Restavriranje moje britve

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Cvick
Prispevkov:10
Pridružen:18 Okt 2013, 11:29
Restavriranje moje britve

Odgovor Napisal/-a Cvick » 18 Okt 2013, 12:10

Pozdravljeni.
Sem čisto nov v teh brivskih vodah in me zanima kaj se mi bolj splača - kupiti novo britev ali restavrirati staro. V nedeljo sem namreč na boljšem trgu (prav tam sem izvedel za vas forum) kupil dve stari (dokaj zanemarjeni) britvi nemškega porekla, na forumu pa sem zasledil, da se nekateri ukvarjate tudi z renovacijami. Zato me zanima, komu bi lahko lahko dal britev v vpogled, da bi izvedel če se mi prenova sploh splača in koliko bi taka obnova nanesla stroškov.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Okt 2013, 12:16

naceloma svetujejo da kupis novo britev, nabruseno tako kot naj bi bila.

Glede restavracije: restavriras lahko vsako, vprasanje je koliko jo lahko restavriras in ali se splaca,... splaca se ti lahko ker a) ima neko sentimentalno vrednost ker je b ila npr od rvojega pradedka, b) splaca se ker je toliko vredna, je zadosti velika, ni prevec obrabljena in nima drugih napak, skratka da bi jo lahko prodal za vecjo vrednost.. Zavedati se je treba da je restavriranje res casovno potratna zadeva ...

Z restavriranjem se ukvarjam tudi jaz tako da ce mi posljes fotke ti lahko povem svoje mnenje...

lp
britev.si ruleeees :)

Cvick
Prispevkov:10
Pridružen:18 Okt 2013, 11:29

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Cvick » 18 Okt 2013, 12:22

Razumem. Hvala za odgovor. Bom poslal fotografije popoldne ko koncam s službo.
Lp

Bajkman

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Okt 2013, 12:25

Pa dobrodošel na forumu!

Cvick
Prispevkov:10
Pridružen:18 Okt 2013, 11:29

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Cvick » 18 Okt 2013, 12:30

Hvala :)

Cvick
Prispevkov:10
Pridružen:18 Okt 2013, 11:29

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Cvick » 18 Okt 2013, 15:07

Se mogoče ne da pripeti fotografij iz pametnega telefona ali sm pa nesposobn.. Skratka, nimam pr seb rračunalnika doma in sm mislu poslt fotografijo neposredno iz telefona pa mi ne uspe. Kakšen nasvet?

Bajkman

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Okt 2013, 15:09

Če ti uspe s telefona dat fotografije na shrani.si, potem jih boš komot lahko tukaj pripel. Boljšega nasveta nimam. :oops:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Okt 2013, 15:21

slikaj s telefonom,.. pojdi na http://www.shrani.si pa uploadaj pa sem kodo zalimaj (ki ima na obeh straneh "img") ..
britev.si ruleeees :)

Cvick
Prispevkov:10
Pridružen:18 Okt 2013, 11:29

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Cvick » 18 Okt 2013, 16:04

Sm poskusu pa mi noče shrant fotografije na shrani.si.. Se ustav upload med postopkom..
Sj je vseen, bom dau slike gor ko pridem do računalnika.. Pa tut sicer glede na Mihov odgovor in glede na to kakšne britve sm vidu na forumu (moji dve sta res cist navadne, plasticn ročaj...) razmišljam o tem, da bi blo bl pametn narocit novo, kokr dt ti dve prenovit..

Bajkman

Re: Britje z britvijo - kako zaceti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Okt 2013, 16:10

Te lahko vprašam, je to tista britev, katero je nekdo za tabo gledal in si jo dobil za 5 EUR? In potem si tistemu drugemu povedal, na katerem štantu imajo DE brivnik za žiletke?

Če je odgovor da, potem britev kot taka za moje pojme ni tako za nič. Brit se bo najbrž dalo, nabrusit še lažje, edino lepotne napake ima. Ampak za naučit bi bila dobra, Več pa bo dodal miha, ko jo bo videl na slikah.
Če se izkaže, da ti tako britje ustreza, si pa kupiš eno resno Dovo britev za cca 100 EUR.

Odgovori