Shavette

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 20 Jun 2014, 22:21

caus24 napisal/-a:No pa sem malo pomirjen ocitno nisem edini ki ima taksne tezave.. Zadnjic mi je frizerka posodila svojo shavette britev, pa sem rekel da probam. Nekaj krat sem se se zdej obril z DE brivnikom brez ureznin in BBS. Sedaj sem pa še z tem probal. Na licih mi je slo super na vratu malo manj ko sem pa poskušal iti preko celjusti enostavno nisem vedel kako postavit britev, ali obstaja tu mogoce kaksna fora al kaj. 3krat sem probal in obupal 4 nanesel peno in zakljucil z DE.
Po mojm je fora samo vaja in še enkrat vaja. Tudi meni je bilo težko na čeljusti in predvsem zelo časovno zamudno. Glede na to, da ne vidim kakšne prednosti pred DE, nisem pripravljen vaditi dneve in dneve.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a caus24 » 21 Jun 2014, 07:18

Kaj pa vem, jaz sem se mislil briti samo z britvijo in to zato ker nisem hotel placati spet 20€ za kartuse. Zdaj sem pa dobil en DE brivnik enega sem si narocil, kupil sem dve britvi katere obnavljam pa mislim da bom nabavil se eno shavetto. Tisto da je to cenejse britje je padlo v vodo. Ce bi se omejil na eno britev in osnovni copic ja, tako pa.... Pa bi mel se tisti copic, pa ono posodo, pa kamne, pa strop,.... Ampak to he ze druga tema.
Glede na to da je vecina opreme skupna vsem trem oblikam britja mi je nesmiselno da bi se omejeval samo na enega. Bom pac vackrat vadik in ko bo cas bom v kopalnici 20 min pac z tem britjem katero je najbolj zamudno ce pa ne bo casa ali pa britev ne bo nabrusena pa DE na brzino.

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jun 2014, 12:44

Malo Offtopica, ker se mene tiče, če bi še enkrat kupoval komplet:
Srednje veliko Omego za 5 EUR
Milo Arko ali Cella
Če bi lahko dobil, potem Gillette Slim Adjustable, sicer Muhle R89 ali Merkur 37C v primeru občutljive kože
Žiletke Polsilver SI, če bi želel tukaj prihraniti, pa Astra SP

Mislim da karkoli dalje odkrivam, je drugače, a britje in performanse niso boljše. Zgornji komplet je poceni in za dolgo

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a caus24 » 21 Jun 2014, 13:48

Zadnjih 15 let sem se bril z gilette mach 3 in njegovimi predhodniki, zaradi občutljive kože pa uporabljam samo izdelke nivea sensitive. Ker sem se pa odlocil da bom varceval sem odkril cisto en nov svet. Iz varcevanja ne bo nic, je pa zato toliko vec uzitka pri eksperimentiranju z nacini britja, kremami, vodami,... Če bi želel samo dobro britje bi ostal na tem kar sem prvo probal DE, je pa uzitek ko komu reces za britev in te pogleda kot da si mal nor. :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Jun 2014, 10:41

Evo, ker sem na bolniški, sem si lahko vzel malce časa in se spet obril s shavetto. :)
Šlo mi je precej dobro, čeprav spet zelo zamudno. Vzel sem pa brivski gel iz DM. Recimo da mi je ratalo CCS, razen na čeljusti, kjer so še kar ostale ščetine. Enostavno si še WTG komaj upam izvesti tam na robu. Drugje sem probal WTG+1x XTG.

Končal sem z DM 3-rezilno kartušo, otročje lahko do BBS.

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Andraz » 01 Jul 2014, 00:37

Heh mene vedno vsi pogledajo kot da sem prizadet, ko omenim britev :D

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jul 2014, 00:44

Tebe pa že dolgo ni bilo tukaj. Se je končalo izpitno obdobje? :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jul 2014, 00:47

pozdravlen nazaj :)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Andraz » 01 Jul 2014, 14:29

Pozdravljeni vsi skupaj ! Ja izpitno obdobje je zame končano, samo še diploma :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jul 2014, 16:47

ja potem pa le kaj na forum napisi d se pred diplomo malo zrelaksiras, originalnih postov nam itak manjka, ker vecina samo bere in nic ne napise ;)!
britev.si ruleeees :)

Odgovori