Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Dec 2013, 16:15

ja saj zato sem sel potam probat ker se nsiem tocno spomnil kaj je blo grenko,.. ampak bom se probal in ce zaznam kancek grenkobe javim :D :D ...
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Dec 2013, 22:21

Danes je bil dan preizkusa za Ogallala bay rum & lemongrass. Zadeva diši kot za stavo, res res njami, ampak pri britju pa se ni izkazala.. Dva dni po speicku se vidi razlika med lojem in glicerinom..cifre: britje 7,5/10 vonj 10/10 feeling after 7,5/10. Na čopič sem ga moral nalagat približno 2x dlje kot speicka, pa še takrat je bila pena slaba.. Nekako na nivoju zelenega prorasa, če ne še slabša. Tudi sušilo se je precej..Vmes sem pomislil kaj če sem ga pokvaril z mikrovalovko? Potem sem se spomnil na zelo mešane recenzije na netu, polovica ga hvali polovica graja, nekako sem zaključil da gre za velike tolerance kvalitete v proizvodnji, drugače pa ne vem. Tudi barva in izgled vseh samplov to potrjuje..Skratka danes se je moral izkazat weleda balzam..

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a chrom » 20 Dec 2013, 19:40

Ja, Ogalalla mila so bolj tako tako.

So pa aftershavi FENOMENALNI! Sploh bay rum & lemongrass, sandalwood, ter Sage @Cedar. Mnjam! Tudi kolonjska, double strength, je odlična.

Sicer pa sem jaz itah Bay rum junkie!

Matjaž, hvala za Santa monica bay rum milo! vonj je popolnoma identičen Petal Pushers bay rum. Bomo videli, kako se bo obnesel pri britju, PPF bi ni odgovarjal. Probam danes z temle novim bakelitnim Slantom, ki ima OGROMEN blade gap. Me prav zanima, kako se bo to obneslo.

BTW, če ima kdo rad, da ga aftershave peče, naj izproba Captains choice Cat o nine tails. To pa peče, brez pretiravanja, 2 minuti. In to tudi po finem britju :-)

Večerja tistemu, ki se obrije spodaj in uporabi Co9t! :twisted: :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a TMB » 20 Dec 2013, 21:50

Ni za kaj Chrom. Milo je super. Kopija MdC, ki se mu postavi ob bok oz. ga celo prekosi v nekaterih pogledih (sploh občutek po britju). Jaz sem ravno porabil vzorec Bespoke #1 in že pripravljam recenzijo. Edina slaba stran polnih izdelkov je, da je premer posode v kateri je milo zelo majhen. Zunanji premer vrha posode brez težav potisneš v odprto Cello, ki ima že tako ali tako malo majhno posodo. Tako da bom verjetno milo prenesel v Grundtal iz IKEA.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 20 Dec 2013, 22:37

chrom napisal/-a:Ja, Ogalalla mila so bolj tako tako.

So pa aftershavi FENOMENALNI! Sploh bay rum & lemongrass, sandalwood, ter Sage @Cedar. Mnjam! Tudi kolonjska, double strength, je odlična.

Sicer pa sem jaz itah Bay rum junkie!

Matjaž, hvala za Santa monica bay rum milo! vonj je popolnoma identičen Petal Pushers bay rum. Bomo videli, kako se bo obnesel pri britju, PPF bi ni odgovarjal. Probam danes z temle novim bakelitnim Slantom, ki ima OGROMEN blade gap. Me prav zanima, kako se bo to obneslo.

BTW, če ima kdo rad, da ga aftershave peče, naj izproba Captains choice Cat o nine tails. To pa peče, brez pretiravanja, 2 minuti. In to tudi po finem britju :-)

Večerja tistemu, ki se obrije spodaj in uporabi Co9t! :twisted: :twisted: :twisted:
Kje si kupil tale Ogallala Bay Rum Aftershave ( sandalwood ), kakšno je pakiranje in koliko €? Če je res nekaj posebnega, bi enega ubodu. :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Dec 2013, 07:26

Edmond Dantes napisal/-a:
chrom napisal/-a:Ja, Ogalalla mila so bolj tako tako.

So pa aftershavi FENOMENALNI! Sploh bay rum & lemongrass, sandalwood, ter Sage @Cedar. Mnjam! Tudi kolonjska, double strength, je odlična.

Sicer pa sem jaz itah Bay rum junkie!

Matjaž, hvala za Santa monica bay rum milo! vonj je popolnoma identičen Petal Pushers bay rum. Bomo videli, kako se bo obnesel pri britju, PPF bi ni odgovarjal. Probam danes z temle novim bakelitnim Slantom, ki ima OGROMEN blade gap. Me prav zanima, kako se bo to obneslo.

BTW, če ima kdo rad, da ga aftershave peče, naj izproba Captains choice Cat o nine tails. To pa peče, brez pretiravanja, 2 minuti. In to tudi po finem britju :-)

Večerja tistemu, ki se obrije spodaj in uporabi Co9t! :twisted: :twisted: :twisted:
Kje si kupil tale Ogallala Bay Rum Aftershave ( sandalwood ), kakšno je pakiranje in koliko €? Če je res nekaj posebnega, bi enega ubodu. :)
Uf, preko prijatelja v ZDA. On je naročil in so mu dostavili, potem pa je poslal meni. Z Ogalallo je v EU problem. Jaz imam še sample pack, ampak so vzorci po 1 dcl, tako da bodo v moji rotaciji, kjer je 20 bay rum aftershavov, še trajali kar nekaj časa. Bom pa kasneje definitivno nekako nabavil še zgoraj omenjene tri, v ta velikih pakiranjih.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Dec 2013, 13:06

Pozabil, daleč najboljši vonj Ogalalle je Limes &Peppercorns!

Mislim pa da je možno Ogalallo naročiti iz Kanade, oni še vedno pošiljajo alkoholne zadeve preko luže. Je pa tu definitivno smiselno, zaradi poštnine, udariti skupinca. Ampak bo pa potem problem okoli carine....

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Dec 2013, 15:25

Meni so z maguire barber shopa poslali po gls-u, se pravi po kopnem..Verjetno tako tudi z alko afterhavi bi šlo skozi..Vsekakor meni as z alko ne ležijo, uporabljam izključno balzame, če bo kak skupinski nakup me štejte zraven za kak ogallala balzam, ker vonj je res špica..

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Dec 2013, 15:33

Primorec napisal/-a:Meni so z maguire barber shopa poslali po gls-u, se pravi po kopnem..Verjetno tako tudi z alko afterhavi bi šlo skozi..Vsekakor meni as z alko ne ležijo, uporabljam izključno balzame, če bo kak skupinski nakup me štejte zraven za kak ogallala balzam, ker vonj je res špica..

Ne bodo poslali aftershave, samo mila.

Jaz sem pri njih naročil kup ogalalla stvari in so mi po nekaj dneh stornirali....

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Recenzija Ogallala, Proraso red in Speick mil

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Dec 2013, 16:53

Danes sem šel v novoodprti hofer v tolminu, ko se šetam okoli zagledam prince žiletke. Ker so jih toliko hvalili na slo-techu sem kupil držalo z tremi nastavki s tremi rezili in še en paketek nastavkov z 6 rezili.
Je pa danes prišla ponovno na vrsto rdeča proraso posodica, da se malo odpočijem od ogallala povprečnega mila. Obril sem se perfektno..Glede na to da mi mwf včasih zataji s slabšo peno lahko rečem samo to: kje si hodil proraso mojih zadnjih 20 let! Moje No.1 milo.. Prince žiletke so me tudi pozitivno presenetile, vprašanje je samo koliko britij zdrži en nastavek in kako se obnese nastavek z 6. rezili..Vsekakor bom raziskal to do konca..thumbs up. Všeč mi je ročaj, držalo s priseskom za steno, nastavek z tremi rezili se mi ni zamašil, rezila prav značilno pojejo, tako da takoj veš kje moraš še enkrat potegnit da bo obrito. Morebiti...morebiti bi probal še enkat z britvijo in proraso red...ko zberem pogum..

@chrom: pa ogallala balsam? Mislim da nima toliko alkota kot en pir..Bi šlo skozi?

Odgovori