"Restavriranje" britve

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: "Restavriranje" britve

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jul 2015, 23:04

Prav lepo si nadedil, edino ta matica verjetno ni funkcionalna ce bos hotel zatisniti (in jo ne poškodovati)?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: "Restavriranje" britve

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Jul 2015, 23:27

matica je zavita, zalimana...naokroglo pobrušena in stanjšana...vse skupaj je experiment....še zmeraj je v planu netanje...

vprašanje je kje je mera zatisnjenosti?....ali trdote, kako se težko ali lahko odpira klina?...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: "Restavriranje" britve

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jul 2015, 05:35

Trdota odpiranja je vprasanje preference, naceloma mora klina sama stati v luftu ce je malo odprta. Seveda pretrda ne sme biti ker tezko obracas, preklapljas med britjem.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: "Restavriranje" britve

Odgovor Napisal/-a brico » 03 Jul 2015, 21:10

ko bom imel malo več časa in potrpljenja bom matico konično na okroglo pobrusil...uf, sem zakompliciral....vse se da...samo potrpljenje....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: "Restavriranje" britve

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jul 2015, 21:43

brico napisal/-a:ko bom imel malo več časa in potrpljenja bom matico konično na okroglo pobrusil...uf, sem zakompliciral....vse se da...samo potrpljenje....

tako je, kljucna beseda pri restavriranju in takem delu je po moje potrpezljivost in natancnost .. ampak mislim da imas ti tega dovolj ;)
britev.si ruleeees :)

Odgovori