Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
NOS4A2
Prispevkov:13
Pridružen:07 Maj 2020, 15:04
Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a NOS4A2 » 07 Maj 2020, 17:39

Pozdravljeni,

Opažam, da veliko izdelkov, predvsem sem gledal aftershave balme, vsebuje konzervans Phenoxyethanol (nekateri celo parabene). Ta naj bi bil škodljiv za možgane in živčni sistem. Kakšno je vaše mnenje glede omenjenih in ostalih kemikalij? Se jim izogibate ali vam je vseeno?
lp.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Maj 2020, 22:23

Pozdralvjen na forumu :). Po pravici povedano se s tem ne obremenjujem prevec saj naceloma za to poskrbijo standardi in regulative (kaksni stari AS, ipd znajo imeti teh stvari precej vec), stvar gre konec koncev na kožo in ne v đil (vem da prehaja tudi prek okože), ni je prv dosti pa po pravici povedano se mi zdi da tej zgodbi nikoli nebi prisel do dna ked je vedno neka, stvari med seboj reagirajo, odvisno je od poameznika ipd, po drugi strani smo deležni verjetno precej vec svinjarij in nevarnih snovi preko drugih virov in izpostavitev... Vsekakor je prav da pazimo na svoje zdravje da ne bo pomote :D.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a G_man » 08 Maj 2020, 11:42

Hehe, sem šel takoj gledat moj najljubši balm (Stirling), ali ima tole kemikalijo not. No, nima. Tako da še naprej iščem razlog, zakaj se mi že meša doma :lol: :lol:

Drugače pa se načeloma strinjam z Miho. Vedno bo v kozmetiki nek kompromis. Ed del snovi je dober za kožo, drugi del slab za organizem. Slednje so seveda not zaradi drugih razlogov in v majhnih količinah (praviloma tudi navedene na koncu liste sestavin). Zdaj pa lahko gremo down the rabbit hole, lahko pa (slepo) zaupamo farmaciji in kozmetični industriji. Nobena varianta ni gih optimalna. :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
NOS4A2
Prispevkov:13
Pridružen:07 Maj 2020, 15:04

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a NOS4A2 » 08 Maj 2020, 17:07

Pri meni ga vsebuje rdeči cella balsamo dopobarba. Res pa je, da nimam veliko brivskih izdelkov.

As a general rule of thumb: nikoli ne zaupaj kapitalu. S tem mislim na velike korporacije.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Maj 2020, 21:49

.. naceloma je po moje v interesu kapitala tudi da ima zadovoljne potrosnike, da jih ohranja, da ima visjo trzno vrednost ipd.

Po drugi strani je (ce predpostaivmo da le-ta neomejeno sluzi na skodo ljudi) na mestu drzave ter mednarodnih regulatornih teles da jim sluzijo kot protiutez interesom kapitala, jim postavijo smernice, meje, jih kontrolirajo naceloma sluzijo interesom svojih clanov, najsi bodo to drzavljani ali drugacne skupine.. :?:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
NOS4A2
Prispevkov:13
Pridružen:07 Maj 2020, 15:04

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a NOS4A2 » 08 Maj 2020, 22:29

V interesu kapitala je na prvem mestu samo kapital. Poglej koliko časa so ameriške tobačne firme zavajale folk o škodljivosti kajenja. Mislim, da je na to temo posnet film po resničnih dogodkih, Russel Crow v glavni vlogi. Potreben je bil izjemen napor, da so priznali škodljivost in začeli opozarjati z napisih na škatlicah. Verjetno je še več takih zgodb, na pamet mi pade še ta z ligo NFL, da je priznala, da imajo igralci resne pretrese/poškodbe možganov...

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a brico » 10 Maj 2020, 14:15

kam pelje ta pogovor?...na BRIVSKEM forumu....a ne znate več kej zanimivega povedat, ali samo politiziranje...

sorry, poln kurac mam tega...še žal mi je, da sem odprl to temo....

če boste tako nadaljevali, I'm OFF...

TINK POZITIV!!!
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Maj 2020, 19:27

brico, predlagam da ostanes tudi ti pozitiven. Mogoce ti odpri eno dobro temo..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a brico » 10 Maj 2020, 19:47

miha napisal/-a:
10 Maj 2020, 19:27
brico, predlagam da ostanes tudi ti pozitiven. Mogoce ti odpri eno dobro temo..
nisem mislil da je tema napačna...samo smer, v katero pelje...kapital, politika in ostala sranja...

drugače, lahko odprem temo, samo ne v zvezi britja...trenutno ne brijem... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Škodljive sestavine priljubljenih izdelkov

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Maj 2020, 20:00

Brico, tako se govori, nekam jezno si prej zvenel..

Evo jaz odprem eno od britve ki sem jo prejsnji teden renoviral, ti pa eno o ne-obriti-sceni.
Ceprav se jaz tudi bolj poredko brijem zadnje case, na cca 3 dni namesto vsakodnevno..
britev.si ruleeees :)

Odgovori