Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Bajkman
Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2013, 15:19

miha napisal/-a:..da ne bo izpadlo da na vsak nacin silim (kar pa itak), samo razmisljam na temo..

uni k se v "pixni" obrije se verjetno ne brije prvic,. pa tudi vprsanje kako je ta njegov BBS ce ne probas z roko..

kar se pa tice kotov, 30o itd ,.. jaz se nebi s tem prevec obremenjeval, to je teorija, ti Bajkman pa se pac brij po obcutku.. ko si rekel da imas dosti neravnin,.. (z izjemo adamovega jabolka) moras po moje pac lepo napeti kozo

kakor ti opisujes primer rasti: ce imas teoreticno v 2 smeri rast dlak, potem s 3 prehodi naredis v bistvu wtg in potem na koncu se atg oz popravis kjer ni dobro odrezalo?
miha, sem potem tudi po občutku, ko sem ATG, sem praktično vzporedno s kožo. A ni šlo. Kožo sem seveda napel, kot jo tudi pri DE.

na obrazu mi dlake rastejo navzdol, z britvijo sem šel komot WTG + XTG + ATG.

Na vratu pa mi rastejo b večini vodoravno. Zato sem šel dvakrat XTG (gor + dol). Ker je bil zelo slab rezultat, sm poizkušal še ATG (v vodoravno smeri). A z britvijo je to sila nerodno.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Dec 2013, 16:15

Si predstavljam ja. Po moje si tudi prevec na enkrat zacel in prevec dober rezultat prehitro pricakoval. Ponavadi po netu svetujejo da 1 reden probas osvojit samo lica in ravne, enostavno rastoce dele, sele potem vrat in sele potem brada ipd. Kot receno nekaj casa traja da se navadis prav briti in da je rezultat zadovoljiv
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a Primorec » 18 Dec 2013, 17:59

@bajkman: toliko reči sem glede ostrenja britve že sprobal, da bi lahko že travo slišal rasti. Od zaliscev do višine ust je še nekako šlo, naprej pa je bil full stop. Imam 'drat' kot ti, poizkušal sem na vse možne načine, no way. No morebiti bi šlo če bi se bril 1x na mesec. V glavnem sem praktičen človek, če vidim da se z žiletko bolje in v krajšem času lepše obrijem potem, ko sem izčrpal vse meni poznane variacije na temo britve, potem 'I rest my case'. Dal sem si dovolj časa..

Kot sem že omenil če koga zanima naj proba... Ker je zadeva povezana z večjim začetnim denarnim vložkom (britev, pas, paste, brusni kamni ipd..) in daljšo krivuljo učenja bodo na koncu z bbs nagrajeni le najbolj trmasti + predpogoj je da imajo normalno brado. Za kake extremne trdonje tu žal ne vidim zmage...

Bajkman

Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2013, 18:11

S Shavette si morda probal?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Dec 2013, 15:18

Ne s shavetto nisem probal, čeprav sem jo imel v planu, ker je cenejša investicija plus lahko bi primerjal kako se obnaša ista žiletka v brivniku in shavetti.. Mogoče jo kdaj naročim ko bom kupoval kako novo brivsko zadevo..
Danes sem v hoferju kupil prince nastavek in dodatne klince z 6 rezili, to pa samo za končat po britju z el. brivnikom ko se mi bo mudilo..Včasih ko se mi res mudi se na hitro pokosim z philishave rotacijskim brivnikom, nato pa še enkrat potegnem z klinco čez, dosedaj sem imel za ta namen fusion klince, jih je zmanjkalo, pa sem si rekel da poizkusim z prince klincami ki jih kar hvalijo...Will see I'm tough customer...

Bajkman

Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Feb 2014, 16:38

Predvčerajšnjim sem še drugič poizkusil z britvijo. Pred tem, sem si izposodil pas za stropanje, da ne bi svojega uničil samo za en poizkus. Na pasu sem naredil hudičevo natančno + papir + dlan.
Ampak še vedno katastrofa. Več kot jasno mi je, da britev nikakor ni zame. Hvala @mihatu, da mi je omogočil test. Firbec me je matral. Seveda britev vrnem, morda bo prav prišla.

Kot rečeno, problem je zagotovo slaba ostrost in s tem posledično grobo zatikanje. Ker, katerikoli kot sem izbral, WTG nikakor ni šel narahlo. Druga še večji problem je, da na se ne da doseči BBS-a na vratu, če dlake ne rastejo navzdol (ali navzgor). Če pa želim briti "vodoravno", je to zaradi nerodnosti nemogoče. Pri britvi si omejen z manevriranjem in tolčem se poglavi, kako nisem to pomislil še preden sem poizkusil. Ker v tem Primeru niti ne bi poizkušal.
Poizkusil sem še eno pokvarjeno Shavette brez prečne ročice, v katero sem montiral pol Astra SP žiletke in britje je lepo steklo, brez zatikanja. Ker ni bilo prečne ročice + spolzka shavette in roka, se mi je vmes shavette obrnila, in sem se malo urezal. :lol:

Mislim da na roke in z domačimi pripomočki britve ni možno nabrusiti toliko, kot zmore strojno brušenje žiletk.

Pri DE ni problema toposti, saj pač izberem tako žiletko, ki mi ustreza, potencial je tudi enostavno manevriranje kjerkoli in v vse smeri.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Moje(A) prvo(a) britje(a) z britvijo(mi)

Odgovor Napisal/-a Slice » 15 Feb 2014, 17:06

Bajkman napisal/-a:Pri DE ni problema toposti, saj pač izberem tako žiletko, ki mi ustreza, potencial je tudi enostavno manevriranje kjerkoli in v vse smeri.
To je i meni jedna velika prednost DE-a! Htio bih probati britvu, ali mislim da njome neću moći jednostavno manevrirati kao što to mogu DE-om. Također se slažem s ovim što si naveo za žilete. Imamo veliku ponudu i možemo si odabrati koji nam žilet odgovara!

Odgovori