Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jan 2014, 13:25

Te teme se nimamo, bi pa znala biti hudo koristna ko clovek dobi nov refill pa ne ve kako ga stlaciti noter v kaksno posodo.

Kam dati milo: vsekakor je fino da se posoda zapre, po mojem mnenju vsaj do neke mer neprodusno da eterisna olja ne hlapijo in se konec koncev milo ne presusi ce je bolj kremasto. TMB je dal koristno informacijo, da se poceni dobi posode v Ikei --> Grundtal (KLIK)
Kako narediti etikete za skatlice ipd pa najdete tukaj (KLIK)

Kako dati milo v posodico: hja tukaj se pa znajo zaceti problemi, predvsem pri trdih milih. Nekaj nacinov:
- a) Glicerinska mila navadno na hitro dajo v mikrovalovno pecico (v intervalih po cca 5 sekund) da se malo zmehca (pozor, v mikrovalovni prevec segreto glicerinsko milo pece za znoret in se tudi ohlaja zelo pocasi, da ne govorim o tem d ase rado zalepi na kozo :evil: !) ali pa ga stalijo in prelijejo.
b) Glicerinsko milo lahko naribamo in stisnemo koscke v posodo, kdaj pomaga ce dodamo malo vode (kar se pri meni s TFS milom ni izkazalo za boljso alternativo, bolje je slo brez vode)
- Mila ki bazirajo na loju (tallow based) lahko premeckamo (med meckanjem se postopoma zmehcajo) in jih pretisnemo v novo posodo.


Seveda ste vsi vabljeni da dodate svoje izkusnje ;).

ps. danes em dobil VDH milo, kako ste ga dajali v posodo, se mi ga ne da ne greti ne ribati :D, oz mi je skoda rusiti konzistenco ce je kdo pogruntal kaksen trik (dal ga bom v Ikea posodico)
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a Primorec » 16 Jan 2014, 20:52

Jaz ponavadi kupim refill-e in nato probam dobiti plastične posodice zanje, čimbližjih mer. Dosedaj sem še vse spravil v posodice od nivea kreme. Ogallala sem raztopil v mikrovalovki v širokem steklenem kozarčku od ene omake, ne vem več katere in zaprl z original kovinskim pokrovom. Arko je mehak sem ga brez problema pretlačil v en plastičen lonček od kreme, dočim speick je bil trd in sem ga moral ribat. Za tale cade refill ki je širši pa bom moral šele poiskat posodico..VdH pa sem uporabljal v original plastičnem lončku, se mi je zdel pretrd da bi se z njim ukvarjal..

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a TMB » 17 Jan 2014, 10:13

Jaz sem glicerinsko milo od Mama Bear's položil v Grundtal in potem vrgel v pečico na 100°C dokler se ni stopilo in dobilo novo obliko. V mikrovalovki bi šlo hitreje, a bi potem moral umazati kakšno nekovinsko posodo in prelivati v Grundtal. Cello je bilo povsem enostavno preložiti iz rdeče plastične posodice. Potreboval sem samo plastičen nož, da sem zajel vso milo iz plastične posode in napolnil Grundtal. Klar Kabinett je bilo pa tako trdo, da se ga je dalo samo naribati.

Če je trdo milo malo večjih dimenzij od posode se pa lahko z nožem enostavno zmanjša premer mila. Milo nato položimo v posodo, na vrh pa dodamo ostanke.

Tu so moja mila v Grundtal posodah:
Slika

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Jan 2014, 11:02

mama bear's milo je prozorno kot vidim? jaz sem dobil zdaj 1 od Seifenglatt-a ki je nore barve(modro prozorno) in zelo lepo disi, sem ga sprobal pa mi je malo nagajalo,.. bomo videli kako bo naslednjic
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a TMB » 17 Jan 2014, 12:36

Ja, Mama Bear's so melt and pour osnova.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Jan 2014, 17:08

.. mi je kar skoda da nisem se 1 tega brivskega narocil prejsnji teden... no pa drugic, oz khm khm ko se kaj mil porabi :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a simon » 17 Mar 2014, 22:07

Slika
Glede na moje izkušnje je posoda na sliki dallleč pred vsemi ostalimi, ki jih imam.Priporočam jo vsem, ki imate kvalitetna mila kot je MWF itd .Testiral sem praktično vse kar obstaja-aluminij,les,kamen ampak tole je zame trenutno najboljša zadeva.Posoda je namenjena serviranju juhe ima pa vse lastnosti za pripravo kvalitetnega mila.V spodnjem delu nam nudi zelo kvaliteten oprijem in v notranjost lahko zelo enostavno dolijemo veliko količino vode, ki zmehča mila.Premer posode je tudi primeren za vse velikosti čopičev.In v čem je skrivnost,milo nam ne uhaja čez rob ,kar pomeni ,da uporabljamo veliko bolj vlažen čopič, ter v sami posodi ustvarimo zelo gosto kremo! :P
Edino milo ,ki me je navdušilo v obliki posode je How To Grow A Moustache-Frost byte in tudi to se seli v jušno posodo.
Posodo prodajajo v trgovini Müller
Edini minus pa je pokrov, ki ne tesni kot bi sam želel, ampak tudi za to se najde rešitev.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Mar 2014, 23:09

koliko pa je cena taksne posode v Muellerju, vsaj okvirna,...

tudi sam sem zadnjic po simonovem nasvetu za MWF uporabil posodo z malo visjim robom (steklena, ala tupperware) da milo oz pena ob nalaganju ne uhaja prevec ven in mi ni zal ;)
britev.si ruleeees :)

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 18 Mar 2014, 19:40

Tukaj sem našel še malenkost cenejše posodice, kot pa tiste v Ikei. Res pa je, da nimajo prozornega pokrova.
http://www.ebay.de/itm/141133752185?var ... 1423.l2649

Bajkman

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Mar 2014, 21:26

mojster666 napisal/-a:Tukaj sem našel še malenkost cenejše posodice, kot pa tiste v Ikei. Res pa je, da nimajo prozornega pokrova.
http://www.ebay.de/itm/141133752185?var ... 1423.l2649
Tole je dobra ponudba! Hvala

Odgovori