Mnenje

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
blaz_
Prispevkov:4
Pridružen:15 Nov 2013, 15:39
Mnenje

Odgovor Napisal/-a blaz_ » 16 Nov 2013, 22:55

Torej zanima me, kaj ostali mislte o temle:
http://www.amazon.co.uk/Leather-Strop-H ... gy_d_img_y
http://www.amazon.co.uk/ALMOND-Taylor-S ... 33&sr=1-13
http://www.amazon.co.uk/Dovo-straight-r ... 72&sr=1-10

gre se za čist začetn set, ker me zanima kako je s takimi britvami in ne bi rad po nepotrebnem kj več zapravlov...

Drgač pa sem do sedaj imel tele brivnike (obrijem se 1x na tedn, če sm se probov vsak dan, je bla čist koj razdražena koža...):
1) philipshave (tistega s tremi glavami, ki se je lahko v tistih časih že pralo pod vodo) - pr temu je bla koža čist zmeri razdražena
2) fusion 5 rezilnga - precej bolš se je obrilo s tem, samo fora je da med britjem, da so bla rezila vedno zapacana in z vodo ni šlo simpl stran
3) quadro nekaj - skratka s štirimi rezili - še slabš kot fusion 5 reziln, ker tut z roko učash ni blo mogoč spucat...
4) en philipshave - kr drazga neki 3d motion al kaj že - tut razdražena koža, ampak sm ga kupu predvsem za na kkšna potovanja al pa dopust
5) mach 3 - trirezilnga - no zaenkrat je ta res še najbolš - mot me edin, da nima tistga za prirezovanje...
Tko, da zgleda, da mn kot je rezil, da je bolš. xD

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Nov 2013, 23:01

... sem premaknil v podforum "britve" glede na temo

... Dovo britve veljajo za dobre in so ene od redkih ki jih se danes delajo (glede na ogromno kolicino proizvajalcev nekdaj), seveda so drazji modeli boljsi, vendar pa tudi vstopni niso svoh, tako da bo za zacetek po moje cisto ok , dovo britve je navadno treb nove dobrusiti, ker niso cisto ostre kot naj bi bile

copic in milo sta od zannega proizvajalca tak oda bosta p moje tudi ok,.. razmnisli se mogoce o kaksni domaci ali italjanski varianti ki zna biti zelo poceni (mili),l ter mogoce kaksnem merjascevem copicu ki ga lahko dobis vrhunskega za relativno male pare (italija), vsekakor pa tu veliko clanov veliko ve o teh temah in bodo verjetno rade volje pomagali

pas oz strop,.. ni najsirsi (cca 5 cm), tak oda bos moral dealti ti "X" potega, ampak se cisto lepo da tudi s takim,.. zgleda ok, samega pasa pa ne poznam..
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Nov 2013, 11:27

Jaz sem dovo britev kupil tukaj:
http://www.instrumentenrw.de/Rasiermesser/Rasiermesser
drugače sem shranil še te linke:
http://www2.knifecenter.com/item/G147B/ ... e-5-8-inch
http://www.dovorazors.com/stockrazors.h ... zAodV34AZg
http://www.scherenprofi.com/epages/6124 ... =ListPrice
http://www.dieklinge.de/RasiermesserRasur:::78:2.html

Glede čopiča in kreme pa kot so ti svetovali, v italiji dobiš omega čopič in cella kremo dosti ceneje in enako kvalitetno..Malo hud preskok se mi zdi z plastičnih kling direkt na britev, ne bi ti raje probal DE žiletk prej?..

@miha: jaz sem mojo Dovo moral nabrusit, ni bila v redu. Še dobro da sem takrat kupil še solingen strop pasti (una rdeča in črna)..Kasneje sem nabavil še 8000 grit kamen..Parkrat sem se obril, nato pa se mi je zazdelo da je preveč dela s tem vseskupaj in sem zadevo pospravil in se vrnil na DE britje..

Bajkman

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2013, 11:34

Preveč dela se ti je zdelo pri brušenju?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Nov 2013, 11:48

Ma pri vsem skupaj, z DE žiletko, ko si zverziran se lahko na pol v spanju obriješ, z britvijo pa ni špasa, moraš biti 100% pri stvari, pa čas si vzet, skratka cel ritual..Se čudim unemu francozu na youtubu ko se je z britvijo v 3 min obril..Pri mojih kocinah ni šans, ne vem kak puhek njemu rase, jaz se tako hitro še z navadnim de brivnikom nisem obrit..Ok, na youtubu je bilo samo britje, zdej koliko časa je imel predpripravo kdo ve..
Je treba zastopit, da ko se podajaš v britje z britvijo moraš prej celo raziskavo naredit, se je dejansko treba velik stvari naučit.Na youtubu je veliko tega,na koncu ne vem če je vredno hassla, začetni stroški so kar veliki, verjetnost da boš vseskupaj opustil, preden se sploh naučiš stvari pravilno pripravit in rabit je velika.Ker pri tej stvari nimaš nekega soseda ali fotra, prjatla da bi ti to v živo pokazal ali celo posodil, da vidiš če ti sploh paše to..Na amazonu in ebayu se prodaja na tone teh britev, ki so nekvalitetne tja do 50 eur ne dobiš praktično nič uporabnega. V bistvu samo nategujejo s temi britvami za 7 eur, kupiš enkrat probaš, vržeš..In se hvališ da si probal..Daleč od tega.Lahko pa poceni probaš s shavetto in 1/2 DE britvice..Tam izločiš kar nekaj spremenljivk glede ostrine, stropanja in ostalega dela.

Zato rajši probajte s shavetto, lahko kupite prav namenske klince ki so širše. To je v bistvu cenejši način da ugotoviš ali ti to sploh paše preden odrineš 100 eur za vse ostalo (britev in pribor..)..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2013, 12:42

uf primorec z vsem tem se pa ne morem strinjati: strinjam se edino s te mda je pac treba zadevi posvetiti svoj cas, se pozanimati in nauciti. Pri britvah se je veesno treba malo potruditi in nauciti briti z britvijo, seveda je treba tudi paziti na to kaj delas.

Glede na to da si kupil Dovo ti lahko takoj povem da ni bil dovolj oster, upam d asi ga s pasto uspel dovolj nabrusiti, britje z ostro britvijo je precej lazje :).

Za britje s shavette vsi pravijo da ni isto, tako da odsvetujem, to je misljeno po moje bolj za profi brivce ki morajo menjati rezila zaradi okuzb, skratka probate lahko isto pa baje ni glede na mnenja po forumih (nisem sam probal).

Historst britja pa je zeloooo relativna stvar,.. pri britvi gre predvsem za kvaliteto britja in za to da je to nek "cas za sprostitev", lahko se obrijes tudi zelo hitro samo pri tem je vprasanje kaksna je kvaliteta,... ce se recimo lahko obrijem (govorim o ekstremnem norenju) s kartuso v cca 0,5-1 minuti, se lahko z britvijo v 3, je pa res da se bom totalno za nic obril, pa ce bom prav zelo norel in ne pazil se bom lahko se prijetno porezal :D ... skratka, moje mnenje je da so ti hitrostni rekordi britja po youtube-u ipd brezvezni, konec koncev ce bi hotel to bi se lahko bril s kartuso in bil hitrejsi.

Dodatno je treba imeti v glavi da se moras pri britvi, kot pravi veliko folka, na novo nauciti briti, pri tem je seveda neka ucna krivulja, ki ni ravno hitra, skratka nikakor ne smes prehitr ovrec ipuske v koruzo in se potruditi.

Glede kesa ki ga moras vloziti v nakup,... hja to je pa tako,.. dobre stvari niso poceni in ce pomislis da ti britev drzi nekaj deset let oz dokler hoces vidis da je ta vlozek nizek oz zanemarljiv, veliko ljudi se med drugim za britje z britvijo (vsaj v zacetku) odloci (tudi) zato ker je najcceneje. Kupovanju poceni britev pa se izogibajte in vam svetujem da si za pred nakupom preberete nekaj tem v tej skeciji o britvah recimo tale (KLIK) da ne bo potem brezpotrebnih razocaranj in tezav... nove britve po nekaj euro oz tak okot je pprimorec rekel pod 50 euro so pa v veliki vecini nateg in se jim izogibajte...

Direkt na britve iz kartus sem tudi jaz sel pa se mi ne zdi ne k bavbav, se je pa treba malo potruditi :).
aha se to sem skoraj pozabil; glede na to da zna biti problem to da nima folk nima nikogar da bi jim britve pokazal, razlozil,... ja fantje saj za to pa je ta forum :D ... vi samo vprsajte, pa vrzemo kaksno debato (tako kot pri blazu sedaj) ce kdo rabi dodatno razlago pa tudi lahko, ce bi kdo rad videl seveda tudi, zato pa ta forum je tukaj ;)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2013, 13:04

Če bi jaz kupoval novo britev, bi po do sedaj znanem vzel obvezno Dovo, ki pa ne bi bila iz nerjavečega jekla. Pa zdi se mi, da bi vzel manjšo, ker si predstavljam, da si z manjšo (5/8) pač okretnejši. Z večjo verjetno hitreje obriješ samo ravne površine.

Nerjaveče pa ne bi vzel zato, ker jo je težje brusiti.

Pa glede na to, da se Shavette dobi za 2 $, bi morda vseeno bilo za začetek vredno poizkusiti, ob tem pa se zavedati, da bi s pravo britvijo lahko bilo vse skupaj čisto drugače

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mnenje

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Nov 2013, 22:23

... evo tu sem vam objavil video, kjer govori tudi o shavette (on ima original feather)

link na temo (KLIK)
britev.si ruleeees :)

Odgovori