Giessen&Forsthoff

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a vostok » 23 Okt 2016, 11:39

Pozdravljeni!

Britev sem dobil včeraj od kolega, novopečenega navdušenca nad britvanjem. Med svojim zadnjim obiskom v Johannesbourgu je kupil tri britve in tole namenil meni.
G&F.jpg
G&F.jpg (134.55KiB)Pogledano 18686 krat
Kolikor sem na hitro razbral iz priložene dokumentacije in kratke poizvedbe na internetu, gre za novo britev, proizvedeno po starih metodah v okrožju Solingen, v Nemčiji. Britev je velikosti 5/8, z okroglo konico in ima ročaj v imitaciji biserovine.

Britev naj bi bila "shave ready" iz škatle, zato sem jo samo očistil zaščitnega olja in jo postropal. Prvo britje je razkrilo, da temu ni tako. Med britjem je malo cukala, vsekakor daleč od "smooth" občutka. Rezultat je bil slabo povprečen, iritacija pa nadpovprečna :? Lekcija iz (ne)potrpežljivosti.

60x povečava je razkrila, da je bila britev (verjetno) le tovarniško strojno brušena, brez poliranja. Napako sem se odločil odpraviti takoj in dobre pol ure kasneje je imela britev na novo postavljen rezalni rob, spoliran do gradacije kamna 10000 in bila postropana. Jutri zjutraj sledi novo testno britje (ko brada zraste). Sporočim.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Okt 2016, 13:38

Jutri bo boljse :)! Dober ta prjatu :)...
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a vostok » 24 Okt 2016, 18:38

Misija polovično uspešna. G&F brije malenkost bolje, vendar še vedno ne zadovoljivo. Podrobna analiza je pokazala, da sem rezalni rob postavil nekoliko površno, saj na eni strani ni povsem enakomeren, še posebno proti konici, kjer sem med brušenjem dobil občutek, da britev ni povsem ravna - ne nalega s celotnim rezalnim robom in hrbtenico na brusni kamen istočasno. Bo potrebno še nekaj truda. Dodatno sem se o britvi pozanimal še na SRP forumu. Lynn jo je povsem skritiziral, so se pa našli triije uporabniki, ki so si vzeli precej več časa, da so jo usposobili in bili nato z britvijo zelo zadovoljni.

Nisem povsem prepričan o poravnavi kamna 1000/3000, s katerim sem postavljal rezelni rob. DMT plošča je že naročena, tako da nadaljevanje G&F sledi po dostavi pošiljke.

K sreči sem včeraj istočasno nabrusil še Crown & Sword in dokončal jutranje britvanje udobno in gladko. Kamna 8k in 10k sta se zelo izkazala :D

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Okt 2016, 19:12

mah ce ze v susu ni ravna, sploh nova, potem prav ka jdosti ni za pricakovati glede n amoje izkusnje. Na pol dodelana je npr Gold Dolar (ne vem ce je ta isti rang), in preden jo spravis do cca priblizno uporabne skoraj crknes, p ase vedno ni neki presezek. Po drugi strani ko primes v roke obr onarejeno britev jo nabrusis z veliko manjsim vlozkom energije in to veliko boljse,. rekel bi da je Crown and Sword taksna,.. ce je res bos pa bolj ti vedel ker jo uporabljas.
Pri britvah ki ne nalegajo na kamen (niso ravne) moras res velik otelovaditi da jih nabrusis,.. uspeh seveda ni zagotvoljen.
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Okt 2016, 18:42

No ja, v vesoljnem planu je verjetno vse za nekaj dobro. Kolega je navdušen za britvanje, jaz pa sem, spodbujen z novo britvijo, končno usposobil Crown & Sword in jo vrnil v dnevno uporabo. *vstavi smeška z rock kitaro*

Glede G&F tudi še nisem obupal, samo malo časa si bo potrebno vzeti. Ker je sicer očesu prijazna, to ne bo prevelika težava.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Okt 2016, 23:42

Mi ni dala miru, sem se takoj lotil brušenja. Rezilo je definitivno nekoliko ukrivljeno/izbočeno v dolžini cca 1cm na prvi tretjini od pete proti konici. Najboljše oroje za ugotavljanje stanja je draguljarsko povečevalno steklo s 60x povečavo, iz Kitajske, za 5$ s poštnino. :? Na eni strani sem dobil lep rezalni rob brez težave, na drugi pa sem se moral pošteno potruditi (90 minut brušenja). Rezalni rob sicer ni na obeh straneh simetričen/enakomeren, se pa sedaj lepo združi v gladko ostrino po celotni dolžini rezila. Britev je postropana in čaka jutrišnji narastek. Testno britje podlahti je sicer uspelo.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Okt 2016, 04:47

[quote="vostok"na drugi pa sem se moral pošteno potruditi (90 minut brušenja). Rezalni rob sicer ni na obeh straneh simetričen/enakomeren, se pa sedaj lepo združi v
Lp, G[/quote]

Pa to je hitro :D. No porocaj kako je slo.
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Giessen&Forsthoff

Odgovor Napisal/-a vostok » 26 Okt 2016, 20:02

Današnji SOTD govori zase :D Eno mojih boljših britvanj sploh. Britev brije gladko in brez zatikanja, kljub temu, da sem MWF spenil precej povprečno. Odlično reže po celotni dolžini rezalnega robu in pod različnimi koti. Trud pri brušenju poplačan, G&F je od danes uradno v redni rotaciji.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori