Kemik se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49
Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a kemik » 08 Apr 2014, 01:35

Pozdravljeni

Star sem 35 let, sem iz Ljubljane, smer izobrazbe pa lahko že iz vzdevka pogruntate ;)

Prvo britje je bilo že v osnovni šoli z nekim DE brivnikom zelo slabe izdelave, oče je komentiral, če ga je kovač naredil. Bril sem se nato z Gillet DE brivnikom, ki je še danes doma. Kasneje sem probal več električnih brivnikov, vendar mi nobeden ne ustreza in so končali pri očetu.

Konec 1l srednje šole sem v Maximarketu kupil brivnik na kartuše, ime je slično princu. Morda je sličen tistemu iz Hoferja (ali Lidla), bom pogledal ob naslednjem obisku.

Nato so se začele katuše Gillete in Wilkenson. Bolj so mi odgovarjale Gillete, začel sem z Gillete sensor in nadaljeval do Fusiona, ki se mi zdi prevelik. Naveč uporabljam mach3.

Pri dedku sem našel še dosti britvic, sem se spomnil, da bi se z njimi probal briti. Malo sem brskal po netu, našel ta forum (tudi oglase) in še isti dan odšel kupit rablenega MÜHLE R89 od bikemana. Pri prvem britju z njim sem uporabil britvico polisilver in peno iz pločevinke.

Sedaj me čaka še nakup čopiča in pene ali mila. Grem jutri v milerja pogledat kaj imajo.

Vsekakor sem vesel tega foruma, ker bi rad osvojil tehniko do te mere, da bom čisto gladko obrit.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a denis » 08 Apr 2014, 06:36

Dobrodošel na forumu!

Brivnik in britvico si kar v redu izbral, za čopič pa si le preberi kakšen komentar na forumu. Ker mislim, da še nihče ni našel dobrega čopiča v Mulllerju. Naprimer Omege so v Italiji cenejše in precej boljše. Verjetno ti je to predaleč, ampak občasno gre kdo iz foruma (Bajkman) v Gorico in nabavi za vse, potem pa razdeli, oz. razpošlje. Tudi mila imajo dobra in ugodna. Drugače pa internetne trgovine. Vse to boš pa gotovo našel na tem forumu, marsikaj je že napisanega, če te še kaj zanima, pa le vprašaj.

Sem kar prepričan, da ti bo uspelo če boš le vztrajal ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Apr 2014, 07:26

Pozdravljen kemik,

super da si se nam pridruzil :), upam da se bos fajn imel in cim vec napisal da bomo imeli kaj brati :D .. za copic se popolnoma strinjam z Denisom, mislim da bos veliko bolj zadovoljen s kaksno Omego iz Italije kot s cim kar bos drazje kupil v Muellerju.. enako velja za mila dobis boljsa in cenejsa v Italiji kot pri nas...

Ps. ce te slucajno zanima ravno prodajam cca 5 mil (2 italjanski, 3 ameriska) med oglasi (KLIK), glede na to da si iz ljubljane jih lahko dobis ze danes popoldne pa se za kaksen popust se lahko zmeniva :).
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Apr 2014, 10:41

Še moje mišljenje:
Se v popolnosti strinjam z @denis-om. Da podprem tezo, tudi jaz in kolega, od katerega si kupil R89, imava čopič iz Mullerja, a sva razočarana.

Kar se pa tiče medija za ustvarjanje pene:
Bolj kot razmišljam, bolj se nagibam k temu, da bi začetniku predlagal kremo in ne milo. Namreč pogosto se je dogajalo (tudi meni), da začetniki nismo nabrali dovolj mila na čopič. Kdaj in koliko je dovolj, premalo, preveč, enostavno kot začetnik ne moreš vedeti. Tega se še ne prenaša v genih. :D

Pri kremi pa je pravilo enostavno. Iz tube je stisneš 2 cm in problem je rešen.

Naslednja ali kvečjemu sočasna faza bi bilo milo, katero je na osnovi loja in je obenem enostavno za peno (dajmo to imenovati trotlziher). Zame je to Cella, katero dobiš v LJ BTC trgovini Estela za 4 EUR.

Morda ima moje mnenje nekaj vpliva na trgovanje @mihata, kateri upam da mi ne zameri. Res sem mnenja, da se začetniku, kateri želi probati, splača kupiti milo, katero je enostavno in poceni. Morda mu britje z DE ne bo ustrezalo, tako se je zgodilo @mach3-ju. V tistem trenutku bo začetnik vesel, da ni kupil dragih "high-performance" produktov.

Luksuz pa lahko teraš v tistem trenutku, ko vidiš da DE je za tebe.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Apr 2014, 10:46

kemik: .. se strinjam z bajkmanom za kremo,.. lazje bos z njo zacel..

Bajkman: s tabo sem pa skregan :twisted:
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Apr 2014, 11:36

Bajkman napisal/-a: Res sem mnenja, da se začetniku, kateri želi probati, splača kupiti milo, katero je enostavno in poceni. Morda mu britje z DE ne bo ustrezalo, tako se je zgodilo @mach3-ju. V tistem trenutku bo začetnik vesel, da ni kupil dragih "high-performance" produktov.

Luksuz pa lahko teraš v tistem trenutku, ko vidiš da DE je za tebe.

LP
Za začetnika se povsem strinjam, da se splača poceni in enostavno milo. In to menim tudi za čopič. Za par € se dobi tudi v DM ali Mullerju čopič, s katerim narediš normalno peno.
Kasneje pa - tudi če DE ne ustreza lahko komot uporabljaš luksuzna mila in čopiče v kombinaciji s kartušami. Ampak jaz enostavno ne vidim neke dodane vrednosti pri tako dragih milih/čopičih. Cella in osnovni svinjski čopič, pa je to to, vsaj zame. Tudi Palmolive ali DM krema v tubi sta zadovoljivi.

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a kemik » 08 Apr 2014, 16:07

Ok, potem pa takole.

Danes grem v nakup pene in mila, bom videl kako bo šlo, kaka je razlika. Čopič bom začasno očetu zaplenu.

Okoli 15., ko je plača, gredo nekateri sodelavci v BiH obiskat svoje družine, takrat jih bom prosil, naj mi prinesejo milo Arko.

Konec meseca Maja, bom verjetno vzel teden dni dopusta, pa izkoristim 1 dan za obisk Postojne in gospoda Ozbiča,
od tam pa do Italije ni več tako daleč ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Apr 2014, 18:38

Slisi se zanimiv nacrt :)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a simon » 08 Apr 2014, 21:03

Najprej lep pozdrav na forumu.Popolnoma podpiram to, kar je napisal Bajkman!Kar se pa tiče dragih mil in čopičev imam svoje mnenje. Zelo kvalitetna mila stanejo največ 20 eur in jih lahko uporabljamo minimalno 6 mesecev.Najdražji so zame neuporabni čopiči in mila pa čeprav sem jih kupil za samo 5- 10 eur.Vsakomur ,ki prvič uporabi D.E odsvetujem nakup slabih izdelkov in jih prosim naj še enkrat pregledajo forum.Nekdo, ki bo recimo prvič uporabil Omego iz svinjske dlake bo skoraj sigurno razočaran ,tak čopič začne resnično delovati šele po približno štirih mesecih uporabe!
Chrom pa je že omenil, zelo kvalitetni izdelki zelo hitro najdejo novega lastnika!!! :lol:
http://vintagescent.com/index.php?main_ ... cts_id=153
http://seifenglatt.com/How-to-Grow-a-Mo ... asierseife
Slaba izbira pa bo marsikoga razočarala in odvrnila od uporabe D.E. :roll:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kemik se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Apr 2014, 21:14

@simon (oz tudi ostali :) ): se se kako strinjam s tabo, jaz bi rekel samo thumbs up, samo ljudem je to tezko dopovedati, da se je dobro stegnit in kupiti dobro stvar, na zacetku ljudje tudi tezko odstejejo vec denarja, ceprav to pomeni da na koncu dajo vec :roll: ... oba predloga od simona sta super, da ne govorim o tem da je copic (semogue mistura) tudi kar poceni glede na to kako je priljubljen..

Ce bo kupil svinjsko Omego bi lahko mogoce vseeno malo sforciral da bi prej zacvetela (na suho po roki, salcki itd vrtel), kar se tice krem pa se mi po svoje tudi zdi prednost pri zacetnikih da dosti lazje dobijo peno, je pa res da vecinoma kreme niso tako vrhunske kot mila (okej pustimo la mehor itd itd :D ), to se pri mojih redkinh uporabah DE-ja se ni obcutilo toliko, pri britvi pa precej bolj se mi zdi, namrec kaksna je kvaliteta pene, mila (sem ravno zadnjic tuhtal da bi se z DE dalo obrit z marsicem, z britvijo pa je clovek malo bolj izbircnen :D).
britev.si ruleeees :)

Odgovori