Proraso Kozmetika

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24
Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 04 Jul 2018, 19:50

Teme na to znamko ne najdem, mogoče sem neroden, mogoče pa je to ravno zaradi tega, da je ta znamka ob poplavi raznih bolj fancy znamk (in vonjev), (zame (po novem) po krivici), potisnjena v ozadje oz. na listo "poceni in ne tolk fancy kozmetike". Tudi sam sem jo nekoč brcnil nekam tja.

Ne spomnim se več kdaj sem probal (beri se na šnela obril) z Proraso Red milom (in Mach blush), pa se spomnim samo čudnega vonja, drugega pa se mi sedaj zdi, nisem opazil ali znal opaziti. Od brata po klingi @tadei sem dobil Proraso Green milo, ki bi, v nekih okoliščinah zame bil resničen konec experimentiranja (no mogoče še sem pa tja kaka žajfa..) Slika Kupil bi eno škatlo od 20 kil in čaos.

Moja izkušnja kratko in jedernato: ko odprem pokrovček opazim, da je vonj bolj blag (o vonju na koncu), milo pa malce mehkejše, po barvi in teksturi enak skuti iz hoferja). Pred tušem sem ga blago namočil (milo!), takoj po tušu pa moker in otresen cenen jazbec iz površine hitro nabere za pljunek rumenobeleblede žajfe. Namrvim ga v lonček, s skoraj suhim penzlom in po (dejansko) 5 kapljic dodajam vodo, počasi, ni se mi mudilo, hočem nadzirati razvoj. Pena se 4 rundah po par kapljic naenkrat rodi in zapolni pol lončka. Slika Tu pa nastopi veselje: mastna, težka, zbita pena! Spolzka, voljna! Kakor _________ (vstavi poljuben tekst). Koža se izpod nje ne vidi že po prvem tankem nanosu. Nanos na faco oz občutek pri tem - poezija. Britje trije prehodi POEZIJA. Nekoč se bomo brili z margarino verjemite (to me je prešinilo).To je pena matervola! Nov Viking's Sword je v 6C letel kot, da bi bil na obrazu led. Resničen občutek zaščite! Presrečen. Če (zmeraj je če) ne bi blo šibke točke. Vonj. Ja, subjektivno - enim je všeč. Sreča je, da je res blag. Ko sem od čisto blizu povohal peno se mi je narisala skoraj čisto zatemnjena velika soba od 60m2 s 4m visokim stropom in zavesami (prašnimi) viola barve, na steni nasproti okna je pa bla temnosivozelena šolska tabla. Vonj je ostal za staro učiteljico po tem, ko se je spokala domov. Ni mentol, ampak (šele po končanem britju oz. spiranju obraza z mrzlo vodo prijetno hladi) nekaj podobnega borovem lubju s pljunico pinije ali nečesa. Manjka mi parfumsko cologne nota, vanilija ali katerakoli druga sadna nota, da tole grobnico malo poživi. Pohladi - ne ono mentolovo na hard, ampak malce in za poleti - prijetno. Nekje v vonju kot, da bi zaznal nianso amoniaka oz nekega benzena. Ta del vonja me malce ubije. Eukaliptus in mentol, kakor pravi napis na skatli? Naahh

A performans tega mila me je prepričal, da bom ponovno probal Proraso Red! In vse ostale vonje Proraso tudi. Verjetno bolj v AS obliki - ampak bom. Proraso milo Green (ostala so po moje razen vonja ista) priporočam vsakemu, ki ga še ni. Po krivici pozabljena žajfa! Slika

Kakšni so kaj AS, predvsem v moči in trajnosti vonja? Njihova zaščita?Je kdo probal še kaj več kot samo eno milo ali en izdelek Proraso? Imamo kako izkušnjo?

Slika
Zadnjič spremenil Viking71, dne 04 Jul 2018, 19:50, skupaj popravljeno 5 krat.
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Jul 2018, 21:26

Od Proraso sem probal po moje vse mila, kreme. Se najbolj mi je bila vsec rdeca krema in tudi svetlo plava. Proraso se vsi dobro penijo, so mehka mila, poceni, po performansu jih dajem na sredo, mogoce malo pod, manjka jim zascite. To sem najbolj obcutil pri bri britvah in mogoce kaksnem agresivnem brivniku ko je bila koza malo utrujena, dovzetna za poskodbe oz rdece pikice .. od italjanskih z dobro ceno bi dal prej vitos red in cello (oba kilsko pakungo, po moje je malo razlike od majhnih izvedb..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 04 Jul 2018, 21:30

Zanimivo.

Mene je pa pri Prorasu navdusil ravno ta obcutek zascite ali desenja in posledicno bbs brez pike iritacije

Mogoce je pa vse skupaj posledica odlicne britvice (priporocam) #viking'ssword


.::a non entity:.

Sent from my iPhone using Tapatalk
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a G_man » 04 Jul 2018, 21:38

Zanimivo! Jaz imam tudi slabe spomine na proraso žajfo.. Imel sem zeleno. Je pa res, da je bila to prva! In sem bil tudi sam takrat zelen! :)
Stvar je po moje v tem: ko res doteraš tehniko, se lahko skoraj z vsakim milom lahko relativno dobro obriješ.
Čeprav, ti praviš, da te je navdušila..
Hehe, meni pa je po spominu edina svetla točka zelenega prorasota vonj. SlikaSlika

So pa vsi prorasoti dobavljivo v Stari Gorici v trgovino Tigota.. Samo da spomnim, je pa to bilo velikokrat na forumu omenjeno.

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 04 Jul 2018, 21:40

G_man napisal/-a: .....
Stvar je po moje v tem: ko res doteraš tehniko, se lahko skoraj z vsakim milom lahko relativno dobro obriješ....
.
To je to ti povem! Slika



.::a non entity:.

Sent from my iPhone using Tapatalk
.:a non entity:.

tadei
Prispevkov:103
Pridružen:14 Maj 2018, 01:51

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a tadei » 07 Jul 2018, 17:40

Top post Viking :)

Proraso zelen je bilo prvo milo zame, kjer sem videl, da ne smem obupat. Vse kar sem probal prej se je končalo rdeče. Ni bilo tehnike, pravega orodja, etc. Proraso je bil ravno prav odpustljiv ker nisem znal naredit dobre pene in mi je nudil zaščito, ki jo prinese tehnika in izkušnje.

Sem ga ponovno uporabil 2 dni nazaj in je še vedno dbest. Nekakšen reset pri britju, ko ne vem točno al sem kriv sam / britev / klina :)

gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a gregak » 25 Sep 2018, 21:18

Proraso zelen 150 ml v slovenski spletni trgovini= 3,90€, na ebayu= 13$ + postnina!
wtf

Zakak taka razlika?

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 26 Sep 2018, 09:32

...v Firencah pa 1.54eur (kupil dve dva tedna nazaj).. jah - vsaka šalčka..pa se nabere
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a G_man » 26 Sep 2018, 09:34

V stari gorici v Tigota drogeriji tudi 1.5 eur.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk


gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21

Re: Proraso Kozmetika

Odgovor Napisal/-a gregak » 28 Sep 2018, 22:47

Danes sprobal zeleno skatlico. Vsec mi je bil vonj, obstojnost pene in prijetno hlajenje, sploh po 3 britju. Velikoo boljse kot Mullerkevo HJM milo. Zaenkrat bom uporabljal, dokler kaj novega ne sprobam.

Odgovori