Britve - ugodni nakupi

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47
Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a chrom » 31 Jan 2015, 17:52

Seveda ne sme biti na deklaraciji darilo kadar gre za nakup iz trgovine. Drugače pa je kadar pride od fizične osebe. No, vsaj moje izkušnje kažejo tako.

Se motim?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a brico » 31 Jan 2015, 18:14

ne vem če se motiš...kar nekaj časa sem presedel na carinski pošti, čakajoč na carinenje...osebni dvig pošiljke...cca. 20 min. za en item...v tem času vidiš "svašta"...prav smešno je kako eni hočejo prepričat carinika da ne vedo nič o darilu...carinika samo zanima račun...
nisem bil pozorenna to a je prodajalec privat ali trgovina...govorim o Ebayu in Paypal plačilo...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Bajkman

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Jan 2015, 19:44

Mislim da ima tukaj @chrom prav, zdi pa se mi da je nesporazum v tem, da je potrebno ločiti pošiljko s trgovine. Tam oznaka gift zadevo samo še poslabša.

@chrom, kolikor ga razumem, govori, da blago dobiš od nekega Američana (prijatelja), kateri znotraj USA namesto tebe nakupi stvari (ti jih naročiš na njegov naslov). Ko k njemu prispejo, jih on odpre, račune zadrži, brivnike in britve malo zamaže, stisne nekaj kreme ven, naredi nekaj pene iz mila, čopič rukne na milo in speni... Nato vse to pošlje brez embalaže ali pa v kaki zelo rabljeni.

Tukaj bi oznaka gift zagotovo morala zaleči, saj bi bilo vidno, da je pošiljka od privat osebe, blago bi izgledalo rabljeno. Naj me koklja brcne, ampak to bi šlo čez brez komplikacij.

Ti samo še kolegu nakažeš za poštnino.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a olly » 31 Jan 2015, 20:08

bizzy1 napisal/-a:Potemtakem bom raje kar iz EU naročil :D
Praznoval boš okroglo obletnico, zanjo si si zaželel nekaj posebnega.

Ni vredno, da počakaš na maj, ko bo britev dobavljiva, jo naročiš iz ZDA, zamižiš na eno oko, plačaš tisti DDV in morebitno carino ter stroške handlinga in si vendarle privoščiš nekaj, kar ti bo ostalo za vse življenje? Se je vredno temu odpovedat zaradi butastega DDV-ja, na katerega boš itak pozabil že takoj, ko boš britev prijel v roko?

Včasih je pametno pretehtat, če je teža dogodka, kateri botruje obdarovanju, vredna takih kompromisov.

Seveda vse to ni vredno, če je zaželjeno darilo zamenljivo s čim drugim in si nadomestnega privoščiš odprtega srca in brez kasnejšega obžalovanja.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 31 Jan 2015, 20:43

Nekako kolebam med Dovo Bismarck (dobava iz Amerike) in pa Boker Elite (dobava Nemčija)..obe britvi sta si recimo kar podobni (obe shoulderless)..zaenkrat se bolj nagibam k Boker že zaradi shippinga..
olly napisal/-a:Praznoval boš okroglo obletnico, zanjo si si zaželel nekaj posebnega.
Se strinjam..če britve ne pridobim zdaj ko imam obletnico, jo najbrž ne bom nikoli..upam na najboljše :D

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 31 Jan 2015, 21:02

Sicer ne vem kaj točno te zanima od Dovo Bismarck, vidim pa da imajo Poljaki nekaj na svoji strani (poleg drugih stvari):

http://sklep.tradycyjnegolenie.pl/pl/se ... 20bismarck

Sem pregledal tudi kako je s pošiljko v tujino, načeloma ni problema, samo poslati jim je treba mail.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 31 Jan 2015, 21:30

Točno ta taprva Acrylic-Pearl..sem spraševal na theinvisibleedge zanjo in so rekli, da dobijo šele Maj-a..meni se zelo dopade..se mi pa zdi da je cena na tej strani visoka ali pač ne?

Dvomim, da je in-stock..

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 31 Jan 2015, 21:45

Na žalost res nobena od teh ni na voljo v skladišču.
Če govoriva o ceni 153 dolarjev, potem je na Poljskem okrog 15 € dražja.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 31 Jan 2015, 22:34

Aja no sej teh par € gor se ne pozna veliko..je pa tole britev težko dobit v eu..škoda :(

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Britve - ugodni nakupi

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Feb 2015, 12:40

aprorpo carinske pošte...ta dva paketa sta danes prišla brez carinskega pregleda z japonske...kupljeno na Ebay.com...oba prodajalca sta deklarirana kot Ebay trgovina...teža posameznega paketa čez 300g...res je da sta oba na deklaraciji napisala 800 Y ampak velikost in teža zbujata pozornost...škatla marlbora za primerjavo velikosti...
@admin@, prosim za izbris posta če je preveč OT...

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori