Puskin

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Dec 2014, 21:01

Tanto?

Takle?

Slika

Ti bogca, še malo, pa bomo odprli 'Fallkniven Group' tule :lol:

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a ziga » 03 Dec 2014, 21:10

točno ta :) naslednji pa bo A1 je pa že mačeta :) A2 je pa že prevec

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a ziga » 03 Dec 2014, 21:11

tega PRK ni za kupit jeklo je grozno lih g. puskin ga je brusil ene tri ure :)
je tako puskin?:)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a Omega » 06 Dec 2014, 15:37

Imam eno vprašanje kar se nožev tiče, sem gledal povsod pa nisem videl.. Kakšno je lahko rezilo,da se nož ne šteje za hladno orožje? Veina odgovorev ki jih vidim omenjajo *Včasih je bilo širina dlani* in pa *dokler nima kanala za odtekanje krvi*.
ta zloglasni "kanal za odtekanje krvi" je najbrž Fuller, čeprav nima nič z krvjo veze, a vseeno. Če kdo ve vsaj približno kakšne naj bi bile specifikacije bom zelo hvaležen :)
Sprašujem sicer zato, ker imam namen kupiti Ka-Bar USMC nož pa nevem če ga sploh lahko.
Up spirits!

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a ziga » 06 Dec 2014, 15:55

lahko kupiš, ker je nož, če pa ta nož bi imel tudi zgornjo stran nabruseno pol je že bodalo in spada v kategorijo prepovedanih zadev pri nas....in bilo kakšna predelava doma ali predelava bilo katerih predmetov kateri bi lahko služili za napad je pri nas prepovedano (primer: lesena palca je OK, lesena palca z trakcom nakoncu za zapestje ni več OK) :)
* Bojni kljun
* Bojni kij
* Bojni mlat
* Bojna sekira
* Bodalo
* Buzdovan
* Sablja
* Orožja na drogu
* Bajonet
* Boksar
* Bojni nož
* Sai
seveda to ni celi seznam :) manka še

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a Omega » 06 Dec 2014, 16:01

nevem, malo sumim da bi lahko spadal v kategorijo bojnih nožev... V bistvu je bil narejen za ameriške marince v drugi svetovni vojni :(
Up spirits!

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a ziga » 06 Dec 2014, 16:17

ne ni problema, to še ne pomeni da spada v kako kategorijo, da bi bilo prepovedano pa tudi glede noža kar sem videl po slikal je samo spodnja stran nabrušena in nima nobenega nastvaka, da bi se ga lahko dalo na strelno oržje, tak da iz mojega vidika je nož OK
bo pa g. puskin sigurno kaj dopisal, ko je bolj na tekočem glede nožev

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Dec 2014, 21:30

KA-BAR, so noži, ki jih ameriški marinci tradicionalno uporabljajo vse od tega modela ki si ga opisal. Ta model nima nastavka za na puško, niti nima rezila na obeh straneh, kar pomeni da ni hladno orožje in nisi v nikakršnem prekršku. :D
Če boš nož nosil in uporabljal v gozdu, kampingu,okoli hiše,itd...ne da bi pri tem koga vznemirjal ne boš imel problemov z zakonom. Če se boš pa s takim nožem pojavil v nakupovalnem središču in si mazal pašteto na kruh,bo pa drugačna pesem. :lol: Zaradi noža jaz osebno še nikoli nisem imel problemov,tak da...če ti je všeč si ga pač kupi. Ta model noža delata najmanj dve firmi Ka-Bar in Camillus in če me spomin ne vara se mi je Camillus zdel kvalitetnejši.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Puskin

Odgovor Napisal/-a Omega » 07 Dec 2014, 12:38

Hvala za odgovore :)
Kolikor sem gledal ima Camillus boljše narejen tang, ampak jih ne delajo več. Vsi Camillus utility/fighting noži so stari vsaj 50 let, pa ne da imam kaj proti starosti. Ravno nasprotno, problem je v tem da so bili takrat še ostri clip pointi. To pomeni da je nož oster zgoraj in spodaj, to pa ni več v redu :D pomojem bom kupil kar novega KaBara na Amazonu, pa da nimam problemov s tem :) Še enkrat hvala vsem
Up spirits!

Odgovori