Član Abarber se predstavljam

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:
Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a Abarber » 28 Sep 2014, 16:02

En Lep pozdrav vsem na forumu Britev.si.
Ker vsak dan malo pobrskam po spletu, da zvem kaj več o britju, produktih ki se pri tem uporabljajo itd., in po slučaju najdem tale zanimiv forum.
Nisem si mislil da ljudje hrepenijo po tradicionalnem britju, glede na to da so na trgu britvice s katerimi se lahko vsak sam obrije in da poklic brivec pri nas žal izumira.

Sem Emanuel iz Kopra in imam 22 let. Po poklicu sem brivec in zanimanje za to delo gojim od takrat, ko sem z očetom hodil k še takrat najbolj obiskanem Koprskem brivcu Đokotu. Vedno, ko sem se šel stričt sem opazoval kako poteka delo v brivnici, vendar za ta poklic sem se odločil šele kasneje, ko sem zafural eno leto gimnazije :D, prej pa je bila to le neka skrita želja, ki jo uresničujem šele zadnjih par let.
Ker po končanem šolanju nisem našel brivnice v kateri bi se lahko zaposlil in praktično pridobil pravo znanje britja in urejanja moških frizur( polek brskanja po internetu), sem srečo šel poiskat v bližnji Trst, kjer delam že eno leto.
5 dni v tednu vstajam ob 6i uri zjutraj, domov pa se vračam zjeban :mrgreen: ob 8ih zvečer, nedelje in ponedeljki so fraj. Pokonci me drži kosilo in ljubezen do poklica :D
V prihodnosti bi se želel vrniti v Koper in odpreti tam svojo obrt, mogoče s kom ki ga tudi to zanima.

V lasti imam tudi nekaj britev, ki sem jih podedoval od šefovega očeta mojstra. Ima 82 let, od tegaima 70 let delavnih izkušenj in ševedno dela čeprav je v penziji.
Te britve bom še predstavil so pa za obnovit in za malo sčistit.

S čim in kako se jaz poceni obrijem?

Na čist obraz si namažem ognjičevo mast iz Dm-a kot neko pre-shave kremo (mi odgovarja), nato si položim 3x toplo brisačo, ki jo namočim v vročo vodo iz pipe.
Namilim se z Omega 48 čopičem na katerega nanesem Proraso milo iz tube.
Uporabljam Daune britev in Satinex 2000 platinum plus žiletke.
Nakoncu splahnem obraz in si 2x položim mrzlo brisačo, ki jo namočim v mrzlo vodo.
Obraz si zmasiram z kremo za po britju Italjanskega proizvajalca '' Naturalmente''.

Z žiletkami nimam izkušenj saj te uporabljamo v salonu in jih dobim zastonj..

Daune britev:

Slika

No zdej pa bi rad slišal vaša mnjenja in komentarje ;P


Hvala ;)
Zadnjič spremenil Abarber, dne 28 Sep 2014, 16:13, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a janez011 » 28 Sep 2014, 16:10

To je to poklic, ki te veseli :) mislim da dandanes ni prav veliko oseb ki lahko to rečejo no pa lepo pozdravljen na forumu.

Bajkman

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Sep 2014, 16:12

U jebenti, zdaj si se izdal, pazi se! :lol:

Gremo kar po vrsti:
1.) Kje si opravil šolo za tvoj poklic?
2.) Kako pridemo do tebe na britje v Trst?
3.) Kako gre brivnici oz. tvojemu delodajalcu?
4.) Je gužva?
5.) Kaka slika od vašega "brivskega salona"?
6.) Katere produkte še uporabljate v brivnici?

7.)... Po prvem odgovoru
8.)... Po prvem odgovoru
...)... enako prejšnjemu de

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 16:12

pozdravljen...
super da si se nam pridruzil, me prav veseli :)!

zelim ti da ti ki imas tako ljubezen do tega poklica enkrat odpres eno svojo brivnico,... trenutno je klasicn obritje popularno, Koper ima kar nekaj turistov in z nekaj prave reklame bi znalo biti kar fajn :)!

Kako pa ot da nisi se poskusil s klasicno britvijo :)? .. p moje da po Trstu po bolsjaku ja najdes kaksno,.. ali pa ce ti v brivnici kaksno dajo, zanje je to itak roba za odpis ki je tako ali tako ne smejo ze nekaj casa uporabljati...

Evo Bajkman je ze pripravljen da pride na britje v Trst ;)


uzivaj na forumu :)!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Sep 2014, 16:24

miha napisal/-a: Evo Bajkman je ze pripravljen da pride na britje v Trst ;)
Of course! :D
miha napisal/-a: uzivaj na forumu :)!
Of course! :D

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a akaj » 28 Sep 2014, 16:39

Dobrodosel Abarber!

Mene tudi zanima kje je to v Trstu.
Mogoce lahko se ti predlagas kasen plac za nabavo v Trstu?
Zelozelo toplo priporocen mi je bil 'Antro del profumo' na via Mazzini.
Nisem pa se nasel casa za it do Trsta(in sem ze cisto neucakan :D )odkar sem izvedel za to. Morda poznas in das komentar?
kaksne produkte za britje uporabljate pri vas in a se da tudi pri vas kaj kupit?(posebaj za mila in aftershave me zanima).

v glavnem dobrodosel, ne dvomim da se bos fajn imel tukaj.
Lp

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a Slice » 28 Sep 2014, 17:04

Dobrodošao!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 17:14

Bajkman napisal/-a:
miha napisal/-a: Evo Bajkman je ze pripravljen da pride na britje v Trst ;)
Of course! :D
miha napisal/-a: uzivaj na forumu :)!
Of course! :D
:roll: ... of course :D :D
britev.si ruleeees :)

Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a Abarber » 28 Sep 2014, 17:15

Uf ste mi naložili uprašanj..počasi počasi :D

Zaenkrat vem le zase da me to zanima, nisem zasledil še nobenega mulca v Sloveniji s to željo..mogoče se bo še kdo našel.
Šolo sem končal na Srednji tehniški Šoli v Kopru vendar samo za papir. Tam sem pridobil le osnovno znanje ženskega friziranja. Moško friziranje sploh ni prikazano saj še učiteljce same ne znajo kaj je britev :) Kako je v Ljubljani in na ostalih šolah nevem..

Lahko rečem da sem se učil iz izkušenj... pomaganja v salonih (začneš z metlo, pranjem glav), fušanje kolegov in znancev in iz interneta kot vi. Nato kar sem videl na internetu poskušal na kolegih.
Britje in pripomočke sem spoznal šele v Trstu

V Italji je obisk brivca postal zadnje leto kot neka modna muha...Tam je ta poklic bolj razširjen in mladi se s tem tudi lažje odločijo za ta poklic.
Ampak da se boljše razumemo, kot v Sloveniji je isto stanje v regiji Friuli-Venezia Giulia..tega tu ni.
Mogoče v Trstu najdemo le 3 ,4 manjše kvazi brivnice ker se je vse pomešalo z ženskim friziranjem.
Kot so rekle stranke po podatkih smo edini salon, ki še brijemo brade.
Najde se mogoče 1 stranka na teden za ta poseg , ostalo samo oblikujemo z mašinco in škarjami ker je tudi moderno si pustiti brado v Italji.
S polno britvijo ne brijemo ker je nevarno.. ampak z Daune britvijo s katero se tudi sam brijem ker ima zaščito ( se nemoreš globoko urezati) in Universal 18/8 iz inoxa.
Universal britev nam odgovarja tudi za odstranjevanje odvečnih dlak vrata in zalisc.

Sam sem svojo Universal britev kupil pri temu L'andro del profumo na Via mazzini ampak ta stari gospod je po mojem mnenju lisjak in mislim da tudi malo izkoristi s ceno. Ima pa zakladnico stare šare, mil in nevem kaj še vsega..Skratka boljšji sejem Kozmetike.
Imaš pa tudi Tigoto bivšo Aqua&sapone , v kateri najdeš proraso in druge komercialne izdelke.
Sami ne prodajamo produktov za britje ker ni popraševananja po temu. Prodajamo le gel po britju ''Naturalmente'' ki te stane 15 evrov na tubo.

Tudi mene zanima kaj več o temu..Kot vem Italjanski brivci so nekoč uporabljali Proraso produkte in Floid afterhave.
Več pomojem niso ker sploh ni bilo toliko tega, po mojem mnenju se je zadnje cajte to razširilo.
Pri nas delamo na način kot se sam obrijem...Striktno po starem...Dela tudi Gospod v Postojni isto?

En dan sem šel mimo ene stojnice s staro šaro in je imel 2 Solingen polne britve ki jih je prodajal za 30 evrov..če koga zanima lahko grem pogledat pa probat kej zbit če jih ni že prodal

Universal 18/8 Inox

Slika

Moj KONTAKT: https://www.facebook.com/hairdresseremanuel92
Zadnjič spremenil Abarber, dne 28 Sep 2014, 17:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Član Abarber se predstavljam

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2014, 17:19

zivijo... no ce bos se kaj mimo stojnic pa jih poslikaj prosim, me prav zanima kaj prodaja... .. celo, roc , rezilo in tiso kjer pise katera je, model itd... ce se ti da seveda :)
britev.si ruleeees :)

Odgovori