Britve (in noži) pod mikroskopom :)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britve (in noži) pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 14:59

Pred nekaj casa me je clan nasega foruma (Bajkman) pobaral ce bi se dalo videti rezalne robove DE ziletk pod mikroskopom, TEMO najdete tukaj (KLIK)... za se najlazje se je izkazalo ce poslikam pod cca 200-250 povecavo s stereo-mikroskopom. Ko sem ze fotkal razlicne DE ziletke sme pofotkal se britve in noza :)..., ker se mi zdi da bi znalo biti to zanimivo sirsi javnosti vam rezultate podajam spodaj... :)

britev Dovo Flowing (kupljena nova), 5-10 britij po brusenju (temna barva rezila na prvi sliki posneti z mikroskopom je taksna zaradi odboja mocne svetlobe, rezilo ni crno)

brez mikroskopa :)

Slika

pod mikroskopom

Slika

Slika


britev G. Johnson (popolnoma obnovljena), stara cca 150 let, slabo nabrusena, oz potrebna ponovnega brusenja

brez mikroskopa :)

Slika

z mikroskopom

Slika

Slika


Britev Heljestrand Mk32 (popolnoma obnovljena), 5-10 britij po brusenju

brez mikroskopa

Slika

z mikroskopom

Slika

Slika


Britev Robert Williams (po meri narejena), 5 britij po brusenju

brez mikroskopa

Slika

z mikroskopom

Slika

Slika


Japonski noz santoku (jeklo 19c27 in damascus jeklo), zelo malo rabljen od zadnjega brusenja

brez mikroskopa

Slika

z mikroskopom

Slika

Slika

Rezbarski (svedski) noz Mora, 1x rabljen po tovarniskem brusenju, osupljivo oster (da ne bo pomote,.. od vseh zgoraj nastetih najmanj oster)

brez mikroskopa

Slika

z mikroskopom

Slika

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve (in noži) pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 16:05

Še najraje bi se obril z nožem. Od britev bi pa izbral Heljestrand. Ostala rezila so precej "žagasta"

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve (in noži) pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Apr 2014, 08:56

:D :D, ja noz sicer verjetno brije samo ravno ugodno pa po moje nebi bilo ker ima drugi kot brusenja, glede na sliko je tudi konkavno brusen, tako da bi bila vsaka od britev verjetno boljsa za ta namen
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Britve (in noži) pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a simon » 05 Apr 2014, 19:08

Tudi sam sem ravno danes nabrusil svoj edini nož ,ki ga še uporabljam.Bil je celo na testiranju in brez njega ne grem nikamor .Edino kar rabim pa je znanje kako ga uporabiti.http://www.youtube.com/watch?v=5z_d0soK1cI :o

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve (in noži) pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Apr 2014, 19:30

:D :D a to govoris o tem japonskem ki si ga kupil ko sva bila skupaj pri ostrem robu? me prav veseli da ti je tako vsec in mi je zal da ga tudi jaz nisem kupil,.. ampak itak je imel samo 1 ce se ne motim a ne (da mi bo malo lazje :D) ?
britev.si ruleeees :)

Odgovori