Pas (angl. strop) za britev

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Feb 2014, 19:49

.. ja lahko se zmeniva za kaksno.. a to bi na kamnu brusil ali smao na pasu stropal ali kako..?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a simon » 19 Feb 2014, 17:59

Slika
Na sliki je nekaj mojih pripomočkov, ki so namenjeni brušenju.Slika pač največ pove. ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Feb 2014, 18:35

:D fino to izgleda,...
z Bajkmanom sta me tako namasirala, da sem se vcerja sredi noci lotil delati pas za krom oksid :D .. in sicer na dili je na 1 polovici napeto in lepljeno usnje, na drugi fic,.. zjutraj sem nanesel CrOx, danes zvecer mogoce celo sprobam cebom zacajta uspel koncat ostale stvari...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Feb 2014, 19:27

.. evo koncno mi je uspelo,..

torej the making of (sredi noci) :)
Slika

koncni izdelek, levo usnje, desno filc, na obeh CrOx, po nanosu CrOx sem visek obrisal dol in pustil cez dan da se je "posusilo", preizkus sledi ob priliki
Slika
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a caus24 » 13 Jun 2014, 06:50

In kako se je obnesel doma narejen strop. Razmisljam da bi si ga tudi sam naredil. Ima mogoce kdo kaksen nasvet na kaj bi moral pazit.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Jun 2014, 08:29

obnsel se je dobo, kolikor se krom oksid obnese, namrec naredi agresivnejsi rob oz je njegova uporaba precej omejena,.. tako da ga ne uporabljam skoraj nic, razen ce se mi mudi in je npr britev topa (oz malo manj ostra :D ) ..

na kaj moras paziti: predvsem na to da je vse popolnoma ravno, da tudi lepo usnje napnes da ni kaksnih zavojev ki bi bili dvignjenim,... sam sem ga v robovih zarezal da se je lepo uleglo, psodaj sem ga lepil, pri strani v vogalih zasraufal in vmes po stranicah pribil,.. potem sem dal vse v preso da je bilo res vse cim bolj na desko, torej ravno, ce bos nanasal CrOc pravijo vsi da se drzi nacela "less is more" :D .. torej ne pretiravaj,.. dodas ga lahko vedno se,... ta moj usnjeni del bi znal biti prevec nalozen,.. tak oda po moje kvecjemu manj kot to
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 18 Sep 2014, 13:48

Mene pa zanima, koliko casa zdrzi nova solidna britev(kaksna dovo ali solingen) samo s stropanjem oz po kolkem casu se povprecno pricakuje, da bo potrebno jo nabrusit na kamnih?
in, ali je potem cas med naslednjimi brusenji priblizno enak, ali se zmanjsuje(vsaj v primerjavi z od takrat ko je bila nova pa do prvega brusenja).

Lp

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2014, 14:13

Zovikoliko casa zdrzi je odvisno od britve, ostrine na zacetku, nacina britja, nacina rabe, pogostosti uporabe itd itd.. Tako na pamet bi rekel med 2-3 mesece pa do 1 let, oz ljudje razlicne podatke na forume dajajo...
Po ponovnem brusenju drzi ravno toliko kot prej (ce je isto nabrusena).. Btw nove Dovo britve niso v shave ready stanju in jih je treba malo dobrusiti, veckratto stori zate kar trgovina (ponavadi pise).
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Sep 2014, 18:28

Jaz sem pa po neumnosti pokvaril tisti pas, katerega sme kupil z Mihovo pomočjo. Ne vem kaj mi je bilo, pustil sem ga v bližini halogenske žarnice in se je na robu precej uničil. :o

Kot opozorilo, da se še komu ne zgodi...

LP

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Pas (angl. strop) za britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 18 Sep 2014, 18:30

Miha hvala za informacije. Recimo britje na 2dni bi bilo v nizjih gor omenjenih stevilkah torej brusenje/honanje na cca 3mesce ce sem prav razumel.
Hm glede na spodnji video me je malo zmedel tvoj komentar o Dovo britvah.

Shave Ready... Or Not? http://youtu.be/O2F5vJdQ1Rk

Lp

Odgovori