Pjtr K.

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57
Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Dec 2014, 10:03

Pozdravljeni,

Zakaj forum? Zelo uporabni nasveti glede britja z DE brivniki, vedno me zanima, kaj vedo drugi, pa še kakšna zanimiva tema za pogovor se najde.

Kdo sem?
ime: Peter
starost: glih malčk čez najboljša leta (44)
od kje: okolica PO
kam: ni toliko važno kam, važna je pot

"Brivska pot" je dolga in niti ne tako zelo zapletena - večinoma sem slepo sledil marketinškim nasvetom Gillettove prodaje :-)
- začel s cenenim DE brivnikom iz štancane aluminijaste pločevine, ki ga je uporabljal oče in to "na suho". Rezultat je bil, kakršen je bil, umrl nisem, obrit pa tudi nisem bil. No, brivnik je še pri hiši, samo uporabljam ga pa raje ne...,
- Gillette Contour Plus: 1988 (še pri hiši) - kupil v Trstu za uporabo "pri vojakih", solidno britje, samo znanja je manjkalo (pena iz "kante"), Denim vodica po britju - mačo, a ne ;) ,
- Gillette Sensor: 1991 - 2006 (dal stricu) - kupil na poti v ZDA, najboljše britje od Gillettovih instant zadev, včasih mi je kar malo žal, da sem ga dal naprej,
- Gillette Mach 3 Turbo: 2005 (še pri hiši) - solidno britje, sami klince so pa glih malce predrage za britje čez vikend,
- Gillette Fusion Power: ??? pojma nimam, kako je ta "stvar" prišla v hišo, jo ne maram, grom in strela v tega, ki jo je pogruntal (totalno neuporabna za par dni staro brado) in jo rade volje komu podarim.

Sedaj:
- DE brivnik: Edwin Jagger Barley
- klin'ce: Feather (v skrajni sili tudi Gillette iz DM),
- penzl: Muehle Silvertip (standard),
- žajfa / krema: L'Occitane milo za britje (včasih tudi Palmolive krema),
- po britju: L'Occitane ali pa Gillette Balm (če je glih sila),
- posodica za britje: nekaj keramičnega iz Mercatorja, za manj kot 1 EUR.

Pa ne samo na klin'co, vmes je šla "tehnika naprej" in sem uporabljal tudi 'letriko:
- prvi Braun 1986 - 1999 (kupila mama v skrbeh, da si ne bom kaj naredil z "žiletkami"),
- drugi Braun 1999 - 2009 (da bom v službi lepo obrit),
- mokro - suhi Panasonic 2009 - 2010 (crknu pod garancijo, vedno imel težave z vnetjem kože na vratu),
- trejni Braun 2010 (še v uporabi) - dobil za tretjino cene - odlično za vsako delovno jutro ob 5:30, ko še nisem čisto pri sebi (potrebna ustrezna priprava - umivanje obraza, tonik pred britjem, ustrezen aftershave)

Zakaj mokro britje? Če ne zaradi drugega, zaradi obreda :-), se kar dobro sprostim, po britju čista koža in prijeten občutek... Slaba stran - potrebujem čas, ne ravno najboljši rezultat tik pod brado in na dveh drugih mestih, BBS mi še ne uspe popolnoma, morda je tudi brivnik premil oziroma premalo agresiven. Seveda delam na tehniki in upam, da bo kakovost britja s časom boljša kot je.
Kako naprej? Če mi bo dana ta možnost, bi rad poskusil enega od Gillettovih starodobnikov - Slim Adjustable - efekt večje agresivnosti na mojo precej trdo brado. Druga možnost je Merkurjev "poševnik" 37C, za kar pa po mojem skromnem mnenju še nisem pripravljen. Sanje - nerjavni Weber iz ZDA - brivnik za večno...

Poleg britja me zanima tudi brušenje nožev (kuhinjskih), za prvo silo znam, če bo kdo organiziral kakšno delavnico, se bom z veseljem pridružil... Ga ni slabšega, kot je topo orodje.

Toliko za začetek, sedaj pa na britje...

Lep pozdrav,

Peter

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Dec 2014, 10:33

Peter, dobrodošel!

V veselje mi je bilo prebrati tvoj kronološko urejen prispevek!

Bajkman

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Dec 2014, 10:33

Peter, me zelo veseli, da si se nam pridružil.

1.) Gillette Contour Plus - Še imaš? Je ročka kompletno kovinska ali je držalni del kovinski? 5 nastavkov v Italiji stane 5€, 10 pa 8€.
2.) Gillette Sensor V čem se ti je ta v praksi bolj dopadel od Contour-ja? Nastavki so v Italiji le malenostno dražji. 5 kosov 6€, za 10 kosov nisem gledal. Recimo 9 do 10€. Ker ti je žal, da si ga oddal, naj ti povem, da ga v Mullerju normalno prodajajo. Videl sem ga tudi v Bosni v Bihaću. :D
Tudi jaz sem od kartušnih brivnikov z njim dosegal najboljše rezultate. Najmanj iritacije, najmanj mašenja, gladkost kot pri Mach3 ali Fusion.
3.) Barley. Najboljši brivnik glede vprašanja efektivnost/nežnost. Imam ekvivalent - Muhle R89. Ne vem, če bi s katerimkoli brivnikom karkoli pridobil. Si pozoren na pravilen kot? Če so dlake res trde, potem 37C, kateri pa ni toliko agresiven, kot se govori.
4.) Ker iz kraja, katerega omenjaš, ti lahko posodim Slim Adjustable, da vidiš, če se splača iti v "lov".

Dobrodošel! ;)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Omega » 25 Dec 2014, 12:02

Dobrodošel na forumu :)
Up spirits!

Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Dec 2014, 12:20

Pozdravljena olly in Bajkman,

hvala za dobrodošlico.

Spodobi se, da za Bajkmana pripravim odgovore...

1.) Gillette Contour Plus - ročka in držalo rezila komplet kovinska, sem naredil par fotk in jih bom danes popoldne objavil na forumu (prosim za nasvet, na katerem)... Imam še plastično stojalo zanj, plastični (manevrski) nastavek sem žal izgubil,
2.) Gillette Sensor - V čem se ti je ta v praksi bolj dopadel od Contour-ja? Zdel se mi je malo manj agresiven, tako da sem se ob pomanjkljivi tehniki malo težje urezal z njim, kakovost britja pa je bila še vedno OK.
Še vedno smatram, da je pri "vikend" ali tridnevni bradi Contour Plus ta boljša izbira... nobenih zatikanj dlak med rezili. V tem primeru Fusion Power pri meni popolnoma odpove - zabije se ko' vrtna kosilnica na mokri trati.
Hvala za informacijo o nastavkih, bom pogledal naslednjič, ko grem v Italijo v kakšnem HiperCoopu ali SuperCoopu. Bosna - tudi možnost, samo ne Bihać, pač pa Banja Luka :-) Če bi kupil drugo Sensor ročko, bi se odločil za "ta prvo" različico v čni barvi, ko ta bila kakovost izdelave in material še na dovolj visoki ravni.
3) Glede barleya imaš prav - razmerje efektivnost / nežnost je odlično, nobenega strahu, da bi se porezal. Morda edina pripomba glede držala samega - kljub "hrapavi" površini postane (pre)hitro spolzko, zlasti ko se na dlani nabere milo (2. in 3. prehod). Tu se mi zdi, da sta tako Mühle kot Merkur v rahli prednosti. Glede pravilnega kota - kaj priporočaš? Poskušam držati kot nekje 30 stopinj, ne vedno najbolj uspešno, težave imam na "vrhu" brade in tik pod brado, brado imam še kar trdo, verjetno rezultat vsakodnevnega britja. Priznam, da brivnik včasih držim preblizu glave, kaj hočem, grda navada. Kot vedno, brez pravilne tehnike ni dobrega rezultata... 37C je definitivno opcija, ki sem jo pripravljen preskusiti.
4) Najlepša hvala za ponudbo - seveda sem pripravljen poskusiti. Če se bo nastavitev agresivnosti obnesla, se bom odpravil "v lov". Kakšen nasvet glede lovišča? EBay mi ni ravno najbolj všeč, ker sem se že opekel, morda kakšen od članov na forumu?

Lep božič vsem skupaj,

Peter

Bajkman

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Dec 2014, 13:20

O kartušnih brivnikih sem nekaj napisal tukaj:
http://www.britev.si/viewtopic.php?f=8&t=132

Citiram na kaj ciljam
Gillette Sensor. Novost sta rezili na vzmeteh, se pravi, nista fiksni, kar pomeni da se malo odmakneta od kože na kakih izboklinah.
Točno zaradi tega sem te spraševal, zakaj je Sensor pred Contourjem. Vzmetena rezila pri močnem pritisku seveda lahko pripomorejo k nežnosti. Muhle ročka je nekoliko bolj hrapava, a še vedno zna drseti. Merkur ročke pa so bolj oprijemljive. Vintage Gilletti TTO pa imajo popolnoma oprijemljive ročke, torej tudi Slim Adjustable.
Glede kota se gleda kot britvice in NE ročke. Torej, kot britvice napram ravnini kože, je idealen, če je 30 stopinj.
Tole si zasledil?
http://wiki.badgerandblade.com/Blade_Angle

Glede nastavkov Sensor Excel ne vem, če so v Bosni. Videl sem samo komplet brivnik. Praviš, da pogrešaš ročko. Za izposojo Slim Adjustable pa ti takoj sedaj napišem ZS. "Lovišče" pa kaj jaz vem.
Morda ti še kdo kaj napiše.

LP

Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Dec 2014, 13:59

Pozdravljen,

hvala za razlago glede Sensorja in Contourja. Bo držalo, kar si napisal. S ta pravo tehniko je rezultat pri Contourju čisto OK.

Pri kotu si me rešil - hvala za povezavo do Jazbeca & Rezila, sedaj mi je stvar jasna... Vse kaže, da sem delal napako pri kotu, ki je bil preveč položen glede na kožo. Bom moral bolj paziti na to, hudič je, ko se brijem po levi strani lica. No, praksa dela mojstra.

Nastavke za Contour Plus sem videl zadnjič v Italiji v HiperCoopu na Miljah. Cena je bila res nekje okrog 8 EUR za 10 kos. Nastavkov za Sensor Excel sem (če se ne motim) videl v DM.

Grem na ZS in nadaljujeva od tam.

Lep pozdrav,

Peter

Bajkman

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Dec 2014, 14:10

V DM imajo sensor Excell, a se mi zdi, da tudi tro rezilne, ki pa niso isti. V Coopu jih imajo, ima jih Tigota po ceni 7€, ima jih Famila po ceni 6€/5 kosov.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Dec 2014, 14:32

Pozdravljen na forumu Peter :)!
Vidim da si omenjal da nisi pripravljen na 37c.. Po mojem mn3nju gq komot kupis, ni pretirano agresiven (v smislu da hoce zagristi v kozo) obrije pa super in dosezes bbs brez problema... Po mojem mnenju ti ne bo zal, sam bi prej kupil 37c kot kaksnega nastavljivega..
britev.si ruleeees :)

Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57

Re: Pjtr K.

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Dec 2014, 20:09

Miha,

najlepša hvala za nasvet. Danes popoldne sva se dobila z Bajkmanom in se malce pogovorila. Bajkman mi je na test posodil Adjustable Slim in bom poskusil s tem - jutri zjutraj sledi prvo britje, konec naslednjega tedna bom lahko dal prvo mnenje. Potem pride na vrsto za preskus 37C, Bajkman prav tako meni, da ta brivnik ni noben bav bav. Odločitev sledi po preskusu obeh.

Lep pozdrav in lepe praznike,

Peter

Odgovori