Britev G. JOHNSON

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
antiquewave
Prispevkov:1
Pridružen:05 Dec 2013, 13:36
Britev G. JOHNSON

Odgovor Napisal/-a antiquewave » 05 Dec 2013, 21:07

Lep pozdrav vsem skupaj,

Doma sem našel britev, ki je pripadala mojemu atu. Britev je precej obrabljena, in ima zlomljen plastični ročaj.
Kot komplet mi je zelo zanimiv, zato sem tu, da povprašam, kaj bi se dalo s tako britvijo naredit.
Zanima me predvsem ročaj, da bi bila britev komplet (če ima gdo kakšnega doma), ter lepotna obdelava kovine "poliranje".
Je kakšna možnost, britev v takšnem stanju, dovolj nabrusit za britje? (trenutno brez ostrine)

Hvala za odgovore ter Lep pozdrav!

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britev G. JOHNSON

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Dec 2013, 22:16

zivijo

najprej lep opozdravljen na forumu :)...


ta britev je precej obrabljena, drugace pa zelo poznana in dobra (angleska) firma, firma je stara, glede na grd pin na sliki in glede na to da so palsticni rocaji se zna zgoditi da je nekdo dajal gor nove rocaje (na starejsih britvah so bili rocaji iz roga, lesa ipd) , to se lepo da kdaj videti tudi ko vidis da rocaji ne pasjejo gor oz ko vidis kako se britev vsede noter (kot receno ne vedno)..

ce se da popraviti,.. ja vse se da popraviti ponavadi, vprasanje je samo ce se spalca... glede na to da gre tu za mocno osebno noto bi rekel da se spalca.

Rocaj ki je zlomljen lahko mogoce zalepis, ne vem pa koliko bo drzalo oz po moje nima prav smisla (razen ce bi rad imel prav te rocaje)... sam bi predlagal nove rocaje, samo kot receno to ni najcenejsi spas, glede ciscenja in brusenja britve tudi ni problema, ti lahko vse zrihtam, ce je seveda interes,...

vprasanje glede brusenja, naceloma je fajn da je britev vsaj priblizno spucana (patine ali rje) da se jo potem nabrusi, da se jo nabrusi je pogoj da ni poskodovana..

ce zelis se lahko dogovoriva, poslji pm ..

se primer restavracije ... http://britev.si/viewtopic.php?f=13&t=148
britev.si ruleeees :)

Odgovori