My first britev experience

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Florjan
Prispevkov:6
Pridružen:24 Okt 2013, 13:22
My first britev experience

Odgovor Napisal/-a Florjan » 28 Okt 2013, 09:02

Slika
Takole zgleda moj obraz po tričetrt urnem drugem poizkusu britja. Seveda sem moral z običajno britvico popravit, a razlika med prvim poizkusom je očitna! Takrat sem uspel narediti le par potez, sedaj pa sem bil vztrajen, kar je vidno na rdeče obarvanem predelu britja. Zdaj moram zbijati na času in na kvaliteti, da me ne bo tako peklo ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Okt 2013, 10:32

:D :D to Florjan,.. koncno se nekdo ki se brije z britvijo in da o tem se nekaj napise :) ... !
ti se nic ne sekiraj, z britvijo se moras (kot pravijo) na novo nauciti briti... samo ne obupati pa bo,.. ce je dobro nabrusena pa je se toliko bolj...
poleg tega na zacetku svetujejo da zacnes z britjem bolj ravnih predelov in krivine okoncas z nacinom ki ti je bolj domac..

velika razlika je tudi ce si pred britjem zmehcas dlake, torej namocis obraz npr z brisaco ki je namocena v vroco vodo, eni to nadomesijo z vrocim tusom ipd...
evo za zacetek video , ki je ze v drugem postu ..
http://www.youtube.com/watch?v=vhD5no8uFe8
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Okt 2013, 11:23

Florjan napisal/-a:Slika
Takole zgleda moj obraz po tričetrt urnem drugem poizkusu britja. Seveda sem moral z običajno britvico popravit, a razlika med prvim poizkusom je očitna! Takrat sem uspel narediti le par potez, sedaj pa sem bil vztrajen, kar je vidno na rdeče obarvanem predelu britja. Zdaj moram zbijati na času in na kvaliteti, da me ne bo tako peklo ;)
Čestitam! Tudi za pogum in vztrajnost. Meni še ni uspelo poizkusiti z britvijo.

Imaš ostro britev? Zanima me, če se ti je kaj zatikala na dlakah ali je britev lepo zdrsela kot "skozi maslo"?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Okt 2013, 20:30

D: :D kot skozi maslo gre najraje kam kjer enbi smela iti (ko se urezes), ce pa malo bolj resno povem,.. bolj ko je britev nabrusena lepse se brije, manj je razdrazena koza in manjsa je sansa da se urezemo, ker ne uporabljamo taksne sile (ker boljse reze) in se posledicno manjkrat urezemo... ;)
britev.si ruleeees :)

Florjan
Prispevkov:6
Pridružen:24 Okt 2013, 13:22

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a Florjan » 29 Okt 2013, 20:58

@miha
ja zaenkrat se še ne sekiram zaradi časa porabljenega za tole britje, upam pa da ta čas skrajšam na 15min :) počasi seveda
čisto prvič ko sem probal par potegov in obupal nisem nič omehčal kocin in je šlo na grobo, uspel sem pobriti le košček pod zaliscami
me pa moti tudi kvaliteta wilkinson mila za britje, se kar ne zgosti dovolj, da bi jo lahko v konkretni meri nanesel na obraz. posledično tudi težje britje se mi zdi, verjetno bi moralo tudi milo v precejšni meri zmehčati dlake.

@bajkman
britev je ostra, vendar bi se verjetno dalo dobiti še boljšo ostrino.
in imam občutek da razlike med ostro in perfektno ostro britvijo zame ne bi bilo veliko, ker se rabi navadit potege.
tako dolgih potehov kot sem jih počel z navadno britvijo nisem bil sposoben delati, delal sem bolj kratke in ne ni šlo kot po maslu, kar je razvidno iz moje razdražene kože na sliki ;)

Florjan
Prispevkov:6
Pridružen:24 Okt 2013, 13:22

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a Florjan » 29 Okt 2013, 21:00

bom pa probal osvežiti vsak teden z novo izkušnjo in napredkom, ki upam da bo na začetku še/že viden :)
in priloženim fotogradivom
ps:jutri mislim da mi bo zmanjkalo časa za tako britje, in ker je moj obraz res potreben britja, bom jutri šel na klasiko, naslednji teden pa zopet britev
brijem se namreč na cca.5 dni, gor dol par dni

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Okt 2013, 21:13

Alo Florjan, super za ta update :). Sporoci preko pm pa da ti tole britev malo nabrusimo (ce zelis) in britje bo postalo lepse in lazje :).
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Okt 2013, 21:22

Wilkinson milo naj bi bilo res bolj švoh. Ne morem brez občutka, da je za začetnika najboljša možnost Arko, če ne moreš sprejeti vonja, pa Cella. Pred tem pa umivanje obraza z glicerinskim milom in pred nanosom pene še nekaj jojoba olja, kot je v enem postu nakazano.

Tudi jaz sem vesel, da je še nekdo, ki uporabi pravo britev, čeprav se sam brijem z DE.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Okt 2013, 21:53

tako je, pa ne pozabi namehcat dlak, meni se kot ze 100x receno precej dopade loccitane-ovo, cella in figaro sta tudi fajn..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: My first britev experience

Odgovor Napisal/-a simon » 31 Okt 2013, 21:04

Bravo Florjan ,mislim da si lahko vzor vsem nam, ki nismo na tej stopnji britja.Trenutno raziskujem različna-mila-čopiče itd. vedar je le vrašanje dneva ko bom zajadral v te vode.Miha je N-1 na tem področju! Se učim :geek:

Odgovori