi kocine zrasle do centimetra, ali čez, ker me k britju prej prižene že neznosno srbenje pod brado in po vratu, če se ne obrijem en teden.

Je pa škoda, ker Paolo ni imel R89 v svoji ponudbi, ko sem ga jaz nabavljal, ker bi ga za to ceno zagotovo vzel pri njem, prav tako Omego 10065 in kilogramsko Cello.

Ampak zdaj je, kar je, je pač Connaught Shaving enega več prodal.

Astra SP in Polsilver SI britvice moram pa še sprobat, trenutno sem še vedno na Featherju.

Moram pa priznati, da imaš s svojim izborom popolnoma prav, Bajkman, kajti za nekoga, ki je skromen in ne preveč zahteven ter ne željan testiranja in odkrivanja, je tale izbor resnično posrečen, kajti vse je na nivoju in uspeh ter zadovoljstvo pri britju 100% zagotovljeno, vse to pa za res malo denarja in za dolgo časa.

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Moja najljubša mila

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 15 Dec 2014, 16:30

Bajkman, jaz samo upam, da se se tistim Brutal Grand nisi in ne boš bril, ker je tisto krema za po britju :D

Odgovori