Britve - ugodni nakupi

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Jun 2014, 22:14

Prihaja cas dopustov, cas ko imamo vec casa in lahko poskusimo kaj novega, se npr malo poigrackamo z britvijo ;). Ker je ze bilo na forumu velikokrat postavljeno vprasanje v stilu "Kje dobim poceni in dobro britev?" sem se odlocil odpreti temo da bomo lahko noter limali kaksne ugodne ponudbe ki jih zasledimo ali poznamo..

Ce kdo namerava kipiti britev naj to jasno napise da si ne boste/bomo hodili v zelje z npr brez pomenskim visanjem ponudb na npr evayu, oz se boljse naj to napise v drugo temo da bodo tu samo britve za katere drugi nimajo interesa ;).

Torej, vsaka stvar nekaj stane, ce je dobra pa sploh, je pa tudi res da se da dobiti ugodne ponudbe.

Ena od ugodnih ponudb so zelo utrujene britve ki jih najdemo npr na ,http://www.whippeddog.com/products/find ... t-razors-1 je pa res da je vecinoma tudi njihova kvaliteta oz obrabljenost ustrezna ceni.. pac za probati pa poceni, ravno nekih presezkov pa ne prodajajo..

Seveda lahko veliko takih britev najdemo lahko seveda tudi na ebay-u kjer pa je tveganje vecje.

Sam bi recimo priporocil (oz je mogoce bolj smiselno kupiti bolj ohranjene britve) poznane prodajalce rabljenih britev, ce je le mogoce taksne ki prodajajo shave ready stare britve... eden taksnih je npr ta prodajalec iz Izraela (KLIK).. Cene ima konkurencne oz ugodne, opisi so dobri, sam sem pri njem ze kupil, ekstremno slabo in zelo utrujenih britev ne prodaja, vsako obnovi vsaj do te mere da je uporabna in predvsem shave ready, cene so v dolarjih in v ceno je posiljanje ze vsteto (!!). Na svojo stran dodaja po par britev na enkrat, ponavadi ko proda prejsnje (britve so na desni strani v stolpcu)..

Tole spodaj bi od njega z veseljem kupil pa sem bil na zalost prepozen (cene ne vem se pa bojim da je bila itak previsoka
Slika

To je seveda samo moje mnenje, odlocitev pa sprejmite sami ;).. Verjetno pa ima tudi kdo od vas kaksen dobrodosel napotek ali ponudbo, ki jo lahko tu deli ;)..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Avg 2014, 02:22

Ugodna ali ne, ne vem, je pa na razpolago v Sloveniji:
http://www.estela.si/index.php/frizerst ... ovo-detail

Dovo iz NERJAVEČEGA jekla. Ko sem gledal britve DOVO v Italiji, je bila cena enaka.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Okt 2014, 20:44

evo dokaz da je treba samo malo poiskati,.. na sosednjem fporumu je clan kupil stiri britve za cca 3 eure na vsako,.. cebi kupoval na ebayu bi verjetno za vsako dal cca 50 euro ali pa se kja zraven ;).. skratka samo malo je treba brskati pa se najde ;) ..

klik za sliko
leva je stara cca 150 let... npor pri poznanem bpreprodajalcu britev se je tocno taka prodajala za cca 200$
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Nov 2014, 17:09

... ce kdo ise, rabi ipd..
angleska sheffield britev, 6/8, gospod ki prodaja je poznan, pri njem sem ze nabavljajl in je preverjen,... cena s stroski posiljanja je 99$, kar je cca 75 euro, britev pride v shave ready stanju :) ..
navali narode :)

http://strazors.com/index.php?id=719&do ... sheffield_

Slika
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a caus24 » 17 Nov 2014, 06:31

Če prav razumem je ta prodajalec iz Izraela. Kako je tu z carino in davkom?

Bajkman

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2014, 08:47

V konkretnem primeru placas 22% DDV + 5 do 7€ stroskov za "storitve" carinske poste.
Torej vse skupaj nanese cca 100€.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Dec 2014, 21:07

evo, raje kot da kupujete razna gold dollar sranja ipd,.. tukaj ima trenutno prizan japonski dealer za britve rzaprodajo in dobite dejansko vrhunske britve k ijih ne delajo vec (npr Filarmonica, ali pa japonske kamisorije) z amanj kot 100 euro,.

Filarmonica
http://www.ebay.com/itm/RARE-13-FILARMO ... 19f6d12c5f

kamisori
http://www.ebay.com/itm/K407-SHAVE-READ ... 1c4708f740

prodajalec ima po moje vec kot 2000 artiklov, znizani so pa 20-60% do 15 januarja
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 02 Dec 2014, 21:52

Me že prstki srbijo :D počasi razmišljam o nakupu enga "stroja" ampak še nisem stoprocenten..Will see..

Drgač ma pa hude britve!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Dec 2014, 21:59

hja to se je zdaj zacelo, tako d ace mislis daj dokler je, to je poznan trgovec in najbolj ugodne ponudbe bodo sle... (po moje)..
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 03 Dec 2014, 15:09

Verjamem da bodo šle britve hitro in me mika da bi jo takoj kupil..ampak včasih je bolje malo razmislit, prespat ker sm se že dostikrat prehitro odločil za neko stvar, pa mi je blo na koncu žal..

Zaenkrat sej pravim, sem zelo zadovoljen z shavetto..predvsem zaradi tega, ker:
- je ne rabim brusit, stropat (samo menjam žiletko pa gasa)
- je mobilna, če se gre kam na potovanje jo vržeš v toaletno torbico + britvice in voila perfect shave :D
- in nenazadnje z njo treniram tudi "grip" mogoče mi bo kdaj prav prišel (če se v prihodnosti odločim za straight razor)

Ti pa dam prav glede kupovanja britev..če se odločiš za nakup, kupiš tako kot se zagre ne neke "cheap sh*t"..po obliki so mi všeč wade&butcher britve, po efektivnosti pa bi se najbrž odloču za kakšen high quality Boker! :D

Odgovori