Primož se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Okt 2014, 20:16

Sedaj je itak stvar ze tako dalec da ne grem nazaj. Ravno denar pa je bil problem saj 100 ali vec euro za rocaje britve nisem nogel dati..
britev.si ruleeees :)

osterrob
Prispevkov:3
Pridružen:23 Jan 2014, 17:46

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a osterrob » 27 Okt 2014, 22:00

Ojla Fantje.
Miha lepo da si me mal pobezal, je bil že čas da se mal javim,
Glede brušenja britev bom raje tiho, ker vas je tukaj kar nekaj ekspertov, glede nožev pa lahko kakšno pripomnim.
Doma brusim nože in britve pa moram reči da je brušenje britve po eni strani mogoče lažje, kot brušenje noža po drugi pa precej precej bolj delikatno in hitreje kaj uničiš. Pri nožu imaš več težav z kotom, krivino rezila, vendar za vse to obstajajo določeni triki, ki stvari močno olajšajo. Če koga zanima ster vsi vabljeni na obisk kjer vam bom z največjim veseljem predebatiral kako in kaj pri brušenju specifičnega noža, z veseljem pa tudi razkažem vse japonske specialce.
Primož tebe pa kolikor poznam ti gre brušenje več kot ok, daj fantom predstavi raje stojalce za vodobrusne kamne, ki si ga naredil. Ga uporabljam sam in deluje res dobro.
Pa pazite na prste, dlani,.. pravijo pa da se precej hitreje zaceli če je “clean cut”:)

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 30 Okt 2014, 20:06

Vmes malo premora....

Vmes poleg orodjarstva se ukvarjam še s temi stvarmi. Kakor sem že prej rekel, risanje oz. da se pravilno izrazim, modeliranje me že od nekdaj veseli. Trenutno me sam hardware omejuje, ker so komplicirane in prevelike stvari zelo obremenjujoče za mojo "kišto". Tako kot je že Luka omenil, naredil sem stojalo za brusne kamne, tisto predstavim drugič.

Renderji seveda niso popolni, so pa zato iz "strojniške" smeri povsem realni in taki kot morajo biti. Teksture mi pač delajo probleme sam se niti ne obremenjujem s tem.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Okt 2014, 21:27

Opa lepo izgleda! Za moje poznavanje veliko prekompleksne strukture. Me prav zanima kaksna stojala za kakmen si naredil, upam da jih kmalu pokazes oz predstavis v kaksni temi..!
britev.si ruleeees :)

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 30 Okt 2014, 21:38

Naslednji projekt bo definitivno moj "gyuto", kmalu po tem bi pa lahko še kako britev v 3D modelu naredu.

@Miha: Tukaj rabiš že malo občutka, kompozicije, kar se mi zdiš ti bolj primeren za te stvari. Seveda, težko je obvladovati vse stvari, risati in potem narediti en dober render (sence, svetloba, nastavitve). To je nekak tako, kot bi obvladal photoshop, heh. Niti ni program namenjen modeliranju ampak bolj industrijski uporabi.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Okt 2014, 21:43

Ja no verjetno je za rendering in lepsi koncni izgled, teksture ipd treba se kaksen dodaten program in obdelavo, ki pa (razen za predstavitve) verjetno ni nujen.. Vsekakor so prav dobri izdelki ki si jih pokazal :)!
britev.si ruleeees :)

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 23 Nov 2014, 17:46

No glej lahko podpreš domačega izdelovalca a ne :D :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Nov 2014, 18:06

Seveda :)
britev.si ruleeees :)

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 30 Nov 2014, 21:33

Odlično, me veseli da se je še kdo spravil to naredit to stvar. Večina stojal je zelo podobnih med sabo, ampak kljub temu so podrobnosti, ki naredijo tisto ključno razliko.
Med brušenjem tudi jaz uporabljam plastično posodo, drugače mi pa ustreza brusiti tudi na umivalniku. Tudi nerjaveča kad je v redu, tako kot si ti naredil.

Ker sem zelo samokritičen do sebe bi rad poudaril, da sem mislil narediti še kako pripravo za kot vendar bom projekt zaenkrat opustil, poleg tega pa mislim, da bi bilo vse precej tehnično vse skupaj. Miha mi je sicer predlagal neko pripravico ampak.... :roll: Čeprav je težko držati vedno isti kot, bi se raje navadil na težji način in enkrat seveda osvojil to "veščino". Japonci že vedo zakaj ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Nov 2014, 21:51

..@PRimoz: ta del o stojalih sem prenesle v samostojno temo, tako da prosim objavi ta svoj odgovor tam --> KLIK, da bodo stvari urejene i nne bomo "smetili :)
britev.si ruleeees :)

Odgovori