Klasično britje za začetnike

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
goba
Prispevkov:9
Pridružen:23 Nov 2013, 00:09
Klasično britje za začetnike

Odgovor Napisal/-a goba » 25 Nov 2013, 22:53

Najprej pozdravljeni.

Me zanima če kdo predlaga kaj nabavit za čistega začetnika za britje s klasično britvijo. Kero britev, kak pas za brusit pa to. Seveda je povdarek da je vse skupaj nekje čim ceneje ane za začetek. Imam nekaj brade, (wolverine style ;) ) tako da britje poteka predvsem po golši :P in okol ust.

Za začetek res nebi nekaj predrago kupoval. Za tist bo še cajt.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasično britje za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Nov 2013, 23:20

Pozdravljen,

najprej dobrodosel na forumu in me zelo veseli da se zanimas za britje z britvijo,.. sam se ukvarjam z restavriranjem britev, tako da e zelis se lahko zmeniva za kaksno britev taksne vrste, lahko pa seveda kupis novo,... kar se tice brusenja ti lahko to naredim seveda tudi jaz, glede pasu (strop) pa je tako da znajo biti kar dragi, ampak za zacetek (pa verjetno tudi naprej) ti bo dobro sluzil tudi tak ki ga naredi kaksen domaci mosjter,..

ce te karkoli od tega zanima mi seveda lahko posljes za vec info pm.

Torej imas vec variant glede britve:
- kupis novo: glede na to da ne mislis nevem koliko dajati ti predlagam dovo, Thiers Issard ipd (no name se po mojem mnenju ne splaca kupovati ker ti je samo zal na koncu)
- kupis restavrirano (torej dobro staro britev, ki jo nekdo kupi zate, precekira da je vse ok, jo scisti rje, spolira, nabrusi, naredi rocaje po meri, nabrusi itd....)
- sam kupis rabljeno britev (tu ti predlagam da si zelo zelo previden ker se mimogrede usekas in kupis kaj z napako ali slabo (raje ne sprasuj ce se je meni to kdaj zgodilo :D) in ti jo nekdo porihta lai jo porihtas sam (ceprav je to po mojem mnenju polno hakelcov ipd)

pa srecno :)
britev.si ruleeees :)

goba
Prispevkov:9
Pridružen:23 Nov 2013, 00:09

Re: Klasično britje za začetnike

Odgovor Napisal/-a goba » 25 Nov 2013, 23:53

Ma gledal sm nekaj e-bay pa to glede na to kako velika država smo pa je kr neki stvari gor. Tako da če kdo predlaga kej se nebi nič branil.

hvala za lep odgovor

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasično britje za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Nov 2013, 00:18

ne razumem cisto kaj zelis da ti predlagam(o) .. ce zelis nasveto o nakupih preko ebay-a, kaj kupiti ipd je par hakeljcov pa tudi ce jih ves se mimo grede zafrknes lahko,.. kot prvo moras vedeti kaksno britev moras kupiti, kor drugo pa so realne cene tiste ki jih vidis na koncu saj v zandjih nekaj sekundah vsi boti ali ne vem kdo navalijo in ti v zadnjih nekaj sekundah cena skoci tudi za parkrat, ne mores verjeti :D ... da bi dobil na ebayu dobro britev poceni je po mojem mnenju precej majhna sansa .. seveda je mogoce da se motim...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Klasično britje za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Nov 2013, 13:12

Na eBayu je nakup britev po mojem mnenju precej velik riziko, ker večina sploh ne ve kaj prodaja ali pa se preprosto zlaže, da je dobro nabrušena itd.

Za novo britev se ti najbolj splača pogledati na http://www.theinvisibleedge.co.uk/, za rabljene pa http://www.whippeddog.com/products/view ... seen-razor. Tu sicer ne veš točno, kaj boš dobil, a Larry je zelo spoštovan gospod. Če boš imel kakšno vprašanje mu brez težav pišeš na mail in ti bo hitro odgovoril na vsa vprašanja. On prodaja tudi začetniške strop komplete, ki jih ljudje tudi kar hvalijo. http://www.whippeddog.com/products/view ... -strop-kit

Še najlažje pa bo verjetno, če pišeš direktno Mihu.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori