Newbie pri brusenju

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Odgovori
Yoda
Prispevkov:3
Pridružen:25 Feb 2019, 15:57
Newbie pri brusenju

Odgovor Napisal/-a Yoda » 25 Feb 2019, 16:47

Zivjo, jaz se pa pridruzujem vasemu forumu predvsem zaradi brusenja kuhinjskih nozev in pipcev. Upam, da vseeno "sodim v ta forum".
Sem zacetnik ampak ze kar nekaj casa kot neclan krozim okrog tega in podobnih forumov :D zadnjih case se zanimam za nakup svojega prvega vodobrusnega kamna, pa nisem ziher za katero granulacijo naj se odlocim.
Nagibam se h kombinacijskemu, Naniwi 1000/3000. Mislite, da s tem dosezem dovolj visoko ostrino za zacetek? Nimam se nekih hudo dragih nozev, na katerih bi bilo skoda vadit, ampak nekako tudi kaksnega vidim v svoji kuhinji v prihodnosti :D
Vem da tukaj vsi dobro poznate Oster rob, zanima pa me tudi, ce je kdo ze probal kaksen njihov kamen? Tegale naprimer https://www.osterrob.si/brusenje/sharpe ... e-10006000
Nekako mi bolj disi kupiti od proizvajalca, ki sem ukvarja izkljucno s proizvodnjo rezil in brusilnih pripomockov.. Kaj menite? :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Newbie pri brusenju

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Feb 2019, 17:02

Pozdravljen na forumu :).
Ze Kaken 1000/3000 zna biti cisto dovolj za se uciti oz nabrusiti; 1000/6000 pa se bolj.. koliko lahko nabrusis je odvisno tudi od tipa jekla itd (se prej pa od prakse seveda). Ko se zverziras na poceni kamnu pa si komot kaj se dokupis, ce bos imel potrebo.

Glede brusev ti bojo tudi pri ostrem robu svetovali, so itak strokovnjaki. Ce bos kupoval imamo za forum popust ce ga zelis uporabiti.. klik.
britev.si ruleeees :)

Yoda
Prispevkov:3
Pridružen:25 Feb 2019, 15:57

Re: Newbie pri brusenju

Odgovor Napisal/-a Yoda » 25 Feb 2019, 17:53

Hvala miha! Skoda edino, ker Naniwa 1000/3000 pri njih ze nekaj casa ni na zalogi. Mogoce pa kje drugje najdem..
Komaj cakam, da probam.. 'zig-zag' :P

Odgovori