Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a simon » 15 Dec 2013, 19:27

Slika
Rdeč Proraso je zame boljši od ostalih-beli in zeleni.Osebno menim da se hitro suši in ker se brijem po celi glavi je to zelo moteče.Še en minus pa si zasluži zaradi same posode, ki je res nekvalitetna in deluje zelo ceneno. ;)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 15 Dec 2013, 22:45

@bajkman, tam je sedaj po novem Tigota, vem za ziher, sem vprašal. Pred leti smo namreč hodili k medeotu zraven kupovat fotoaparate, tako da okolico kar poznam.

@simon, mene posoda sploh ne moti, nisem niti ocenjeval tega, če bi me motila bi hitro preložil vsebino v kaj boljšega. Milo je pač milo in pena se pri vseh suši, pri enih hitreje pri drugih manj.. Ker pa glave ne brijem to sušenje izgleda meni nima časa priti do izraza.. Meni je pomembno, da me žiletka ne praska po koži in tu se mi je to milo izkazalo.. Bom vložil standardni disclaimer YMMV, ker nočem zagnat neke evforije..Se pa strinjam s tabo, da je rdeči proraso boljši od drugih..

@edmond: italjanska poštnina je tako draga da verjet nisi. Sem gledal po italjanskih webshopih, že za cello, pa me je kar minilo. Kolikor vem uvoznika za proraso v Sloveniji ni in ga verjetno tudi bo ne ker smo enostavno premajhen trg..Še najcenejši je giftsandcare.com, španski webshop, pa še 10 % popusta je do novega leta..Da bi prodajali kje proraso sample pa še nisem slišal. Za proizvajalca pa res 1 kg mila ni nič, on ima s tem par eurov stroška.

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Dec 2013, 23:16

18. Novembra je bil tam še Acqua&Sapone. Če so v tem času spremenili, potem možno.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 15 Dec 2013, 23:22

Mene predvsem zanima v katerih trgovinah v bližini meje s SLO je možno kupiti rdeči Proraso. Ne mislim naročati online, drugače bi ga že naročil. Zanima me predvsem Trbiž, Udine in recimo Gorica. Ker sem večkrat tudi v Avstriji, paše zraven.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 16 Dec 2013, 09:37

Sem klical v Proraso in dobil neko žensko, ki je zelo slabo govorila angleško. Povedala mi je samo email, kam naj se obrnem in odložila telefon. Naslov je export@proraso.com. Poslal sem mail na ta naslov in čakam odgovor. To je vse zaenkrat!

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 16 Dec 2013, 14:54

Sem se naredil francoza, pa še enkrat poklical v Proraso in želel nekoga, ki govori angleško. Tokrat so me vezali naprej in dobil sem žensko, ki je govorila angleško. Povedal sem ji, da sem ji poslal mail, katerega je tudi takoj poiskala v mailboxu in prebrala. Obljubila mi je, da mi bo odgovorila na mail v nekaj urah. Vprašal sem predvsem, kje v bližini slovenske meje se lahko kupi Proraso proizvode, predvsem Proraso Red, ki ga je težko najti. Bomo videli kaj bo napisala. Sem pa našel nekaj italijanskih spletnih trgovin, ki prodajajao Proraso Red kremo, 150ml, po 2,5€, samo je pa potem poštnina do SLO cca. 23€.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 14:59

super ti to rihtas :)!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2013, 15:18

Poštnina je iz Italije res pretirana. Edina možnost bi bila, da več kosov in potem poštnina "razpade". Vseeno nas je še premalo na forumu, da bi se poštnino zreduciralo na minimum.

Edmond, poglej prosim, koliko je poštnina v Italijo. Morda najdem kakega Italijana, pri kateremu se potem prevzame. To seveda v primeru da ne bo nikakor možno dobiti v običajni trgovini.

LP

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 16 Dec 2013, 17:24

Dobil odgovor od Prorasa:

Hello.
You might find Proraso Red Range at CAD Igiene e Bellezza. Check the web site for point of sale
http://www.cadbellezzaigiene.it/negozi.php?idprov=030

Best regards
Stefania Martelli
Export Manager

Ludovico Martelli S.r.l.
Sede Legale Amministrativa Stabilimento:
Via Faentina n.169/12 - 50010 CALDINE (FI)
Tel. +39 055 737821 - Fax +39 055 7378290
e-mail: stefania.martelli@proraso.com

V Udinah sem bil ravno v soboto in trenutno ne planiram v kratkem spet dol. Ko bom v Trbižu, ali v Avstriji, bom pogledal še tam... Naslove pa shranim, saj bom čez kakšen mesec ali dva spet v Udinah.

Bajkman

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2013, 17:30

@Edmond Dantes, hvala za informacijo!

Odgovori