Začetnik

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Odgovori
bostjanb
Prispevkov:1
Pridružen:05 Avg 2019, 15:10
Začetnik

Odgovor Napisal/-a bostjanb » 06 Avg 2019, 01:16

Hoj!

Sem čisto nov v tem, do sedaj sem se bril s cenenimi električnimi brivniki. Ker mi je crknil že deseti, se malo oziram za kakšno kvalitetnejšo varianto britja. Ampak je izbira tako velika, da se čisto nič ne znajdem.

A bi bil tale komplet v redu za začetnika? - https://www.notino.si/erbe-solingen/raz ... za-britje/
Ali imate morda kakšen drug predlog?

Hvala :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Začetnik

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Avg 2019, 05:40

Pozdravljen, super da si se nam pridruzil :).
Tu v tvojem linku gre za brivnik na kartuse. Obstajajo tudi britvice (klasicne ziletke, recemo jim DE) ter britve. Naceloma te obrijejo oboje boljse kot brivniki na kartuse.

Za zacetek malo poglej po spodnjh temah ce se ti kaksna ideja utrne..
viewforum.php?f=3
viewforum.php?f=7
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Začetnik

Odgovor Napisal/-a G_man » 07 Avg 2019, 22:16

Pozdravljen,

če še nisi kupil, bi povedal, da je ta set absolutno predrag!

Za čopič recimo sploh ni nobenega opisa kakšen je. Zgleda nek jazbec, lahko bi bil tudi sintetični približek.

V glavnem, danes dobiš odlične sintetične čopiče za reda 10 eur. In kot začetniku bi ti tudi tak čopič priporočal.
Naslednja stvar je brivnik. Mach tri kartuša v nekem fensi držalu. Veliko bolj bi ti priporočal kakšen DE (double edge) brivnik. Še vedno se najbolj priporoča kakšen Merkur 34. Ali pa Gillette Tech, ki jih mrgoli po ebay-u (pa tudi kak član (vključno z mano) ti ga lahko proda za neko zmerno ceno.
Potem rabiš še britvice. V E-leclercu imaš recimo Gillette Bleue Extra, ki so po moje zelo dobra izbira. Če se ti pa da po netu naročat, je pa izbira praktično neomejena.

Če nam napišeš kaj več - goste/redke kocine, občutljiva/neobčutljiva koža, ti lahko svetujemo še kaj več.

Če si se pa odločil za kartušne brivnike (tipa mach3 in kompanija), potem si rajši kupi "navadnega" v katerikoli trgovini, kot da plačuješ za drago ročko.

Lp

Odgovori