Britev vs DE brivnik - gladkost britja - izkusnje

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britev vs DE brivnik - gladkost britja - izkusnje

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Sep 2014, 21:24

sam sem se bril samo z britvijo, a je cas in razlicne situacije nanesel/e da se mdibl nekaj DE brivnikov in sem tkao sprobal kako to sploh je :D .. potem se se kupil Merkur 37C da se bom z njim obril ce se bo mudilo...

no zadnje case se med tendom brijem bolj kot ne z DE, ker zjutraj preprosto nimam vec casa (zgodnja ura),.. skratka,... kar se tehnike tice obvladam oboje, sem pa ravno zadnjic razmisljal da se se vedno strinjam s svojo trditvijo da z britvijo prides do res gladkega britja,.. z DE sicer tudi a vseeno ne tako gladko kot z britvijo. Predvsem to oprazim (ce sta oba na zacetku BBS) da gladkost pri britju z britvijo traja dalj casa. .. me oa zanima ce bi se mejo premaknilo npr z opevainmi Feather brivniki..


skratka... tisti KI IMATE IZKUSNJE Z OBEMA napisite mnenje :) ... paolo antonio tondi,.. upam da bos kaj napisal :)
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britev vs DE brivnik - gladkost britja - izkusnje

Odgovor Napisal/-a Puskin » 08 Dec 2014, 10:00

Trdiš torej, da se z britvijo bolje obriješ kot z brivnikom.
Briješ v kakem vrstnem redu: WTG, XTG, ATG, plus popravki,al kako?
Kaj se ti pa zdi bolj abrazivno za kožo?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britev vs DE brivnik - gladkost britja - izkusnje

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Dec 2014, 22:04

ponavadi v tem vrstnem redu, s popravki ja,..
abraziv,.. odvisno od britve, nabrusenosti, mila, predpriprave, in predvsem vescosti in stevilom popravkov...
ampak ne vem ce se vsi strinjajo s tem (ceprav se pa folk z britvijo itak ne brije :D ... ) po moje najboljse da malo poguglas DE vs straight razor shaving quality ali kaj takega pa se nam sem prilimas zakljucke ;)
aaaaampak, za takega vojaka krelca je britev edina prava izbira (ali pa morotna zaga kot jo ima Bajkman v avatarju :twisted: (malo sale, ne zamerit)
britev.si ruleeees :)

Odgovori