Britvasi javite se :)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Apr 2014, 21:04

imam obcutek da britev tu uporabljam samo jaz (od aktivnih clanov) pa me zanima ce je to res ali jo dejansko se kdo (ki bo dejansko kaj napisal na forum :twisted: ) uporablja :D .... vem da jo nekaj clanov sicer uporablja, vendar so, kakor se mi zdi, prisli na forum samo po informacije za lazji zacetek potem pa je forum odsluzil svoje :.. skratka... ce je se kdoooo tam v temiiii naj se javiiiiii :D :D

.. da se ta segment foruma malo obudimo ;)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 14 Apr 2014, 23:13

Bi rekel, da je to zato, ker se tako malo ljudi v SLO brije z britvami. Bi bilo pa izredno zanimivo, da bi naredili anketo in jo razdelili po kakšnih forumih, s katero bi ugotavljali, kolikšen % ljudi se sploh brije z DE in britvami.
Jaz glede na moje izkušnje bi rekel, da se jih v SLO z DE brije tam v rangu 1000 ljudi, z britvami pa morda nekaj 10 (pa se mi zdi, da so te ocene optimistične). Od tega je lahko veliko starejših, ki sploh ne vejo da forum obstaja, nekaj pa jih sigurno ne vidi smisla o tem iskati foruma ali celo pisati.
Recimo koliko moških se redno brije, morda cca. 700.000? Od tega se jih najmanj polovica brije z električnimi, ostala polovica pa s kartušami. Že DE je eksotika, še bolj pa britev.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2014, 01:36

:D :D cisto mogoce da imas prav,.. zanimiv izracun,.. tu na forumu jih je kot receno nekaj,.. koliko forum gledajo sedaj ko so prve tezave prebrodili pa ne vem :D
britev.si ruleeees :)

gerholdd
Prispevkov:3
Pridružen:15 Apr 2014, 12:00

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a gerholdd » 15 Apr 2014, 12:16

jaz se mal več kot eno leto brijem z britvijo ... po glavi sicer ponavadi ne s pravo britvijo, ampak z britvijo z britvicami (da ni treba tako pogosto brusit britev :lol: )

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2014, 12:25

,.. si predstavljam ja,. da ni toliko kilometrine narejene...

pozdravljen na forumu, me prav veseli da se nam je pridruzil se kaksen britvas :D..
kater obritev pa uproabljas,.. jih imas mogoce vec..

me pa zanima ko se brijes po glavi, to delas 1 prehod, a se zadaj gledas (ogledalo) ali delas na slepo, pobrijes se cisto do cistega kao bbs ali kako gre to z glavo (mislim na tezje dostopne dele)?
britev.si ruleeees :)

gerholdd
Prispevkov:3
Pridružen:15 Apr 2014, 12:00

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a gerholdd » 15 Apr 2014, 12:49

Britvi sta 4/8 od Revisorja ter Rolka & Klein "The Blacky", ki je še iz predvojnega časa, vendar je bila nerabljena.

Glavo brijem na slepo, en prehod nazaj, en prehod naprej. Če so daljši lasje, je potreben še tretji prehod.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2014, 12:57

..ta Rolka zgleda zanimivo,.. a je tudi tvoja "pocrnjena" po tangu?
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Apr 2014, 13:28

Evo da še jaz prispevam - včeraj sem se 2. probal obriti s Shavetto. 2xWTG, po licih sem si pa tokrat celo upal ATG. Posledično na licih recimo DFS, povsod drugod pa kvečjemu SAS, oziroma še slabše. Tik pod nosom sem pridelal ta pravo ureznino pol cm dolgo :? .
Precej se lovim na tisti strani obraza, kjer moram delati z levo roko.

Dokončal sem z 1 ATG prehodom s kartušo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2014, 13:37

pa saj ni treba delati z levo roko,.. lahko se po celi z desno,.. bos po moje ravno tak oshajal ok, mogoce za zacetek daj sam ota lahko ravne predele..

jaz se vecinoma z desno,.. sem ter tja z levo, bolj kot ne ali ce delam kaj tezko dosegljivega ali pa zaradi drugacne smeri rasti dlak oz da res vse pobere :)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Apr 2014, 13:46

Jah, ampak z levo roko gre vseeno lažje kot z desno.

Odgovori