Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Sep 2014, 21:59

wmf se je pe res zasusil :D ...

zakaj si pa HTGAM menjal posodo, a tista ta velika ti ni bila vsec,.. zaradi nizkega robu ali zakaj?

btw steklene posode sem sel nabavit v jsyk in so super (pokrovi bi sicer lahko bolje dihtali) :D :D ... ta vecja posoda je oblj za kaksno kuhinjo (cca 900 mL),.. prve 3 tamale oz mogoce tudi 4. pa so cisto komot za zajfe
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a simon » 16 Sep 2014, 22:27

Posodo sem zamenjal zaradi prelivanja mila čez rob in pa boljšega oprijema,ki ga nudi tale jušna posoda.Tudi vsa ostala zelo kvalitetna mila bodo shranjena v takšni posodi,tista ki se manj penijo in delujejo bolj na suho pa v tole posodico!
http://shrani.si/f/w/ne/2kWzPDb7/20131128221424.jpg

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Nov 2014, 07:16

Kako vi ravnate z mili po britju? Pustite posodico odprto, jo zaprete, milo umijete, ga pustite takega, kot je, razpenjenega?

Katera praksa je najboljša?

Recimo, tule berem, da simon in denis iščeta tesnenje, Bajkman pravi, da nepredušno tesnenje ni potrebno, miha pravi, da posoda mora tesniti, da milo ne izgublja eteričnih olj in s tem vonja, skratka, vsakdo pravi malo drugače.

In potem naletim na posodo Tabaca, ki ima pokrov le položen gor, nič se ne privije in nikakor ne tesni nepredušno. Pa bi menda Tabac že moral vedeti, kako se reči streže, kajne?

Torej, kaj je najbolje naredit po britju? Posodo z milom zapret, milo pustit, kot je, razpenjeno, ali pa milo in posodico splakniti z vodo, posodo pa pustiti odprto, da se milo posuši in jo šele potem zapreti?

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a denis » 27 Nov 2014, 08:00

Jaz milo, takoj po tem ko ga naložim na čopič, splaknem in obrnem okoli da odteče voda. Ko končam z britjem ga pa postavim prav in pokrijem.

Bajkman

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Nov 2014, 12:03

olly napisal/-a:Kako vi ravnate z mili po britju? Pustite posodico odprto, jo zaprete, milo umijete, ga pustite takega, kot je, razpenjenega?

Katera praksa je najboljša?

Recimo, tule berem, da simon in denis iščeta tesnenje, Bajkman pravi, da nepredušno tesnenje ni potrebno, miha pravi, da posoda mora tesniti, da milo ne izgublja eteričnih olj in s tem vonja, skratka, vsakdo pravi malo drugače.

In potem naletim na posodo Tabaca, ki ima pokrov le položen gor, nič se ne privije in nikakor ne tesni nepredušno. Pa bi menda Tabac že moral vedeti, kako se reči streže, kajne?

Torej, kaj je najbolje naredit po britju? Posodo z milom zapret, milo pustit, kot je, razpenjeno, ali pa milo in posodico splakniti z vodo, posodo pa pustiti odprto, da se milo posuši in jo šele potem zapreti?
@olly, milo res ni potrebno na koncu umivati, niti odstranjevati pene. Saj tista pena je ravno tako milo. Edino kar gre čez rob posodice, lahko malo oplahneš, če te moti. S splahovanjem/umivanjem enostavno nič ne pridobiš, milo pa mečeš vstran.
Tesnjenje je potrebno samo pri kremah, saj se sicer strdijo, mila pa so itak trda. Izjema je morda MWF, ki je zelo trd, če se osuši in ga je kot že itak problematičnega, še težje nanesti na čopič. Posebej, če milo redno uporabljaš, je misel na tesnjenje enostavno nesmiselna. Nek pokrov, da se nanj ne nalaga prah, je pa dobrodošel. Zdaj, če pogledaš nekatere, naprimer @simon-a, kateri imajo nešteto mil in potem določeno milo pride na vrsto na pol leta, potem bi lahko razmišljali o tesnjenju.

In ne, mila ne izgubljajo eteričnih olj, saj jih večinoma nimajo. Imajo samo navadne parfume. Eno ali drugo pa milo niti z odprtostjo ne izgublja, razen površinsko. Kaj šele s pokrovom, ko res ne pride do velike izmenjave zraka. Površinsko je mišljeno, da na ven milo morda res več ne diši toliko, VENDAR ko namočiš in začneš nalagati, bo vonj ponovno intenziven.
Konec koncev ima ARKO zelo močan vonj, pa čeprav že dolgo stoji v trgovini. In tam ni govora o tesnjenju, saj je zavit samo v en sloj folije, ki ni nikjer zlepljena.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a denis » 27 Nov 2014, 13:37

Kar se tice tesnenja, pa tudi jaz mislim, da pri milih, ki so stalno v uporabi, ni potrebno. Jaz sem razmisljal o tem, ker obicajno porabim eno milo do konca, medtem pa druga cakajo in stojijo. In recimo, ce jih damo poleti za dalj casa v hladilnik, da ne smradijo hladilnika oz. se navezejo duha iz hladilnika. Se pa da posodico v tem primeru zaviti v folijo ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Nov 2014, 14:00

Lepo ste se razpisali o tem vprašanju. Hvala!

Denis, vidim, da nisem čisto po neumnem predvideval, da so med vami tudi taki, ki milo splaknjujejo.

Bajkman, jaz ne trdim, da se eterična olja izgubljajo, le povzel sem Mihove besede. Vsekakor obstajajo brivska mila, ki vsebujejo eterična olja, ne le sintetično pridelanih dišečih spojin.

Jaz svojega hjm mila ne 'umivam', niti ne pokrivam, dokler je mokro. Ko končam z britjem, s prstom obrišem peno, ki je ušla čez rob na navoj posodice, peno s prsta pa s potegom ob rob posodice vrnem v posodico. Kakor si napisal, pena je ravno tako milo in jo je škoda zavreči, saj že tako in tako zavržemo dovolj mila, ko po končanem britju umijemo čopič. No, saj ne rečem, da bom s tem, ko peno z roba posodice vrnem v posodico, kaj rešil, pa vendarle, nekega dela s tem nimam, je le 'mimogredni gib' :) Ker imam rad red in čistočo, se mi zdi čisto nesprejemljivo, da pustim milo po končanem britju takšno, kot da je 'od riti padlo', zato tudi počistim tisto peno, ki je ušla čez rob.

Meni se zdi narobe, da mokro milo takoj po britju nepredušno zaprem, saj se brijem na 3-4 dni in vlaga bi imela v tem času priložnost naredit na milu razdejanje, kar se mi ne zdi prav. Zato pustim posodico kakšen dan odprto, da vlaga izhlapi, šele potem jo zaprem. Ali pa pustim odprto, če pozabim. Ne delam problemov okrog tega.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a denis » 27 Nov 2014, 14:33

V bistvu splaknem posodico in ne gre drugace, kot da pri tem splaknem tudi milo. Pri tem pa itak ne odstranim veliko mila, saj ga nalagam precej na suho.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a chrom » 27 Nov 2014, 17:30

Splaknem, pustim da se posuši, zaprem.

Bajkman

Re: Vstavljanje novih mil za britje v posodice, izkušnje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Nov 2014, 17:34

Zaprem, fertik. :D

Odgovori