Johny se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18
Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a janez011 » 15 Mar 2014, 16:51

Najprej lep pozdravsem Janez z dolenjskega konca naše male Slovenije, že nekaj časa spremljam forum pa sem se šele pred kratkim registriral sedaj pa je prišel prišel čas za prvi post. ;)

Z DE britjem sem začel nekje pri 16-17 letih torej že nekje 6 do 7 let, vso opremo sem podedoval oziroma kar prevzel od očeta.
Oprema: Neki plastičen closed comb DE brivnik (na njem je napis Fatur)s katerim mislim da dobim kar dobro britje razen po vratu je malo slabše in malo iritacije če preveč pritisnem, poskusil sem tudi gillete fusion in pa brivnik ki se dobi pri nas v Sloveniji(Wilkinson Sword) z obojim nisem bil zadovoljen in sem se vrnil k prvotnemu brivniku. Prvemu čopiču so izpadle dlake nato pa je prišel na vrsto mislim da je Balnea for MEN iz Millerja s katerim tudi nisem zadovoljen. Žiletke pa kar se da dobiti pri nas torej Gillete Platinum. Glede kreme pa mislim da je bila prej Solea zdaj je pa neka palmolive for men(cool ali nekaj z mentolom).
Briti se skoraj vedno spravim na en teden (redke izjeme da potegnem na 14 dni oziroma skrajšam na tri dni), se pravi osnovna predpriprava delanje pene na obrazu, britje-3 prehodi, splahovanje z mrzlo vodo in pa bilokateri AS.

Ker pa si že od nekdaj želim kovinski brivnik in si nebi rad več sposojal :) razmišljam da bi zamenjal kar celotno garnituro.
Torej razmišljam da bi vzel kar pri Muhle R41 + čopič M89 pa najraje še stojalo da bo vse skupaj nekako zgledalo, pa najraje bi zamenjal še kremo za začetek za L’Occitane milo za britje divji brin.

Budget je nekje 200€ za začetek zanima me pa itak še vaše mnenje.

Bajkman

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 16:57

Lejga še en Dolenjček se nam je oglasu!! Cviček, zidanca pa LongJohny! Samo še Henček nam manjka... ;)

BTW, zakaj kar R41? Ker je dovolj agresiven?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Mar 2014, 17:06

Pozdravljen Janez, super za predstavitev, upam da se bos imel fajn med nami! Ne da silim samo ce bos kupoval loccitane imas mislim da se do 18.3. Akcijo imastu (klik)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a janez011 » 15 Mar 2014, 18:19

Ja akcijo sem vidu in bo vrjetno to to :D . R41 ja kaj pa vem bojim se če kaj drugega vzamem da bo premalo agresivno pa saj kolikor berem te tanove verzije tudi niso več tako agresivne.

Bajkman

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 19:31

Res je, ti ki se zdaj prodajajo, so manj agresivni.
Sicer pa so zlata sredina po agresivnosti Muhle R89, E.J.89BL in Merkur 34C. Plastični Willkinson je manj agresiven kot R89 in tudi manj od Gillette SuperSpeed.
Za občutek bi si morda lahko dobil enega SuperSpeeda ali vsaj kak izmed novejših Gillette brivnikov z odpiranjem na metulj-način. Teh je bilo včasih polno in ne bi smel biti problem. Če ta ne bo preagresiven, potem ne bo niti R89.
Ker pa vidim, da si pripravljen za višjo investicijo, lahko morda razmisliš o nastavljivem Merkur Futur:
http://connaughtshaving.com/700002.html

http://connaughtshaving.com/701001.html

S tem imaš vse v enem, edino Slanta ne. :D Konec koncev je brivnik najosnovnejše sredstvo poleg britvic, katere pa so poceni. Nanesti zna samo še čopič, za ostalo pa ne potrebuješ višjega proračuna.

Drznil si bom prvi predlagati stvari:
Brivnik: Merkur Progress
Čopič 1: Semogue Owners Club 2-band
Čopič 2: Rooney 3/1 Super Silvertip
Žiletke: Vse možne. :D Če ne pa vsaj Astro SP in Polsilver (in Feather ter Permasharp)
Milo: Mitchells Wool Fat
AS: že imaš. Če bi rad nekaj novega, a ne želiš pretiraval s ceno pa Floid blue

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a janez011 » 17 Mar 2014, 23:19

Evo malo sem se že posodobil Slika
Brivnik pa naročim jutri tudi sam še nisem čisto prepričan kateri bo :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Mar 2014, 00:45

zgleda dobro,.. copic ki ga imas je HJM pure badger ce se ne motim,.. verjetno iz Muellerja :)? Meni copic sicer ni bil ravno ne vem kaj, ostalo bo pa po moje superca ;)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a janez011 » 18 Mar 2014, 09:52

Ja imaš prav glede čopiča ampak glede na zdajšnega se mi zdi da je pa neprimerno boljši.Brivnik je pa tudi že naročen. ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Mar 2014, 10:07

Glede čopičev jaz ne vem, v čem so eni tako boljši od drugih? Namen čopiča je, da naredi peno, malo privzdigne kocine in to peno nanese na kožo. In to naredi tudi moj svinjski čopič za par €.

Bajkman

Re: Johny se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Mar 2014, 10:56

V posodi z jazbecjim copicem res naredis nekaj hitreje tisto pravo, konsistentno, kremno peno. Predvsem pa mislim da je point v lepsem, prijetnejsem, luksuznejsem obcutku na kozi.
Spet je potrebno prasetino namakati v vodi da se napoji, jazbec pa je skoraj takoj pripravljen za akcijo.
Konice pri prasetini se morajo razcepiti, za kar je potreben cas.
Dejstvo je tudi, da jazbec zadrzuje vec vode in toplote.

Ampak meni osebno se navadni HJM "Pure" jazbeci ne morejo primerjati s svinjsko Omego. Konice bolj pikajo, so ostre, neprijetne. Hrbtenice ni nobene. Omega je tudi v primerjavi s temi cca pol cenejsa.

Odgovori