Video prikaz brušenja britev

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Bajkman
Video prikaz brušenja britev

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Maj 2015, 12:15

Nekaj reklame, ampak takole se z izkušnjami in ko je obenem na razpolago ves arzenal, celotna delavnica temu prirejena, profesionalno nabrusi britev:
https://www.youtube.com/watch?v=1z1voZKvGW8

Vse do kamna gradacije 30.000

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Video prikaz brušenja britev

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Maj 2015, 13:32

sem pogledal video, kot je ze stirc rekel je to eden od nacinov brusenja, vecina ljudi sicer brusi z eno roko klikor sem jaz po videih gledal vide, sam najraje uporabljam 2 roki, a ne tako kot ta stric, predvsem zaradi boljse kontrole, psloh ce je britev slaba in je treba med potegom spreminjati pozicijo rezila da vse brusis, to kar stric dela je bolj za noze (3 prsti na rezilu) saj pri britvah tako rekoc ni pritiska. Tista o polozaju britve ko brusis in da lahko naredis chip se mi zdi malo debela, sploh ce imas normalno dobre kamne.

Tele Shaptone ki jih on uporablj so baje dobri a niso ravno poceni spas,.. to kar on uporablja je cca 700 euro, potem rabis se kvalitetno diamantno plosco ala DMT (ker ce ti npr ploca pusca diamante v kamnu to ti pa lahko chip naredi), skratka to ni lih poceni hec,..

http://www.straightrazordesigns.com/?ma ... rers_id=17

Se mi zdi dosti bolj cenovno ugodna varianta kot Shaptoni kaksna Naniwa varianta (npr 1; 3 ali 5; 8 in 10 ali 12k, ki so ravno tako umetni keramicni (homogeni) kamni. To rabi sza nabrusiti britev iz nule, ce ze imas ostro britev rabis le zgornje gradacije za osvezevanje roba.

Kar se tice gradacije se lahko obrijes ze z 8000 gritom, sploh ce lepo nabrusis,.. po mojem mnenju je veliko bolj ocitna razlika ce uporabis na koncu dober naravni finnishing kamen, saj ta naredi mehak rob, oz smooth shaving (za razliko od npr nestropane britve)

tiste lupe ki jih ima se da razmeroma poceni dobiti, njihova uporaba je kdaj smiselna, v koncni fazi pa je predvsem vazno kako si nabrusil britev :D
britev.si ruleeees :)

Odgovori