Sumljivo poceni straight razor

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Bajkman
Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Feb 2014, 23:16

To bo Miha bolje vedel. Štajerska je kar obširna, zato lahko govorim samo okvirno. A morda je vredno vprašati v Esteli v Europarku - MB. Morda poznajo koga, ki to od njih kupuje in brusi.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Feb 2014, 23:22

Na zalost nimam pojma kako je z brusenjem tam, lahko ti jaz nabrusim samo nisem iz mb..
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Feb 2014, 08:19

Moje mnenje je, da če bi se že lotil britja s straight razor, bi se lotil tudi honanja britve. Ker bi hotel biti samozadosten oziroma da bi vedno lahko odlično nabrusil britev doma.
Torej bi si nabavil tudi vse brusne kamne. Seveda to precej podraži investicijo. :cry:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Feb 2014, 08:27

se strinjam,.. po drugi strani pa ljudje ze tako na zacetku tezko kupijo britev, se tezje ker je se copic pa milo in pas, da bi pa se kamne zraven je pa po mojem mnenju res malo verjetno,... da ne govorim o dobrih kamnih ki so seveda se toliko drazji.. britve vseeno ne brusis lih tako pogosto..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Feb 2014, 08:30

To je tudi mene skrbelo. Recimo če je potrebno brušenje 2x letno. Seveda kdorkoli bi to brusil, mu skoraj moraš dati vsaj 20 EUR. Kmalu bi ta denar bil za dober kamen.

marko
Prispevkov:20
Pridružen:26 Feb 2014, 20:41

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a marko » 27 Feb 2014, 19:00

No danes sem bil v Esteli in očitno ne bo sreče z naročilom :|
Oz vsaj z Dovo britvijo ne, bodo pa dobili neke no name kar mi ni najbol v interesu.

Glede kamnov za brušenje pa bi se kr strinjal z Miho, imam sicer že čopič in milo tako da v prvem planu kupim britev in pas. Če mi bo dotična britev odgovarjala oz ko si bom privoščil kaj boljšega si bom umislil tudi kamne za brušenje do takrat pa bom že investiral v brušenje :D

Bajkman

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Feb 2014, 20:04

Za Dovo britev morda lahko pokličeš res še trgovino Klevi. Če ne pa je @Primorec nekje na forumu omenil, kje je on našel dovo britve najugodneje. Konec koncev pa ti jo jaz lahko s skrajnimi napori priskrbim iz Italije. Ampak če lahko malo počakaš.. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Primorec » 28 Feb 2014, 07:27

Jaz sem jo kupil v nemčiji, ko so bile poštnine še normalne..Ko sem včeraj gledal linke od italjanskih trgovin se mi zdi bolje da kupiš tam (oziroma da ti kdo prinese), ker poštnina iz nemčije je sedaj več ali manj 12 eur. Kot pisemsko pošiljko dvomim da ti jo bo kdo poslal..Sem pa res postal linke od trgovin, so nekje na forumu, če se dobro spomnim je bila cena cca 65 eur za entry dovo 5/8..Ni pa bila dovolj nabrušena ko se jo dobil, vsaj tak občutek sem imel. Moj nasvet je da si zadeve prej sposodiš, da vidiš če ti ustreza tak način britja, od enega ki ti jo bo tudi nabrusil, tako kot je treba. Za učenje brušenja pa mislim da je bolje da kupiš na ebayu eno res lowcost staro rabljeno. Jaz sem šel na varianto, ko sem sam presojal ali sem jo dovolj nabrusil ali ne, kak maček bi mi takoj rekel 'ni dovolj, se da še'. Tako sem cel internet prebral glede tega, cepil dlake kot za stavo, obril pol roke, ampak ko sem prišel do moje brade se je zadeva ustavila. Že pri stropanju lahko narediš tako škodo ostrini da jo moraš popravljat na kamnu. To se zgodi zaradi pomanjkanja prakse, pri spremembi smeri oziroma obračanju rezila lahko zapneš z ostrino v usnje, pa si na začetku..
Praksa praksa in še enkrat praksa, kupi npr od mihe kako staro zadevo in se uči, potem zasuj denar za to, ko boš vedel da ti to res ustreza.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Feb 2014, 09:21

:D to so vecni boji glede ostrine med tem ali je ostro ali je lahko se bolj oz ali si sposoben se bolj pa da seveda ne pobiras kovine na britvi brez potrebe. Testov za ostrino je en kup, vazno je pa itak samo kako se brijes z njo. Seveda bo en nor american ki jih 30 na dan nabrusi precej boljse nabrusil ko en ki kdaj brusi da ne govorim o enem k ne zna :D. Seveda se tudi razlicne britve razlicno da nabrusit oz bolje receno se razlicno obnasajo ob uporabi, kakor recejo po anglesko lahko je great smooth shaver al pa kaj manj...
@Primorec: a po se kdaj brijes z njo ali ne?
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Sumljivo poceni straight razor

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 28 Feb 2014, 09:58

miha napisal/-a::D to so vecni boji glede ostrine med tem ali je ostro ali je lahko se bolj oz ali si sposoben se bolj pa da seveda ne pobiras kovine na britvi brez potrebe. Testov za ostrino je en kup, vazno je pa itak samo kako se brijes z njo.
No, saj to je eden od razlogov, zakaj nisem toliko navdušen nad uporabo britve. Izbrana znamka DE britvice je bolj ali manj vsaka enako nabrušena, ker gre za strojno brušenje velike količine. Pri britvi pa ne veš točno pri čem si, razen če sam ne brusiš in to z veliko izkušnjami.
Naslednjič ko bom kaj naročeval z DX, bom pa kakšno shaveto probal za štos.

Odgovori