Tabac Original (nova formulacija)

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01
Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a mango » 01 Feb 2015, 23:38

Če si ga bom kdaj kupil oz. če dobim priložnost, da ga sprobam, bom z veseljem sporočil rezultate :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a Omega » 02 Feb 2015, 06:37

Zanimivo, jaz nisem imel problemov z ustavljanjem pri tabacu, čeprav sem uporabil merkur 34c. Da nisi slučanjo kupil mila za roke tako kot Miha? :twisted:
Up spirits!

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 02 Feb 2015, 08:19

mango napisal/-a:Rabil bi nasvet glede delanja pene s Tabacom. Vsakič, ko se brijem s Tabacom, mi pena ne drsi ter se mi zato brivnik dobesedno ustavi na obrazu. Zato vas zdaj sprašujem, če je imel še kdo podobne probleme in kako se jih je znebil. Drugače imam novo formulacijo.
Hvala :)
Grem stavit, da dodaš premalo vode. Po kapljicah dodajaj vodo, dokler se ne začnejo delati preveliki mehurčki.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a mango » 02 Feb 2015, 09:41

Zgleda, da se Mihovega "greha" ne bo kar zlepa pozabilo :lol: :twisted:
Ko sem delal testno peno, sej najprej naredil lepo, gosto peno in z njo naredil majhen prehod, nato dodal nekaj kapljic in spet naredil majhen prehod, nato spet par kapljic in britje... Ta postopek sem ponavljal, dokler nisem opazil, da je vode preveč. Tako, da sem naredil minimalno 6 poskusnih prehodov, pa ni bilo pravega rezultata.
Razmišljam, da je mogoče krivo to, da preveč umijem obraz oz. da milo za obraz preveč očisti kožo...

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a olly » 02 Feb 2015, 09:51

mango napisal/-a:Razmišljam, da je mogoče krivo to, da preveč umijem obraz oz. da milo za obraz preveč očisti kožo...
Ne, to ni krivo. Če si ne bi umil obraza, bi stara maščoba, nečistoče in odmrla koža, ki so na obrazu, ob stiku s toplo vodo naredile gosto, lepljivo plast, po kateri brivnik, gladek, kot je, nikakor ne drsi.

Zaradi tega vedno poudarjam - umivanje obraza z milom, preden se začneš briti, je zelo pomemben korak in brez tega enostavno ne gre.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a mango » 22 Feb 2015, 16:58

Zdaj ko sem bil malo več doma, sem se lahko igral z tabacom.

Po neuspehih z tabacom sem mu dodal za pol čajne žličke seifenglat citrus bomb-a (pri slednjem sem imel vedno probleme naredit peno). Pena je bila odlična in tudi drselo je veliko bolj kot s samim tabacom, ter ni več bremzalo brivnika na obrazu. Tako sem se obril cca. 5-6 krat, danes pa sem se odločil da spet sprobam samega tabaca.

Za spremembo sem fatboy-a pustil v omarici in ven potegnil Gillette Knack-a, saj se še nisem dostikrat bril z njim. Čopič sem pustil namakati sigurno kakih 20 min in nato začel nalagati milo. Pena je bila lepa in tudi dosti je je bilo za 3 prehode + popravke. Vstavil sem polsilver SI in začel z britjem. Brivnik je zelo lepo tekel in ni bilo več tistega neprijetnega zatikanja, samo ene 2-krat se je hotel ustaviti.

Šele po koncu britja mi je prišlo na pamet, da je mogoče vzrok za boljše britje drug brivnik. Naslednjič zopet zmešam čistega tabaca in priredim dvoboj brivnikov, pa da vidimo kaj je na stvari ;)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a Omega » 22 Feb 2015, 18:17

Aja, to sem pozabil vprašat.. Govoriš o milu ali kremi? pri kremi je vedno prvih nekaj britij slabših(ne nujno slabih, samo ne obnašajo se enako kot kasneje), nisem pa prepričan če je enako pri milih.
Pa tudi nekaj ljudi pravi da se bolje obrijejo z malo starejšimi, večkrat uporabljenimi mili..
Ne vem točno zakaj, mogoče se kaj spremeni s starostjo(?).
Up spirits!

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a mango » 22 Feb 2015, 22:02

Govorim o milu.
Res upam, da je samo teh prvih X britij slabših. Mogoče zaradi tega, ker se vsakič milo malo navlaži in se s tem izboljša... Ali pa pride na vrhu do drugačnega razmerja med med sestavinami

Uporabniški avatar
NOS4A2
Prispevkov:13
Pridružen:07 Maj 2020, 15:04

Re: Tabac Original (nova formulacija)

Odgovor Napisal/-a NOS4A2 » 14 Avg 2021, 13:57

Je že kdo sprobal najnovejšo formulacijo?

Odgovori