Shavette

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05
Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 02 Okt 2014, 20:33

Nisem imel propolisa tist dan. Pravtako ne polhove masti. Oziroma nič takega razen modre nivea-e. Mislim, da se bo malo poznalo. Še ne vem.
Bom pa jutri kupil Bepanthen.
Nisem siguren če bom v kratkem še probal britje z shavette. :mrgreen:
Vsakič ko kaj novega probam se še vedno vrnem k dobrem "starem" in mojim prvim DE brivnikom EJ DE89.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a akaj » 02 Okt 2014, 22:24

tomzzi napisal/-a:Nisem imel propolisa tist dan. Pravtako ne polhove masti. Oziroma nič takega razen modre nivea-e. Mislim, da se bo malo poznalo. Še ne vem.
Bom pa jutri kupil Bepanthen.
Nisem siguren če bom v kratkem še probal britje z shavette. :mrgreen:
Vsakič ko kaj novega probam se še vedno vrnem k dobrem "starem" in mojim prvim DE brivnikom EJ DE89.
Ne zgubit volje in veselja!!!! Najbrz se ti je to zgodilo ravno zaradi razloga ki sem ga poleg par drugih stvari omenil v tej temi: http://www.britev.si/viewtopic.php?f=13&t=485&start=30
Bom povzel se tukaj: MOCNO odsvetujem te zelo poceni shavette, med drugim se posebaj zato, ker so NEVERJETNO lahke, prakticno nimajo teze :D in ko imas v roki nekaj takosl lahkega je zelo tezko delat/brit 's tezo' brivnika/shavette. Posledicno podzavestno pritisnes ceprav drugace ves da ne smes (si tudi sam omenil da si se spozabil in drugace ves da se NE SME pritiskat).

Tako da vzami to slabo izkusnjo tudi kot lekcijo pri bodocem nakupovanju.
Ce si se odlocil specificno za shavette, izberi nekaj robustnega, kot je npr Feather Artist Club(drugih zal ne poznam da bi ti svetoval ker Feather so zelo drage.
Ce si vzel shavetto samo kot vmesni korak na poti do britve, tle ti se posebaj svetujem opustit shavette komplet-pojasnilo imas v zgoraj omenjeni temi.
V obeh primerih raje nasparaj za nekaj 'pravega'. Bodisi dobra shavetta(seenkrat povdarjam tezo, ker naprimer tudi Dovo ima ZELO lahke, prelahke shavette ki verjetno niso zelo poceni), bodisi solidna britev (tudi od zelo poceni britve bos imel vec skode kot koristi).

In seenkrat naj povem, ne izgubit volje in veselja na racun ene slabe izkusnje. Iz tega se cinvec nauci in pojdi naprej v drugi smeri. Vztrajnost se ti bo obrestovala in v zameno za to eno slabo izkusnjo prinesla veliko veselja in dobrih izkusenj v prihodnosti. :)

Upam, da sem na bilokak nacin uspel bit koristen :D

Nauk zgodbe: poceni shavette(pa tudi brivniki in britve) te lahko se veliko stanejo. In ne samo financo.

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Okt 2014, 22:28

Jaz če bi šel na Shavette, bi verjetno vzel Parker 31R:
http://www.ebay.com/itm/Parker-31R-Stai ... 1e87c5dfef

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a akaj » 02 Okt 2014, 22:39

Bajkman napisal/-a:Jaz če bi šel na Shavette, bi verjetno vzel Parker 31R:
http://www.ebay.com/itm/Parker-31R-Stai ... 1e87c5dfef
Mislim da si dobro to svetoval. Zelo zelo sprejemljiva cena in najbrz je tudi nekaj teze ce je all-stainles.
to bi znala bit(nevem) ena od redkih sprejemljivih shavette za sprobat zadevo in pridet sevedno poceni skozi.
Zadnjič spremenil akaj, dne 02 Okt 2014, 22:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Okt 2014, 22:40

Pa še navadne DE ima. Res prava kombinacija, tako vsi trdijo... ;)

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 02 Okt 2014, 22:46

akaj napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Jaz če bi šel na Shavette, bi verjetno vzel Parker 31R:
http://www.ebay.com/itm/Parker-31R-Stai ... 1e87c5dfef
Mislim da si dobro to svetoval. Zelo zelo sprejemljiva cena in najbrz je tudi nekaj teze ce je all-stainles.
to bi znala bit(nevem) ena od redkih sprejemljivih shavette za sprobat zadevo in pridet sevedno poceni skozi.

Teža je okrog 50 gramov, če se ne motim.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 02 Okt 2014, 22:55

akaj napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Jaz če bi šel na Shavette, bi verjetno vzel Parker 31R:
http://www.ebay.com/itm/Parker-31R-Stai ... 1e87c5dfef
Mislim da si dobro to svetoval. Zelo zelo sprejemljiva cena in najbrz je tudi nekaj teze ce je all-stainles.
to bi znala bit(nevem) ena od redkih sprejemljivih shavette za sprobat zadevo in pridet sevedno poceni skozi.
Zdj ste me pa prou zdrmal in sem šel tehtat. Moja kitajska shavette iz DX.com tehta natanko 59g, tudi občutek v roki je precej težak, stala pa je 3,5€. :!:
Poleg tega očitno je iz nerjavečega jekla, saj sem jo že večkrat pustil mokro z žiletko vpeto, pa ni niti sledu o kakšni rji.
Slika

Ni vse poceni zanič in še enkrat trdim, da je tale moja shavette povsem spodoben začetek, če se kdo namerava briti z britvijo. Danes sem se spet tudi obril z njo, sicer samo WTG, ker vse ostalo si še ne upam. Ampak 4-dnevna brada je šla stran za šalo, urezal se nisem, iritacije ni bilo. Nato pa sem dokončal XTG in ATG s Slantom, ker se nisem imel več časa igrati.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a akaj » 02 Okt 2014, 23:26

Tudi ce ta ki jo imas ti ne zgleda spet tako slabo in nitako lahka kot vecina teh kitajskih. Vsakemu svoje, a jaz sevedno menim, da ce bi rad izkusil nacin britja z britvijo, vzami britev.
Lahko ti shavetta ne ustreza ali se ti celo zameri zaradi kaksne slabe izkusnje, in britve potem nikoli niti ne probas, a morda ce bi probal direkt britev bi bla drugacna zgodba. Nevem, tle je argumentov dosti, zato pravim vsakemu svoje, jaz sem se pac odlocil da bom sel direkt na britev ko bo prisel cas. Zelo jih obcudujem in spostujem tako da bom vztrajal dokler se ne naucim. Nimam pac namena samo probat, cilj mi je se redno brit z britvijo. Nekoc so se brili vsi z britvami ker drugega ni bilo in nevem zakaj meni nebi ratalo ali celo ne ustrezalo :)
Saj ni tako ocitno da sem si zabil glavo par stvari ane? :D :D :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Okt 2014, 07:29

Sigurno, če se misliš redno briti z britvijo, potem jasno nabaviš pravo britev in se učiš, dokler ne znaš. ;)

Shavette je pa dobra za tiste, ki bi radi malo poskusili pred to veliko investicijo.
Recimo jaz vem, da se ne bom bril redno z britvijo, saj bi mi to pobralo preveč časa (samo britje, honanje, stropanje), hkrati pa so mi bolj kot britve zanimivi DE brivniki. Poleg tega mi je pri shavette fino to, da imaš notri vedno optimalno in standardno nabrušeno rezilo, to je ena spremenljivka manj.

tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 03 Okt 2014, 09:10

Nabavil sem ta shavette za probo:
http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00GNRC ... mp_s_a_1_1

Večinoma je za svojo ceno dobro ocenjen. Britev pa zaenkrat ne pride v poštev. Stropanje, honanje.... Vzame čas. Pa tudi začetni strošek je večji.

Odgovori