Britve - drive in / hitri nasveti

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Jan 2014, 20:57

Ce imate kaksno kratko vprasanje, ki ne potrebuje posebne teme, ki potrebuje hiter in kratek odgovor je ta tema odlicna za ta namen. Namesto vprasanj preko PM lahko stvari, ki bodo se komu koristile vprasate tu. V kolikor gre za stvar, ki bi koristila sirsemu krogu na forumu (npr kaj menis o tej britvi?) potem to vprasajte tukaj! Vzrok namrec lezi v dejstvu da odgovarjanje prek PM v neskoncnost posameznemu uporabniku nic kaj dosti ne koristi ostalim.
britev.si ruleeees :)

marko
Prispevkov:20
Pridružen:26 Feb 2014, 20:41

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a marko » 01 Mar 2014, 23:48

evo da malce obuim tole temo :)
torej pro and cons glede Dovo britev za naslednje modele
1516 Dovo special http://www.ebay.de/itm/Dovo-Special-Tor ... 1e85c6ddb2
98 Perlex http://www.ebay.de/itm/Dovo-Perlex-5-8- ... 5405670cf2
25 Silver Steel http://www.ebay.de/itm/Dovo-Silver-Stee ... 1e85c6ee31
Best quality http://www.ebay.de/itm/Dovo-Best-Qualit ... 1e87334b0b

vse so 100 +- 20€ so razlike zgolj estetske ali je razlika tudi v kvaliteti rezil?
in če ja, se splača dat tistih 40€ več za najdražjo v primerjavi z najcenejšo?

hvala za odgovore

Bajkman

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Mar 2014, 00:10

Nimam odgovora, vseeno pa bi rad malo pametoval. Če bi jaz kupoval, bi želel dolžino 5/8. Na tvojih povezavah za isto britev piše tako 5/8 in 6/8. To moraš pred nakupom vprašati prodajalca.

Glede tehnične razlike nisem siguren, a zdi se mi, da je ni. Če lahko ugibam, je samo šminka.

Bajkman

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Mar 2014, 00:40

Tale naj bi bila 5/8, pa še cenejša je:
http://www.ebay.de/itm/COUPE-CHOUX-DOVO ... 3a8164aa84

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Mar 2014, 09:07

@marko: sori, sem spregledal tvoj vprasanje.... evo se moje mnenje :)... glede velikosti, nalimal si britve velikosti 5/8 (ince) in 6/8 (ince), to oznacuje visino rezila in je cca cca 1,59 cm in 1,9 cm
Za dovo velja da uporablja isto kvaliteto jekla za vse britve, torej je razlika v obliki rezila, natancnosti izdelave, okraskih na rezilu (zlato, ti. file works itd), v materialu za rocaj itd...

Best quality je vstopni model ni nevem kaj ampak tudi ok, sledi mu po koje special tortoise nato perlex in silver steel, s tem da ima zadnji kvadratno spicao in se bos lahko hitro porezal, za zacetek je navadno priporocana okrogla konica rezila

pri Dovo je fajn da ti trgovec priskrbi shave ready britev, ker drugace jo je navadno treba dobrusiti.. po moje se bolj splaca kupiti pri kaksnem znanem trgovcu v evropi ali ameriki (tu znas placati tudi carino)

torej ce se odlocas izmed teh 4 sem jaz za pearlex ali silversteel (kjer agresivnejsi zakljucek rezila, tako da mogoce na 1. mestu pearlex).

lp
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Mar 2014, 10:11

Stalno sem mislil, da 5/8 ali 6/8 pomeni dolžino rezila. Ni mi jasno, kako nisem pogledal matematično - 5/8 inče bi bilo res premalo. :D

@marko, opravičujem se na zavajanju. Sedaj, ko me je @miha "razsvetlil", bi se morda celo bolj nagibal k 6/8.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Mar 2014, 10:17

aja nisem opazil da ne ves :D ... no se dobro da smo razcirtili,.. za zacetke najveckrat priporocajo 5/8, nekateri uporabljajo tudi 6/8 in 4/8, predvidevam da je odvisno tudi od tega kar je pri roki v dani situaciji
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Mar 2014, 10:32

Jaz bi se najbrž odločil za 6/8 zaradi večje mase (teže). Pa če je 6/8, predvidevam, da je pravzaprav lažje določiti, pod katerim kotom briješ glede na kožo..

marko
Prispevkov:20
Pridružen:26 Feb 2014, 20:41

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a marko » 02 Mar 2014, 11:01

@bajkman vem da sem prilepil 5/8 in 6/8 inča visoke britve, ampak koliko sem gledal po Dovo strani je velika večina modelov dobavljivih v različnih višinah tako da sem prilepil bolj modele kot dejanske produkte. Drugače pa hvala za link je dodan v ožji nabor :)

@miha sej ni mus da dobim odgovor takoj ko zastavim vprašanje :P
ampak moram pa priznat da mi je odzivnost tega foruma zelo všečna :D

No pa nazaj na britve. Malce bom razmišljal na glas; če kupujem novo britev, je vrjetno ne kupujem za leto ali dve kar pomeni bolj se mi splača stisnit in dat v osnovi nekaj več zanjo. Zdi se mi bolj smoterna investicija za začetek v nekaj boljšega kot kupit eno za 80€ pa čez leto ali dve še eno za 120€ pa da pol ugotovim, da pa bi morda še eno 200€... sej poznamo vsi to ne? :D pol sem raje za opcijo preskoka prvega koraka pa kupit kr za 120 in 200€ pa jih še vedno ostane nekje tistih 80 začetnih.
Kakopak pa britev kupujem prvič in ne bi rad česa preplačal (no mi je že bolj všeč če stvar ne zgleda ceneno, nisem pa pripravljen preplačat zaradi lepega ročaja skoraj 50% vrednosti osnovnega modela če je edina razlika v ročaju :mrgreen: )
Zdaj pa če gremo na obliko samega rezila... že od kar pomnim da mi raste nekaj kar je bilo vsaj malo bradi podobnega, nikol nisem clean shaved. Vedno sem v nekih odvodih anchor/chin strap brade (v bistvu zgolj britev tu zadvolji moje želje po natančnosti). Če vzamem recimo silver steel vem da mi bo dosti lažje oblikovat prehod iz zalisc v brado, mi je pa kristalno jasno pa da si bom razmesaril vrat okol adamovega jabolka (vem ker imam že zdaj te težave :? ). Torej bolje vzet kvadraten zaključek pa trenirat britje vratu ali ovalen zaključek pa trenirat britje lica?

Pa da se dotaknem še druge načete teme... znani trgovci v evropi in zanimajo me izključno v EU območju ker ne želim plačevat carine, ker pri nekih takih ne "butičnih" izdelkih se mi res ne zdi vredno pokrivat še teh stroškov.
Drugo vprašanje, ki pa se še vedno navezuje na preverjene trgovce; tudi tu že kitajci nudijo skorajda neprepoznvne kopije? Ali je še ene tolk za zaupat da če piše gor Dovo da je Dovo?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Mar 2014, 12:25

Jaz se strinjam 100% da ravno sparal jaz tukaj nebi, britva je le za zelo dolgo casovno obdobje, je pa tudi res da bos verjetno kupil se kaksno ali vec njih s casom :D.

Glede rezila itd, predlagam da kupis zaokrozeno rezilo, je mogoce lazje natancno oblikovati bradico s cim drugim, samo se tudi hitreje urezes ker na zacetku nimas obcutka in ne pazis kaj se s konico dogaja ko se brijes... Skratka zaokrozeno rezilo, 5/8 (je tudi cenejsa od 6/8). Glede te visine rezila je tako da ozja kot je (oz nizja) bolj je okretna, ampak tezje drzis pravi kot goede na kozo, visje britve pa seveda obratno, so bolj okorne, samo lazje pravi kot drzis..

Kar se tice trgovin, v ameriki je seveda ceneje in bolj razsirjeno, v evropi se patudi najde, malo poglej po temi s popusti http://www.britev.si/viewtopic.php?f=12&t=41 mogoce ima kaksna trgovina ugodno varianto. Glede na to da zacenjas in ce nimas se nicesar se ti mogoce splaca pogledati za ti starter kiti kjer je zraven se copia milo in pas oz na to vizo, ene stacune imajo tako da si ga lahko kar sam sestavis sam se ne spomnem kje imajo to.

Se mi zdi da majo kar dobre cene tukaj -> http://www.theinvisibleedge.co.uk/ v cenah je ze postnina vracunana (!), vcasih so britev dobrusili, imajo dovo, thiers issard in se kaj

Za dobre (vzhajajoce) britve po forumih stejejo tudi ralf aust, poznane so tudi wacker, boker itd. Firma revisor jih ima tudi kar ugodno, 1 nas clan jo ima in je zadovoljen, imajo pa nove in rabljene... Evo zdaj imas precej vec izbire in materiala za pregledati ;), se dobro da je nedelja in malo oblacno.
britev.si ruleeees :)

Odgovori