Krema za roke - naredi si sam

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Krema za roke - naredi si sam

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Dec 2013, 01:49

Sicer sam ne uporabljam redno osti kreme za roke (najveckrat jo rabim ko mi roke ze prevec razpokajo, npr. zaradi mraza na npr biciklu), ampak so pa kreme kar popularne in zazeljene pri veliko ljudeh tako da sem ze zadnjic naredil eno stih probo, danes pa se sel malo bolj za res. Naj kar na zacetku tudi povem da so spodnje informacije moje mnenje in vam svetujem da jih sami preverite.

Sestavine sem poskusal dobiti kar se da originalne, nepredelane (da ne uporabim skomercializiranega izraza naravno, organsko ipd, btwme zanima ce se kdo od ljudi ki te izraze tako veselo lansirajo spomne da je npr musnica tudi tkao organska kot naravna, pa butulinum toksin, ki je najmocnejsi znan bioloski toksin je tudi tako naraven kakor tudi organski :D).. ok gremo nazaj na temo.. tako sem dobil karitejevo maslo direkt iz Burkine faso, arganovo olje je iz maroka, olivno in sivkino olje direkt iz rok g. Petra iz Hvara, ki je lastnorocno tako obral/ozel oljke/sivo kakor tudi pridobil olje.

Glede na razlicne recepte, ki sem jih prebiral po internetu je je poleg mesanja razlicnih primesi potrebno paziti na sestavine, ki poleg svojih blagodejnih ucinkov doprinesejo tudi h koncni teksturi kreme, tako z masli dosezemo da je krema bolj trda, z olji pa obratno.
Zelo pomembna stvar na katero moramo biti pozorni je, da s previsoko temperaturo (ko topimo masla) ne vplivamo na lastnosti masel (torej da jih “ne unicujemo v smislu blagodejnih vplivov”). H kremi lahko dodamo razlicna etericna olja, s katerimi pa nikakor ne smemo pretiravati in jih dodajamo v kapljicah, nekatera izmed njih imajo tudi zdravilne ucinke (tea-tree oil dezinficira, sivka pomirja ipd).

Najprej sem zatehtal masla
Slika

nato je sledilo dodajanje tekocih olj
Slika

.. in seveda dolgotrajno gretje in mesanje na mlacni vodi (ki je trajalo in trajalo..)
Slika

.. ko se je koncno vse stopilo
Slika

sem dodal se par kapljic etericnih olj ter vlil v posodice in dal na hladno da se je krema strdila,.. sedaj pa samo da se mikalvz pride po njih :).
Slika
Slika

Cas dela cca 3,5h.
britev.si ruleeees :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Krema za roke - naredi si sam

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 05 Dec 2013, 08:04

Odlično! Koliko pa so stale sestavine za kremo?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Krema za roke - naredi si sam

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 05 Dec 2013, 08:40

Zgleda fajn in odlična ideja za novoletna darila.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Krema za roke - naredi si sam

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 05 Dec 2013, 08:52

Jaz bi to imel zase. Če lepo diši in če je res OK, potem je zelo zanimiva zadeva.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Krema za roke - naredi si sam

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Dec 2013, 09:17

Zadeve sem nabavil te iz te teme http://www.britev.si/viewtopic.php?f=14&t=71, kar nisem imel pa preko neta v eni slovenski stacuni, cena ni tako nizka ko kupujes samo ko pomislis da iz tega naredis cca 2L krem pa je ceneje :D.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Krema za roke - naredi si sam

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Dec 2013, 09:30

2 l :?: :?:

To boš potreboval veliko pomoči, da se bo porabilo

Odgovori