MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47
MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 28 Dec 2015, 22:13

Pozdrav vsem

na forum BRITEV.SI sem pristal, ko sem čekeral naš trg z britvami, brivskimi pripomočki... (ugotovil, da porazno glede tega- mogoče dbest prilika za odprtje kšno štacunco s tem v lublan... ).

Glede mene se bo po forumu vrtelo le okoli STRAIGHT / Cut-Throat RAZORS ali po domače nekaterim poznano kot "SKALP" , britev, nož za britje, itd.

Skratka, zanimanje do britve (straigt razor) se je začela ko sem bil mulc (cca 8 let), ko sem pri maminem stricu odkril "straight" britve mojega pradeda. Mogoče uspem priložit v prihodnje kakšno fotko teh starih zanimivih masivnih britev, ki še obstajajo.
Oče pa je še danes (zdaj kot že dedek) "obseden" z noži. V lasti ima ...zelo preveč nožev, "problem" pa je z brušenjem, saj mora biti zanj vedno nož oster kot britev ter pripravljen za rezanje. Fotr je iz cajtov, ko se Vinetu pojavi na projektorjih/ filmih (kavbojci pa indijanci pa to... zato taka predanost)
Mama absolutno proti nožem ter rabila v kuhinji le en "NJEN" nož, ki je rezal ter strgal od mesa do zelenjave do začimb ter sadja... vedno po#$%dla, da njenega noža za v gospodinjstvu fotr ne pipka čisto nič, ker se vedno poreže hhhh...
Uglavnem fotr (strojnik) me kot stručko za brušenje poučil o nožih, materjalih, kaljenju itd. tako da na kratko... bla bla bla
pobližje o meni ter seznanjenost z rezili.

... sem lastnik Sraight Razor DOVO renaissance, ki sem jo dobil v poklon pred nekaj časa nazaj. Zdaj pa rabim dodatke kot npr. pas za ostrenje/ glajenje rezila, kvaliteten čopič (npr. jazbec), ki kot vidim se nikjer v bližini ne da pogledat ter kupit - zato rabim VAS, množico za informacije. Karkoli pametnega bom zvedel/ zvohal bom z veseljem vam delil, ter obljubim da se bom trudil biti čimbolj aktiven na forumu. ;)

Aja še nekaj o meni.. od kitajcev ne nabavlam nič ...razn futer včasih k zavijemo na litijski v cesarsko mesto... kšne čili omakce nehote hhhh :D :D :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Dec 2015, 22:38

Pozdravljen mack :).

Ti le prilepi slike britev tvojega deda, jih bomo z veseljem pogledali. Sem tudi preprican da ti bo fotr ob potrebi z veseljem nabrusil britev. Tale ki si jo dobil ti bi morala dobro sluziti. Si se ze kaj bril z njo?

Glede pasa, ti strop. Lahko kupis za cca 30 euro ali pa za 400 euro, glavno da je gladko usnje, ce mene vprasas se najboljse da ga das kaksnemu usnjarju narediti, ponavadi se uporablja kravje ali konjsko usnje (z riti oz nad ritjo).

Copic: imas jazbecje, svinjske in konjske dlake, jazbecje so najdrazje (imas vec razredov, pure , finest, silvertip, manchurian ipd), precej bolj cenovno ugodne in tudi zelo dobre so svinjske dlake (omega, semogue), konjskih se nisem imel. Pravijo da je vsa dlaka jazbecev iz kitajske, posledicno je tudi nekaj cenovno ugodnejsih proizvajalcev iz kitajske (npr Frank Shaving).

Kupi dobro milo, npr cella, haslinger, stropshoppe, trdo loccitane itd td.

Kamne ima pa ze fotr tako da si preskrbljen.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 28 Dec 2015, 23:14

za pase (strok-e) sem mal skeptičem ravno zaradi razpona v vrednosti... mislil sem kar na usnarja da mi naredi fin pas, pa bi mogoče imel na hrtni strani tudi tkanino- pletenino ki je kot bolj groba stvar (ali to sploh potrebujem). Na netu sem glede pasov opazil da nekateri nanašajo na pasove brusilni preparati
( Stropping compounds )- ali se kaj več ve o tem na forumu... mogoče bajker kot brusilni mojster več ve o tem?!

Glede čopiča bo težka: vzel bom kvalitetnega najmehkejšga jazbeca itak (pujs ni bil nikol mehak, pa makar če je upran s pervolom, konj pa recmo da se bom mal preseravu in pustu kar pri miru) pa makar iz anglije, se skeširal in upal da je to najbolš za ta denar. :lol: :lol: :lol:

Glede kamnov pa čimmanj... ravno za to bi rad fotko pradedovih britev pokazu, da vidte kok kamni pobirajo material... britve so zelo fine in brusni kamni jo po moje kar "jejo", zato ne brusit (če le ni potrebe), le gladit.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Dec 2015, 23:26

Ja pas (stroP ne stroK) si komot sam naredis, sem sel sedaj gledati in ima tudi tvb ene poceni (25 euro).

Brusenje: compounde (npr krom oksid ali diamantne paste) ti jaz odsvetujem za britve ravno tako bos po moje komot shajal brez tkanine na pasu, ce ze lahko uporabis namesto tega semis stran pasu (btw ko das compound gor na pas ga ne bos mogel dati vec dol).
Brusenje nozev in britev ni cisto isto, pri nozu zelis da reze v meso, pri britvi to ponavadi ni prevec zazeljeno (noces da je prevec agresivna), poleg tega so ponavadi dosti trse (jeklo) od nozev in tanjse, posledicno tudi bolj obcujive na poskodbe, krhanje zaradi preagresivnega brusa ipd..
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Dec 2015, 23:56

Pa ti si cel maček! Daj napiši še kaj, da ne bomo v temi plavali...sploh to o brušenju britev nas zanima.
Aja, pa dobrodošel!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 29 Dec 2015, 00:37

tako ja, STROP... jeeejj hhhh
dejansko glede brušenja britve še nimam izkušenj puskin (moja je nabrušena in zapakerana/ naoljena fabrška).. glede materialov pa tko: mal dnarja mal muske (slabše zlitine...) velik dnarja trši materiali :) celo karbon pa to, tako kot pile ali brusni kamni (ki so "lepleni" danes iz vsega živga u kp nametanga) pri britvah je pa baje vedno bil taprav zven pomemben ...so mi predstavili kot tradicionalno britev

Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 29 Dec 2015, 19:08

no toliko o kitajcih... čakam na Frank shaving brush

Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 29 Dec 2015, 20:32

Še fotka da pofrajarim ;)
Priponke
Dovo Renaissance.jpg
Dovo Renaissance 6/8
Dovo Renaissance.jpg (125.38KiB)Pogledano 10290 krat

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Dec 2015, 20:41

:mrgreen: fina!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47

Re: MAČK POZDRAVLA DEDCE Z NOŽI

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 06 Jan 2016, 20:02

_mack_ napisal/-a:no toliko o kitajcih... čakam na Frank shaving brush
...že podaril naprej, nikakor ni to to :ugeek:

Odgovori