Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Fasan
Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 28 Sep 2014, 12:31

babarog napisal/-a:Nema mogućnost podešavanja ako misliš na onoga sa bijelom kapicom!
Dobro potem je samo kot dodatek ampak vseeno je nemški. Zdaj veš več :D Ko odkrijem katera firma jih je delala, ti javim. Lahko, da je "Erda" Danzig (Gdansk) everything is possible :lol: Lahko, da je Merkur ali Punktal, ker so tudi ti imeli takšna držala :?:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Dec 2014, 18:13

Slika

Še moja britev. Potrebna temeljite obdelave. Ročaj je ves zvit, posledica valjanja med prtljago. Rjaste pike-cvetke na rezilu.
Ročaj mi bo izdelal oče...upam! Z rezilom se bom pa sam poigral in ga poizkusil nabrusiti da bo shave ready. :)
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 09 Dec 2014, 18:16

Sm mislu, da si ga uporablu za mušice pobijat :twisted:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Dec 2014, 23:04

cisto kulturna dovo britev, ker je zaokrozena se boljsa za zacetnika da si ne bos zarinil kaksne konice kam..
ce je roc zvit ga lahko probas z vroco vodo in lesenimi vodili naravnati,.. pazi da ne bos razjelil jekla.. (npr nasitmaj zeleno obliko z lesom, zaclampaj pa daj v ravno zavrelo vodo,. mogoce manj, ne vem probaj (da ne obm jaz kriv),.. se pa tka oravnajo warped sclaes (oz to daj v gugla da bos kaj na to temo nasel)

kar se tice ciscenja.. ce bos pucal bos tist izlat nanos na rezilu zbrisal dol,.. ce ze zacni s polir pasto in z obcutkom... nikakor s smirglom , oz ce ze zacni z visokimi griti (ala 1000 in sel epotem dol,.. ravno zarjavela ta ni,..

glede brusenja,.. pazi britve so zelo trde in krhke, in tanke... hitro jo lahko poskodujes... tako da z obcutkom..
2 zacetna napotka (ce zelis) ,.. kamen morabiti POPOLNOMA raven (ravnaj ga lai z diamantnim brusom, ali ravnalnim kamnom ali smirglom ki ne spusca kamenckov oz abraziva)
drugi napotek: britev mora CEL cas lezati na hrbtenici, pritiskas ne prakticno nic... oz kot receno z obcutkom ;)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2014, 18:54

ZIGOV POST:


Kaj je to za ena zadeva? danes jo dobil pa mi ni vse jasno, glede na firmo naj bi bila nekaj medicinska varianta.Zadeva je pa nova. Zadnja slika je zanimiva kako je brušeno.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 11 Feb 2015, 11:34

Ralf Aust 6/8 Spanish point red-wood scales


Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Feb 2015, 11:35

Super izgleda!

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 11 Feb 2015, 11:36

olly napisal/-a:Super izgleda!
Hvala ;)

Bajkman

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Feb 2015, 11:45

@bizzy1, zelo lep komad. Vizualno zagotovo ena najlepših britve, kar so jih videle moje oči. ;)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 11 Feb 2015, 12:07

@Bajkman hvala ti za lep kompliment! V živo je prava lepotička :oops:

Odgovori