Sumljivo poceni straight razor

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
tabiris
Prispevkov:5
Pridružen:19 Jan 2014, 23:24
Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a tabiris » 19 Jan 2014, 23:39

Lep pozdrav!

Sicer se brijem z DE že kakšno leto, ampak sem počasi začel razmišljati o prehodu na straight razor. Seveda sem malce gledal po internetu kaj in kako in vmes naletel na tole sumljivo poceni britev ki jo prodajajo v SLO:

http://www.klevi.si/index.aspx?source=k ... &id=25-4-8

Kot nekdo, ki bo v kratkem diplomiral še nimam denarja da bi si lahko privoščil SR ki košta 100+ eur, hkrati pa nisem dovolj bogat da bi kupoval šrot... Pa me zanima če kdo kaj ve o tejli britvici? Ko sem že tu, naj še vprašam kako težko je dejansko restavrirati britvico - na Bolhi jih je kar nekaj, ki izgledajo kolikor-toliko OK, pa ne koštajo dosti.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Jan 2014, 23:50

pozdralvjen na forumu :)

kakor ponavadi tudi pri britvah velja da ce je prepoceni potem je z namenom, solingen je okrozje ki slovi po nozih itd itd, ampak so pa tudi varjante ki niso dobre (in imajo samo stemplej itd,..) skratka samo napis solingen ni garancija za kvaliteto..naceloma ima vsaka dobra stvar napisanega gor proizvajalca, ta ga kot vidim nima.. skratka te Nip firme ne poznam in je nebi kupil (lahko pa da je dobra, mislim pa da ni).. sem se tudi ze nasankal z britvo ki je bila kao solingen,.. no imam jo se vedno vredna ni pa nic..


kar se tice britev na bolhi, po navadi je en srot,.. sem sel zdaj gledati, nasel 2, eni ni vredna omembe, druga bi znal biti ok, ampak se seveda zna zgoditi da ni, bi jo bilo treba pogledati itd.. pa se se lahko nasankas.. skratka ce bi jaz kaksno od unih 2 kupil bi kupil cenejso (seveda bos to storil nasvojo dogovornost)..

za restavriranje je pa tako da je cela znanost, ce jo zelis imeti za probat briti jo je treba malo spucat in nabrusiti (ce je vse ok z njo), ce jo bos dal ven restavrirati in brusiti bos dal na koncu verjetno vec kot ce bi novo kupil po moje (Seveda se lahko sam pozanima in razisces kaj je v ponudbi)..

sam bi ti svetoval 2 od spodnjih stvari:
- kupi novo SHAVE READY britev (nekatere nove niso shave ready in je treba dobrusiti)
- kupi restavrirano, spet odvisno kako, ali samo ocisceno ali pa spedenano v nulo, z novimi rocaji itd,.. taksno se da dobiti za cca 50 euro (ne pri meni :D) ce te zanima mi poslji pm pa ti posljem ker se mlih vceraj za 1 drugega gledal kaj ima en dealer na zalogi
- (potem je se varjanta da kupis prek ebay-a samo je riziko se toliko vecji)
britev.si ruleeees :)

tabiris
Prispevkov:5
Pridružen:19 Jan 2014, 23:24

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a tabiris » 20 Jan 2014, 16:13

Miha, hvala za info in za PMje. Kot rečeno, se javim ko malce našparam. :)

Mimogrede sem pa našel tole, za vse ki bi, tako kot jaz, hoteli začeti britje z britvijo na budgetu:

http://www.whippeddog.com/products/view ... seen-razor

Večinoma so komentarji taki: grdo k smrt, ampak izjemno dobre, hudo fino naoštrene britvice. In pri nekje 30 eur mislim da je to že kar dosti :)

Bajkman

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 16:24

Če boš sprobal in ugotovil, kako deluje, bo to zelo dobrodošla informacija za ostale novince.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Jan 2014, 17:43

no kar dobra najdba glede na ceno, stacuna je tudi znana za britje :)..
britev.si ruleeees :)

marko
Prispevkov:20
Pridružen:26 Feb 2014, 20:41

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a marko » 26 Feb 2014, 21:18

No tudi jaz se igram z idejo nakupa budget brusilne britve. Imam sicer izkušnjo s shavette britvijo ampak to mi nekako ni to.
Raziskal sem malo slovensko tržišče in ugotovil, da je ponudbe bore malo, brskal po ebayu... in edini rezultat je bil kup novih vprašanj :roll:
Par dni sem si vzel da sem preletel na hitro forum in se odločil da tukaj povprašam za čem se splača pogledat.
Torej iščem nekaj kar je relativno ugodno in bo dalo zadovoljiv rezultat in glede na to da bo najverjetneje internetni nakup bi se rad izognil izkušnji lepe slike in zanič izdelka.

hvala za nasvete

Bajkman

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Feb 2014, 21:33

Pri nas je hudičevo slaba izbira. Kjerkoli se boš zanimal, bodo morali britev naročiti. In kaj če ti potem ne bi všeč? Nerodna situacija. Če ti ni problem skočiti do italijanske Gorice in si kje v bližini, pa ima ena zamejska Slovenka tole trgovino:
https://plus.google.com/101018361534579 ... l=si&hl=sl

Slovensko seveda govori popolno (bolje kot jaz :D ), tako da lahko komot pokličeš tudi po telefonu. Osebno sem bil v trgovini, kjer mi je pokazala tri različne Dovo britve. Cena je bila cca 80 EUR za britev z običajnim jeklom in 100 ali 120 iz nerjavečega jekla. Sam bi vzel britev iz običajnega jekla, ker se jo da ostreje nabrusiti. Nerjaveče jeklo se pač ne da brusiti na tako stopnjo kot rjaveče.

Kolikor jaz razumem ta svet, je Dovo edina resna izbira za razumljiv denar pri novih britvah.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Feb 2014, 21:56

pozdravljen na forumu :),

ja na kratko receno je glede nove tako kot ti je Bajkman napisal, s tem da Dovo ponavadi ne pride do konca nabrusen in ga je treba dobrusiti, se je fajn zmeniti da tako kupis... danes sta najbolj poznana 2 proizvajalca ki se delujeta, Dovo in Thiers Issard, ta drugi je naceloma drazji po mojem obcutku

sicer sem to ze nekajkrat pisal ampak bom se enkrat na hitro...

ima nekaj varjant.. (to je seveda moje mnenje da ne bo pomote)
- kupis novo, pod cca 80 euro ne vem ce jo bos dobil, pa da bo kvaliteta vsaj priblizno ok
- kupis rabljeno (ponavadi preko neta), poznati kaj se spalca kupiti, najti priznanega trgovca, pogledati natancno slike od britve da vidis ce je vse ok,.. in ko jo dobis upas da je res vse ok (meni se je na zalost ze nekajkrat zgodilo da ni bilo :D)
- kupis rabljeno ki jo je nekdo renoviral (tore je ta riziko da dobis slabo britev prevzel nase, jo porihtal, spucal, po moznosti naredil po meri rocaje iz kaksnega "zlahtnega" lesa in jo nabrusil, ker to vzame veliko casa, dela in tudi znanja seveda to ni lih poceni tudi ce ti jo proda poceni, nekaj takih imas v delavnici in ali med oglasi ce te zanima)
- kupis sam, pa reces kar bo pa bo,.. ceprav jo bos moral v veliki vecini primerov v najboljsem primeru ali sam nabrusiti ali pa dati nabrusiti..
- das delati britev po meri (ali jo sam naredis) samo tukaj so pa cene za parkrat visje in rpedvidevam da ne pride v postev

se enkrat, to je moje mnenje, svojega si pa ustvari sam ;)!

predlagam ti da ravno najcenejse ne kupis ker ti bo zal, oz bo dobra sansa da je neuporabna (ali pa bos imel sreco, samo pol bi jaz na tvojem mestu kdaj tudi loto vplacal :twisted: )

za hitra vprasanja lahko magari uporabis tudi to temo ki je bila narejena za hitre variante :) http://britev.si/viewtopic.php?f=3&t=229

nekje na forumu pa jih sedaj ne najdem (pise kaj rabis in kaksne so cca cene)

razlaga osnovnih pojmov pribritvah je pa tu (KLIK)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Feb 2014, 22:09

Zdi se mi, da je pri tej panogi pač potrebno britev videti v živo, vsaj če jo kupuješ prvič. Tista Dovo britev, katero mi je trgovka pokazala (80 EUR), mi je v roki delovala res super. Bila je ravno prav dolga, rezilo je bilo široko (ne pa samo palčka) in težko. Torej robustno in prepričljivo.
V rokah sem že imel 80 EUR, ki pa so se mi v zadnjem trenutku zasmilili. :D
Namreč, samo za test se mi je zdelo malo preveč. Takrat sem v trgovini primarno gledal brivnike, britve pa so mi "za usput" padle v oči.

marko
Prispevkov:20
Pridružen:26 Feb 2014, 20:41

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a marko » 26 Feb 2014, 22:17

Uf tole tu pa gre hitro :)

Hvala za dobrodošlico :D

nekako me bolj mika nakup nove. Britve do 40€ sem že v osnovi črtal iz potencialnih nakupov, ker nekaj takega že imam, spet 200€ mi je malce dosti glede na to da se še iščem kaj mi sploh odgovarja. Ta cenovni rang dovo britev mi je kr všečen, v končni fazi je ne kupujem zato da se bom 2x obril z njo in zato pričakujem da bo en čas služila svojemu namenu.
Žal je opcija vidi in kupi bolj pobožna želja in zavedam se da bo padel nek riziko; s tem namenom tudi sprašujem kaj je nek tak rang britev ki načeloma ne razočarajo.

Odgovori