Novinec na forumu

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Odgovori
Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13
Novinec na forumu

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 26 Jul 2020, 19:30

Pozdrav vsem na tem forumu :D

Sem Davor iz Ljubljane.

Po 30 letih britja pri 53 letih z izdelki Gillette,Wilkinson,BIC v glavnem z ročaji iz umetnih mas itd…sem se odločil, da je čas, da spremenim način britja saj kakor pravijo nikoli ni prepozno :D
Trenutno se na 2 do 3 dni se britjem z Gillette gelom in Gillette proglide shield,vendar opažam,da se bo treba dnevno briti posebej me moti, da ne morem obriti predela pod nosom.
Zanima me naslednje:
Kateri čopič za mokro britje priporočate začetniku?
Pregledal sem forum in internetne strani po dolgem in počez več ali manj se pojavljajo znamke znamke Omega, Semogue,Muhle (HJM).
Zaenkrat sem kupil sintetični Balnea men čopič v DM mislim, da bo za učenje dober vem,da se marsikateri forumaš križa ob tej znamki :lol:
Obdelal sem ga po tem postopku: https://www.youtube.com/watch?v=kD6Xt3fAsng vendar z Gillette gelom za britje tudi tukaj se bo marsikdo križal :roll:
Ker imam še vedno nekaj Gillette gela za uporabo, me zanima, ali ga lahko uporabim z čopičem za britje ali raje ne in kupim kvalitetno kremo za britje?
Katero kremo za britje priporočate, saj imam na bradi zelo trde ščetine.
Glede brivnika in britvic se še nisem odločil, da bi jo zamenjal oziroma nimam ideje kaj poskusiti nekdo na forumu priporoča za začetek Weishi 9306 oziroma Rimei kaj pa kaj drugega'
Na britev trenutno niti pomisliti ne upam se mi zdi, da sem preveč štorast in bom ves porezan :?
Glede delanja oziroma nanašanja pene na obraz mi je tale način ostal v spominu kot ga je uporabljal moj oče.
Spral si je brado z toplo medtem je namočil šopič v topli vodi na brado nanesel na vsako stran nekaj kreme za britje in naredil peno,ko ni imel časa je pa na čopič stisnil nekaj pene in naredil peno na bradi.
Kateri material je uporabljal pojma nimam ga bo treba poiskati upam, je še kje v kakšni škatli.
Kje kupiti v Ljubljani oziroma naročiti preko spleta potreben material?

Vem, da veliko sprašujem začetnik mokrem britju pač :D :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novinec na forumu

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jul 2020, 20:21

Pozdravljen na forumu :).

Ti samo pocasi in pogumno, se nobeden si ni odrezal glave ali dela obraza pri britju :D, ne z britvijo ne z brivnikom.

Od copicev ki si jih nastel bi rekel da:
- Omega s svinjskimi scetinami, poceni, dober, malo trsi so dokler se dlake na copicu ne razcepijo, firma je italjanska, v Italiji jih dobis poceni, ena trgovina je v Stari Gorici (Tioga).
- Semogue, portugalski, drazji od omege, jazbecje ali tudi svinjske dlake, vrhunski
- sinteticni copici so vedno boljsi in cenejsi, ena taka firma je yaqi ce se ne motim (kitajska)
Pri umetnih scetinah brivnika predhodno ni treba namakati, pri brivnikih z naravno dlako (svinja, jazbec, konj) je treba pre britjem za par min colic namakati v vodi.
Za britje nas vecina uporablja mila, sem ter tja kremo iz tube.

Brivnik, mogoce se ti bols splaca za zacetek napisati na forum pa ti mogoce kdo da kak brivnik na test ali ti proda, ker ima marsikateri clan veliii....(iiiii)....iko brivnikov ki jih verjetno tudi (kaksnega) proda, sploh ce das iniciativo.

Enako je tudi za mila, napisi pa gotovo kaksnega dobis.

Glede delanja pene, je veliko nacinov, vsak ima svojega npr:
- milo nanese na moker copic in nato na obrazu naredi peno;
- milo na copic in se peno naredi v loncki
- milo se nanese na neobrit moker obraz in se tam naredi peno


Pri britju je nesteto moznosti in nesteto preferenc, nacinov, mnenj; veliko je napisanega tudi na forumu, tako da si lahko ze na podlagi tega naredis neko svoje mnenje ki ga potem pocasi odkrivas :).
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Novinec na forumu

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Avg 2020, 10:00

Dobrodošel!
Da ne boš preveč odkrival tople vode.
Na tvojem mestu bi se za začetek odločil za proizvode, ki so ti na dosegu roke.
Milo Tabac, čopič Omega in za test kakšnega brivnika potipaj malo po forumu, fantje imajo doma prave zakladnice.
Lp
Nothing less...than BBS

Odgovori