Trdota vode in brivsko milo/krema

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jan 2014, 12:03

Prejel sem paket samih brivskih dobrot od našega profesorja @simona, kateremu slava in čast. :!: 8-) Da ne govorim, kako odlično se je potrudil in vse napisal, lepo zapakiral. Lepše kot vsako darilo.

No, v paketu je nekaj čopičev, med njimi tudi New Forest Manchurian, drugi je nek 22 mm New Forest 2-band in še Tubby 2. In evo, včeraj zvečer dam ven vsa mila, vzamem brivsko posodo in gremo, gasa do daske. A imel sem probleme narediti pravo kremno peno. Potrebno je bilo nekaj truda, večkratno zajemanje mila, ki je vključevalo več kot minutno kroženje na vrhu mila.
S tem da sem vsa mila pred tem namočil z 2 mm plastjo vode na vrhu. Največ problemov sem imel z New Forest Manchurian (kar mi je jasno, saj je najmehkejša). Škoda, da nisem zajemal mil obrnjenih proti tlom in čopič spodaj. To bom delal v teh dneh, morda že danes.

Mila Mitchell's wool fat pa nisem poizkusil, sploh si nisem upal, ker so izkušnje pokazale, da je zahtevnejši za delanje pene.

Konec mojega nakladanja, sedaj se začne bistvo. Ker se po 3-urnem penjenju nisem mogel sprijazniti z neučinkovitostjo čopičev ali pa mene, sem vzel destilirano vidi in woohoo!

Nekaj problema morda odpade tudi na vročo vodo, saj sem vedno želel narediti toplo peno.Kot trdi drugi "profesor" britja, za MWF ni dobro uporabiti vroče vode.

Zanima me, kakšno trdoto vode imate ostali in koliko imate problemov z delanjem pene iz mil? Trdoto vode komot preverite pri vašem vodovodnem podjetju, kjer morajo imeti izmerjene podatke. Sam imam trdoto od 14 - 15 nemških stopinj, kar je precej.
Že prej sem opažal, da sem veliko lažje naredil peno pri partnerki in mi ni šlo v račun zakaj. Nekako sem privzel, da imajo tudi trdo vodo (zaradi njihove lege). Pravkar sem klical na njihovo vodovodno podjetje in dobil podatke o njihovi trdoti vode: 9 nemških stopinj. Mislim da sem našel razlog zakaj je tam enostavneje.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2014, 12:12

Opa ni slabo, to je res tapravo novoletno darilo, bravo simon! Bajkman a slucsjno ves kaksna je trdota vode za ljubljano? Moram tudi jaz enkrat probat z destilirano, me prav zanima kako bo slo. A bos kaksno recenzijo copicev tudi delal :)? Po pravici povedano mi je trenuto najbolj vsec omega..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jan 2014, 12:27

Kako kratko ugotovitev bom že napisal, a se s čopiči na dolgi rok ne morem preseravat, ker niso moji. Rad bi jih pazil in uporabljal zelo previdno. Po drugi strani so moje izkušnje bolj švoh in nisem kompetenten za resno recenzijo nivoja @TMB.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Jan 2014, 12:27

Ja tudi jaz imam iste probleme z trdoto vode, ampak ne vem zakaj ta trdota ni vedno enaka. Človek bi pričakoval da bo trdota vode iz istega zajetja vedno enaka pa ni. Mogoče je kaka mašinerija vmes ali kaki dodatki, ne vem bi moral vprašat na komunali. Včasih se niti šampon ne peni. Ena brivska mila imajo notri dodatke, da vežejo kalcij iz vode da da se potem milo lepše peni. MWF tega nima in meni včasih pena ne uspe dobro. Sicer se nikoli nisem trudil z destilirano vodo, ker poizkušam sicer stvari max. poenostavit, ne zakomplicirat. MWF zatorej bolj poredko rabim, čeprav je to milo eno taboljših.

Aja glede čopičev, poizkušal sem mehkega jazbečevega od balee, kupljen v dm, pa enostavno so mi trši boljši, ker večinoma uporabljam trda mila in si tako olajšam zadeve, kolikor pač gre. Problem je potem s kremami (TOBS v posodici in mehko proraso milo v posodici), ker takrat ga ponavadi predoziram na čopič..Iz tube ponavadi samo stisnem 2 cm v čopič in potem direktno na obraz, tam predozirat ne moreš..
Največji razlog za face lathering je v tem da ima milo več časa na voljo da zmehča dlake, plus boljši feeling je pri britju in potem. Na enem forumu sem bral kako eni z 'jekleno' brado namažejo milo na obraz, ga pustijo gor 2 min, potegnejo še enkrat s čopičem in se nato obrijejo. Tako da ima zadeva čas da napravi svoje poslanstvo. Ko sem še mešal milo v ločeno posodici sem se vedno slabče obril kot face lathering. Je pa to tako: dokler ne probaš ne veš kaj ti ustreza..
YMMV, as always..

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Jan 2014, 12:38

@bajkman: v bistvu mu s testiranjem novih čopičev delaš uslugo, he, he, meni je vsak nov smrdel 5 britij, pa čeprav sem jih parkrat predhodno opral v milu..
Na splošno pa ne delam znanosti glede čopičev, ugotovil sem le da cenejšega ko kupim prej mu začnejo izpadat dlake..Kupoval pa sem dosedaj le noname zadeve dobavljive pri nas, prej ali slej bom moral nabavit omego. Sicer pa tale tazadnji nemški, kupljen v tuš drogeriji se kar dobro drži..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2014, 12:44

trdota vode je na isti lokaciji po moje odvisna od dosti stvari, od dezja, koliko dolgo je voda stala, ce imajo kaksne filtre seveda tudi od tega kako dobro delajo itd...

mene kdaj tudi zafrkava pena in noce ratat... ali sem jaz smotan ali pa je voda trda (sigurno bo ot) pa ne vem :D

@primorec: ta copic iz muellerja je verjetno zelo mehek in nima kaj dosti hrbtenice verjetno? vseeno raje kupi kaksnega obljsega jazbeca ali si ga sposodi za probat...

posodico imam jaz za malo na zacetku pomesat pol pa dokoncam s face leatheringom... ceprav me ta posodica "z gretjem" mika , za 1x samo segrejem z vroco vodo pa drzi kolkor drzi) :lol:
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Jan 2014, 12:49

glede čopičev sem že gledal za kaj boljšega, ampak ko si že omenil hrbtenico: vedno sem se smejal Američanom naprimer geofatboy-u (YouTube) ki uporablja največji možen čopič in ga stiska za dlake. Za dlake stiskat je naloga ročaja! To kar on uporablja je čisti overkill, pa še posodico moraš imeti gromozansko ker pena leze ven na vse strani..Ko bom kupoval novega bom mojega izmeril in kupil podobne velikosti, ker se mi pač najboljše obnese dosedaj. Že tisti od balee je prevelik, sploh ker je mehek in gre milo kar nekam..

Bajkman

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jan 2014, 13:15

Tisti od Balee je Pure badger, kot moj HJM iz Muellerja. Zelo zanič čopič, dlake pikajo pa so vseeno zelo mehke, brez hrbtenice in niso goste. Meni je vsaka svinjska Omega za 3 EUR veliko boljša.

Ampak jazbečji 2-band pa ima hrbtenico in je obenem tudi mehek. V večini so vsi od New Forest taki, tak je tudi. Tudi Semogue Owners Club je tak in je zelo zelo pohvaljen...

Bajkman

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jan 2014, 13:44

Primorec napisal/-a:Ena brivska mila imajo notri dodatke, da vežejo kalcij iz vode da da se potem milo lepše peni. MWF tega nima in meni včasih pena ne uspe dobro.
Mislim da je ta dodatek Tetrasodium EDTA, kateri je tudi v MWF, kot tudi v vseh milih in kremah, katere imam. Razen v Celli, ampak ponovno je tu nasprotje, ravno Cello najlažje dobro zamešam.

@miha, če delaš peno tam kjer tudi živiš, mislim da je tudi precejšnja trdota. Kaj ko bi mi naredil usluga in glede trdote povprašal "dobavitelja". Ko ti bo čas to omogočal.. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Trdota vode in brivsko milo/krema

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2014, 15:07

Bajkman: bom, samo delajo samo do 15h, drugic.. upam da ne pozabim
britev.si ruleeees :)

Odgovori