Britev mnenje?

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
tgrzan
Prispevkov:4
Pridružen:24 Mar 2014, 19:31
Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a tgrzan » 26 Mar 2014, 22:38

Mnenje?

Slika

Bajkman

Re: 2014-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Mar 2014, 23:31

Nimam dovolj znanja, da bi dal mnenje, a meni deluje lepo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Mar 2014, 23:54

..sem zaradi boljse preglednosti dal v novo temo..

kaj te pa zanima glede te britve?
Za zacetek slika ni ravno zelo detaljna in je tezko kaj reci glede poskodb. Rocaji so navadni plasticni, ima 3 pine, sredinski je za podporo, rezilo zgleda ok, bi ga bilo dobro scistiti, nabrusiti jo je itak treba, zelo obrabljena ne izgleda, odvisno tudi ali jo ze imas ali bi jo kupil in prevsem za koliko jo bos dobil, proizvajalca ne razberem je lahko glede na okrasek nemska, ce prav vidim je na rezilu neka slika, napis (ti etching) ki ga je bolj slabo videti, ce bos karkoli tam delal ga ne bo vec..
upam da ti to odgovori na tvoje vprasanje, vsekakor pa bi bilo treba videti kaksne boljse lsike ki pokazejo kaj vec, iz vec kotov, pa se vprasati prodajalca ce je vse ok itd,..
lahko mogoce prilimas link ce kupujes ala na ebayu (ali pa posljes po pm ce se bojis da te bo kdo zbidal, jaz te ne bom, obljubim ;) )
britev.si ruleeees :)

tgrzan
Prispevkov:4
Pridružen:24 Mar 2014, 19:31

Re: Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a tgrzan » 27 Mar 2014, 00:04

Je že kupljena ... mal sm se igral na ebayu :oops: .... Je pa francoska...

Slika

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Mar 2014, 00:17

ups sori,.. take rozce se mi zdi da majo bolj nemske,... sicer se to pri britvah dostikrat zamesa da so npr na pol naredili v nemciji pa dokoncali v ameriki ipd..

zgleda ok, se mi je prej zdel slabsa.. kaj nameravas z njo,.. se jo bos sam lotil? ce je odgovor pritrdilen imas psodaj par nasvetov (ki jih upostevaj ali ne ;) ) :
- jo mogoce za zacetek samo spucaj (btw nisem se tukaj nikoli rekel ampak pazi da se ne urezes,.. tudi ce je topa lahko zelo ureze, da o globini ce bos s pritiskom potegnil s prstom niti ne govorim :D)
- spoliraj ter nabrusi (za razliko da jo v nulo cistis poliras, delas nove rocaje itd itd),
- ce se ne zapira lepo centrirano ali ce pada rezilo dol v rocaj je priporocljivo pine zatolci oz zatisniti(pazi da jih ne zvijes ali da ne poci rocaj, kar se pri stari plastiki rado zgodi) samo pazi ker naceloma se to dela zelo na lahko oz zelo hitro ga lahko zvijes.
- Vredno je opozoriti da so te britve ZELO tanke in ker je jeklo krhko se lahko zelo hitro psokodujejo (zvijejo, pocijo itd ) zato pazi da je ne poskodujes ali pokvaris geometrije ali trdote (unicis efekt kaljenja)
- d ase ne bosm ucil za brezveze jo mogoce prej probaj nabrusiti da vidis ce se bo lepo nabrusila, da se ne bos zafrkaval kar nekaj casa z njo potem pa ugotovil da je ne mores nabrusiti ;)

lp
m
britev.si ruleeees :)

tgrzan
Prispevkov:4
Pridružen:24 Mar 2014, 19:31

Re: Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a tgrzan » 27 Mar 2014, 00:24

No, sj kukr pravim, dans sm jo zbidal na ebayu, bolj za šalo kot za res... pa jo pričakujem, potem bom pa videl kaj in kako naprej... upam,da ni ponesrečen nakup kot prejšnja britev. Je pa želja, da se obrijem z njo... Tako da, ko jo dobim, jo očistim in nabrusim (oz.v obrnjenem vrstnem redu, tako kakor ti praviš).

Po tem je le še vprašanje, ali se bom sam bril, ali jo bom odnesel do brivca, da me on obrije :D ... Bolj se nagibam k drugi opciji :oops:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Mar 2014, 01:01

da ne bo pomote:
- najprej jo nabrusis da vidis ce se je vredno truditi
- v vsakem primeru jo bos mogel na koncu nabrusiti ce bos karkoli delal po rezilu 8in se posledicno dotikal rezalnega roba)
- pre jnisem eksplicitno napisal amapk britev nebrusis na kar enem brusu ala uni iz ikee za noze v kuhinji, sam sem na zacetku uproabljal diamantne bruse, ker drugega nisem imel ampak so ti preagresivni za britve, skratka uporabljaj ovdobrusne kamne, tu je cela znanost, kamnov je celo morje razlicnih, za ene od njih (naniwa, japonski kamni) imas tudi popust v temi za popuste, te uporabljam jaz.
- obrij se kar sam, pac iemj predpripravo, malo poglej akksen video kako se birjejo (sem lih zadnjic objavil kako se bije z 1 in z 2 rokama), imas tudi temo se obriti ... sicer se ne bos verjetno obril vrhunsko ampak bos pa dobil filing in dobro osnovo za naprej, pa ne pozabi da je potrebno imeti prakso in ne vreci puske v koruzo :D (razen ce si bos vratno artrijo prerezal :D ... sala)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britev mnenje?

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 11:00

tgrzan: se ze kaj brijes z britvijo oz britvama ki si ju kupil ali lezita kaksnem predalu :(.. ?
britev.si ruleeees :)

Odgovori