Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Sep 2013, 15:48

Torej tu objavljajte prosim kot ze naslov pove slike vasih britev, opis le teg ter zgodba ko jih spremlja (ce imajo zgodbo).

Moja prva britev je bila ravno v drugi temi opisana JA Henckels. Kljub priporocilom vecine, da je res dobro kupiti novo, profesionalno nabruseno (kar je lazje narediti v ameriki kot tukaj :D ) britev,... ker nisem bil preprican kako mi bo to vsec in ker britve precej stanejo (ter seveda tudi ostale pritekline) sem nasel eno rabljeno ter se kolikor mi je le uspelo poucil na kaj moram paziti, kako restavrirati itd itd,... sicer sem na koncu restavracijo se izboljsal tako da mi je tudi sedaj vsec :)..
prvic sem jo nabrusil z diamantnimi brusi do gradacije 8000 in stropal na star pas in se ob cca 2 zjutraj ko sem koncal hitel briti,.. sicer je bilo to najslabse britje (kvalitetno gledano) v zadnjih 20 letih :D ampak porezal se pa nisem :D ...britev sem nato cez nekaj casa nabrusil na japonskih kamnih do gradacije 12000 in lepo postropal na pasu za stropanje ki sem ga dal narediti

se slika ali 2 (ki pa so kot ze receno ze v nekem drugem postu od vceraj, rezilo je med 4/8 in 5/8 (nisem meril), rocaj sem naredil iz lesa doussie, distancnik pa iz lesa padouk, narejen ne v obliki zagozde da se polovici rocaja (angl scales) lepo zvijejo

Slika

Slika

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2013, 00:24

se 1 :) tokrat Engelswerk 85 Solingen, 5/8, full hollow grind, ocisceno in nabruseno (kot zgoraj), rocaji po meri iz mahagonija, distancnik iz white paper micarta, vijaki inox torx, dvojni bullseye washers (pod zakovico ali vijakom ni ena podlozka ampak 2 ali 3, ki so nalozene ena vrh druge in se stopnicasto manjsajo), finish rocaja visoki sijaj in oljanje


Slika

Slika

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Okt 2013, 19:25

britev proizvajalca Dovo, model "Flowing", je rezilo je siroko 6/8 in nima distancnikow (shoulderless), rocaji so iz lesa grenadille, super britva, dobil sem jo novo, v dar :)... to mi deli! Britev mi je zelo pri srcu in odlicno brije, ena mojih najljubsih

(slike niso moje, ker je britev itak ista kot te na slikah)

Slika

Slika

Slika

http://www.thesuperiorshave.com/images/do1186810_4.jpg
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Okt 2013, 09:58

Če bi nekoč zajadral v britje s pravo britvijo bi verjetno imel Dovo Flowing, La Forme ali pa Diamant. Sexy britve!
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Okt 2013, 10:19

... :D od teh treh bi se jaz odlocil za Flowing... Diamant je crn in prej ali slej kaksno praskico pridelas ki se grdo vidi po moje, poleg tega je 5/8 (flowing in la forme sta 6/8), med la Forme in Flowing pa mi prevlada Flowing (poleg tega da mi je lepsi) zato ker ima flowing tisto vijugo na koncu in zna motiti pri prijemu ali stropanju... moje mnenje seveda...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Okt 2013, 23:54

..britev proizvajalca Mertens & Heider, zaradi napsia Black devil sem poskusil v tem stilu narediti rocaje...

Slika

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 04 Okt 2013, 08:40

A ti restavriraš samo rezila, ročaje pa sam izdelaš?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Okt 2013, 08:51

...tako je rezilo ocistim spoliram, napbrusim, ce je potrebno popravim,.. rocaj pa glede na rezilo sam naredim,...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a simon » 13 Okt 2013, 19:25

Mislim da je to najvišji nivo britja.Sam sem osebno preizkusil- Antiga Barbearia de Bairro - Navalha - Straight Razor Shavette.Težava je v tem da se brijem po celi glavi kar pomeni z mojim znanjem zanesljivo :evil: ,Kljub temu se bom še naprej učil od vas mojstrov.

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Okt 2013, 19:38

a shavette sicer se nisem probal (imam 1 ali 2 za potencialno restavrirati :D ) samo naceloma shavette ne velja za isto izjusnjo kot britev, kakor sme jaz po forumih dobil obcutek....
britev.si ruleeees :)

Odgovori