Namesto britve

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Bajkman
Namesto britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Okt 2013, 20:13

Zadnjič spremenil Bajkman, dne 28 Okt 2013, 20:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nmesto britve

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Okt 2013, 20:39

:D :D ... to radi delajo za reklamo kako so ostri njihovi nozi ... ceprav potem ko sem bral po raznih forumih so vsi ki so pisali da so to probali rekli da je bil to very uncomfortable shave,..
je tudi res da ko nabrusis britev je ta precej precej bolj ostra od najbolj ostrega noza ki ga imam,.. pa so ponavadi nozi nabruseni,.. britevi ma tudi veliko bolj ozek kot kot nozi in posledicno dosti bolje reze (in ima seveda tudi bolj obcutljiv rob)
lp
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Okt 2013, 20:45

Ampak to je keramični nož. Verjamem da se kovinske britve ali noža ne da nabrusiti do stopnje ostrosti keramike. Čeprav priznam, da tega ne razumem najbolje.

Zakaj pa ne bi bilo keramične britve? :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 28 Okt 2013, 21:34

Saj so tudi posnetki, kako so se brili z obsidianom (vulkansko steklo), tako da keramična britev je po mojem čisto verjetna možnost, seveda vprašanje kolikšna bi bila cena in kdo (če) jo bo prvi naredil. Samo tam nič ne narediš z brusnimi kamni, rabiš diamante.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Okt 2013, 21:42

Problem keramike je krhkost, je zelo trda ampak krhka, seveda drzi ostrino dalj casa, za brusenje je nuejn diamant ja, pri tem je tudi vaznoda ni pregrob ker ti oskrta keramiko, problem bi znal bi ko vleces po pasu ker bi jo lahko zelo hitro zlomul po mojem mnenju.
britev.si ruleeees :)

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a mango » 15 Dec 2014, 20:46

https://www.youtube.com/watch?v=VrVfIIhYRbk

po ogledu tega posnetka ne more imeti več nihče izgovora, da se ne bi vsaj enkrat obril z britvijo :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2014, 21:04

sori (to leti na video ne nate ;) ), samo to s tem mecem je pa navadno poziranje, ker, ce bi imel tip nabrusen mec ga nebi NIKOLI tako drzal, oz bi imel resne probleme cebi ga tako prijel, brije se wtg in po britju je se vedno crn, tako da o kvaliteti britja tu ni govora, to je cca tak okot ce bi jaz nabrusil kuhinjski noz pa se bril (oz slabse), ta mec je bolj wakizashi.. vsekakor bolj priporocam kyocera keramicni noz kot v prvem postu, se bolj pa britev :D ..
britev.si ruleeees :)

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a mango » 15 Dec 2014, 21:41

Jaz sem imel v mislih bolj to, da se preveč bojimo britja z britvijo, medtem ko se ta "ninja" "obrije" s tem mečem brez da bi si odrezal kak uhelj ali dva :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2014, 21:48

mango: saj pravim,.. ni to niti pod razno nate letelo, samo tile videi ki kazejo kako se folk obrije z malo da ne trhlo palico mi gredo na zivce (figurativno receno)... v bistvu se pa pogojno obrijejo za silo .. ampak izpadejo pa macho-ti :roll:
drugace pa kot ze receno, z britvijo se jaz manj porezem (oz imam manj wheeperjev) kot pa z DE
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Namesto britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Dec 2014, 22:16

mango napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=VrVfIIhYRbk

po ogledu tega posnetka ne more imeti več nihče izgovora, da se ne bi vsaj enkrat obril z britvijo :D

Ninja - Peristrojka!

Odgovori