Britve - drive in / hitri nasveti

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Mar 2014, 11:35

Iz USA se splača verjetno samo od Whipped dog razors in sicer sight unseen razors.. Kupiš sicer mačka v žaklju, naj bi pa bila ok roba po B&B..
Kar se Dovo britev tiče, ko sem jaz mojo naročal sem bil prepričan da bom dobil full hollow britev, prišla je half hollow, tako da bodi pozoren tudi na to pri nakupu...Ni to vedno objavljeno..Ne vem sicer koliko to vpliva na britje samo, domnevam pa da full hollow malo lažje honaš in lahko jo obrabiš 'dlje'..
Kar se širine tiče sem jaz hotel sprva kupit 4/8, zaradi lažjega manevriranja pod nosom..Te so kar težje dobavljive, tako da sem pristal pri 5/8..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Mar 2014, 13:38

profil britve; pri dovu ima vsak model svoje karakteristike, preden kupis je dobro to vedeti. Bolj kot je profil oz britev hollow, vec je feedbacka, ko se brijes, lazje jo honas (ker je manj kovine za odstraniti) in lazja je (nizja masa)... imata pa hollow in wedge profil vsak svoje karakteristike, prednosti in tudi negativne strani..

da bi hollow lahko bolj porabil, torej da bi jo lahko dalj casa brusil in je se nebi zmanjkalo (kar govorimo o zelo dolgem casovnem obdobju) v primerjavi z npr wedge profilom pa po moje ne bo drzalo,.. po moje tu prej naletis na problem ker se s casom ze precej spremeni kot brusnjea rezila, ponavadi pride do neenakomerne obrabe ipd... skratka to po mojem mnenju ni faktor ki bi igral kaksno vlogo v realni uprabi oz bi se nanj jaz oziral pri nakupu
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Mar 2014, 14:56

Imam od strica eno wedge britev, zelo zelo izrabljeno.. Sploh mi ni jasno, kako je tista stvar brila.

rokA
Prispevkov:4
Pridružen:18 Jun 2014, 18:50

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a rokA » 18 Jun 2014, 20:28

Pozdravljeni!
Še en novinec na forumu. :) Ker nebi rad odpiral nove teme bom povprašal kar tukaj. Torej rad bi se bril z britvijo in sam nakup oz. izbira britve mi ne dela tolikšnih težav kot izbira brusnih kamnov in "stropov". V glavnem bi rad vedel kolikšna granulacija brusnega kamna je optimalna za brušenje. V eni temi sem sicer zasledil da večina uporablja 4000/8000 granulacijo. V katerih primerih ti lahko koristi kamen granulacije 4000, ki se mi zdi za brušenje britve že dokaj groba. Bi mi zadostovala ena granulacija (npr. 8000, 10000) ob upoštevanju tega, da bi brusil rezilo redno in pazil da nebi poškodoval rezila? :) Drugo pa je izbira pripomočka za stropanje. Se morda kateri član ukvarja z izdelavo in ali je potrebna uporaba kakšnih past za stropanje? Hvala za odgovore! :)

Lep pozdrav.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jun 2014, 21:01

Pozdravljen rokA, lepo da si se nam pridruzil :),

jaz bi ti svetoval da kupis kamen 4k/8k ce ze mislis kupiti in poceni,.. tisti 10000 je za osvezevati rob, mogoce bi bil zadosti ce bi res cel cas pazil na to da je britev ostraoz res redno osvezeval, sam pa tega nacina se nisem prakticiral,.. 10000 kamni ponavadi niso najcenejsi btw... mogoce je cenejsa varianta ce si nabavis kitajca ,.. ti chinese 12k, kjer pa zna biti granulacija netocna in tudi kamen ni najvisje kakovosti, ampak ga dosti ljudi uporablja,.. paziti moras da je kamen raven (poglej po youtubu hone lapping),.. ta kamen seveda lahko uporabljas ko imas briev ze ostro in z njim samo osvezujes rob..

storp oz pas,.. imas jih cel kup, naceloma se uporablja samo usnje,.. ce dodas pasto dodas abraziv (kromov oksid, ali diamantne paste), ki se ga iz pasu ne spravi vec,.. posledicno imajo ljudje en pas cist, drugi za paste, sam sem mnenja da paste niti ne rabis, poleg tega s pasto hitro unicis rob in ga na zacetku sploh odsvetujejo. Pasto se rabi za osvezevanje roba ko strop ne zaleze vec, krom oksid tud inaredi relativno agresivno britev.

kje dobiti pas,..: lahko ti ga naredi usnjar,.. jaz imam se 2 na razpolago ko sem jih narocal za forumase,.. lahko pa seveda kupis strop v internetni trgovini katerih cena je odvsina od dimenzij (majen, velik, ce primerjam na mero cca 8 cm sirine so tam od 45 euro plus postnina naprej, preveri sam seveda), in predvsem kvalitete,.. tako lahko za pas das tudi par 100 euro ce hoces najboljsega od najboljsih (ampak to ti za enkrat mocno odsvetujem, ker ga bos verjetno unicil ;) ..

skratka kamni, mogoce kupi kitajca 12k za zacetek, a glej da je britev v shave ready stanju (nove dostikrat niso ce to izrecno ne pise) .. kitajce in kutikule imajo npr tukaj .. KLIK, imajo jih seveda na odsti drugih straneh,.. kitajce imajo dosti tudi po ebayu

pasi ki sem jih jaz dal delati so pa tukaj (ta na sliki je dejansko moj in je rabljen, prodajajo se novi... tisti mali ni vec na voljo).. KLIK

upam da kaj pomaga,... imej v mislih da bo britje z ostro britvijo precej lazje in boljse kot s topo ;)
britev.si ruleeees :)

rokA
Prispevkov:4
Pridružen:18 Jun 2014, 18:50

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a rokA » 18 Jun 2014, 21:51

Torej ni ravno priporočeno da kupim takoj kakšen boljši kamen kot naprimer Naniwa? Britev je pa sicer shave ready.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jun 2014, 22:17

ma ne,.. jaz bi ti takoj priporocil naniwa,.. samo sem razume lda noces tolik odati,.. naniwa so vrhunski kamni in jih kupi ce mene prasas,... za britve se najvec uporablja superstone, chorsera je hitrejsi kamen in eni pravijo da je za britve prehiter,.. kar pa po moje ni res in ga tudi uporbljajo (so pa chorsera se drazji.).. o kamnih (in japonskih nozih) uvoznik naniwe pri nas (Luka) dosti ve in je usper clovek... imas tudi popust na forumu ce bos naniwe kupoval...

skratka na vrpasnje kater ikamen kupiti je moj odgovor naniwa :D

so tudi boljsi kamni (ki jih jaz niamm,...) samo so tudi drazji in velikokrat tezji za delati z njimi ;)
britev.si ruleeees :)

rokA
Prispevkov:4
Pridružen:18 Jun 2014, 18:50

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a rokA » 19 Jun 2014, 10:21

Torej bom nabavil naniwo :) 4k in 8k pravis da bo se najboljse?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Jun 2014, 11:13

ce mene vprasas ja... jaz imam 1k, 3, 8k in 12k , 4k naniwa mislim d anima, torej vzami 3 in 8 k, 3k imas ce je resnotreba nabrusiti, z 8 pa po potrebi, poleg teh 2 je fino imeti se ti finnishing stone.. ala tista 12k ki jo imam jaz, lahko seveda marsikaj drugega (za najboljse se stejejo naravni kamni, fine gradacije,.. npr japonski, ali belgijski (kutikula) ali kaj drugega...:) )
britev.si ruleeees :)

rokA
Prispevkov:4
Pridružen:18 Jun 2014, 18:50

Re: Britve - drive in / hitri nasveti

Odgovor Napisal/-a rokA » 20 Jun 2014, 10:55

Hvala za odgovore! :)

Odgovori