JaV iz februarja

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
JaV
Prispevkov:85
Pridružen:11 Feb 2019, 16:58
JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a JaV » 13 Feb 2019, 17:43

Spoštovani,

načeloma nisem aktiven član socialnih omrežij iz spleta, vendar bom v tem primeru naredil izjemo. Sicer sem z britjem pričel kot vsakodnevno rutino, kjer sem nedolžnost izgubil z Gillette Sensorjem, nadaljeval z Mach3, ko mi je malo po prelomu milenija prišel v roke DE brivnik in čopič, ki sta nekoč pripadala staremu očetu (Soluna in Spokar). Najprej je bilo mal krvavo, s časom kalibriral mojo primarno roko in zadeva mi je postala všeč. Po tem "pomrhovinil" pri prijateljih in znancih še kako Soluno, Gilletta ali pa Schicka in na koncu odkril še forume na spletu in ugotovil, da industrija mokrega britja še ni umrla...vse ostalo je zgodovina.
Na ta forum pomotoma naletel pred par leti...od takrat ga spremljam. Mi je všeč, da so ljudje s takim zanimanjem tudi na tej geografski dolžini in širini. Moram reči, da sem se ogromno naučil na novo in mi je marsikateri podatek prišel prav, tako pri samem britju, kot nakupih po spletu.
Hvala za nazaj...in v naprej.

Janez

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a G_man » 13 Feb 2019, 19:08

Dobrodošel! :)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a G_man » 13 Feb 2019, 19:41

V tej rubriki je tudi idealna prilika, da povzameš, katero opremo uporabljaš trenutno ;)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Feb 2019, 20:49

Pozdravljen med nami :), lepo da si se odlocil tudi registrirati in aktino sodelovati! Se strinjam z G_manom, glede na leta uporabe nas ocitno firbec matra glede tvoje opreme.
britev.si ruleeees :)

JaV
Prispevkov:85
Pridružen:11 Feb 2019, 16:58

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a JaV » 13 Feb 2019, 20:51

Načeloma stvari, ki so poceni in učinkovite...Ta trenutek sta v kopalnici izpostavljena dva "rasierhobelna": Muhle R41 in HJM iz Mullerja (Vaša ideja G_Man), čopiča pa Proraso/Omega in nek jazbec od Dr. Dittmarja. Iz zadnjih počitnic na Madžarskem prinesel še Caolin Barbon (milo in AS). Britvice pa Gillette, katerih uporaba se po zadnji njihovi objavljeni reklami pri meni zaključuje, tako da bom prisiljen tudi tu kupovati po spletu...

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Feb 2019, 15:15

JaV napisal/-a:
13 Feb 2019, 20:51
Načeloma stvari, ki so poceni in učinkovite...Ta trenutek sta v kopalnici izpostavljena dva "rasierhobelna": Muhle R41 in HJM iz Mullerja (Vaša ideja G_Man), čopiča pa Proraso/Omega in nek jazbec od Dr. Dittmarja. Iz zadnjih počitnic na Madžarskem prinesel še Caolin Barbon (milo in AS). Britvice pa Gillette, katerih uporaba se po zadnji njihovi objavljeni reklami pri meni zaključuje, tako da bom prisiljen tudi tu kupovati po spletu...
Lokalno dobavljive so tudi Wilkinson britvice. Ampak so meni grobe. DM ima tudi svoje, nimam pojma, kakšne so. Tu se pa že konča, ja.

JaV
Prispevkov:85
Pridružen:11 Feb 2019, 16:58

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a JaV » 14 Feb 2019, 16:52

Enako sem za Wilkinson ugotovil tudi sam...sicer mi je to prebilo šele po kakem letu :) DM-ovih še nisem zasledil. Sem pa zadnjič v Mullerju kupil paketek M.man-ovih. Domnevam, da znamka spada pod okrilje trgovske hiše. Na embalaži piše, da so narejene v Vietnamu, preizkusil pa jih še nisem.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Feb 2019, 19:31

Wellcome kumpanjo....ti pa moraš imeti braaaadoooooooo če si začel s Soluno in nadaljeval z R41.....juhuuuuuu.... :lol: ....moj stari je včasih kupoval Soluno familiji za koline...a gre za open comb ali no comb?....
...is a good man without a good knife really a good man ?

JaV
Prispevkov:85
Pridružen:11 Feb 2019, 16:58

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a JaV » 14 Feb 2019, 20:12

no comb. V zbirki imam 5 Solun: medeninastih, 2 s plastičnimi ročaji (črnim in zelenim). Noben ni open comb...videl na netu da obstaja, v roki pa še nisem mel. Ja, tudi eden od mojih je prej bril mangalice :D

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: JaV iz februarja

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Feb 2019, 12:38

JaV napisal/-a:
14 Feb 2019, 20:12
no comb. V zbirki imam 5 Solun: medeninastih, 2 s plastičnimi ročaji (črnim in zelenim). Noben ni open comb...videl na netu da obstaja, v roki pa še nisem mel. Ja, tudi eden od mojih je prej bril mangalice :D
for your eyes only.... :lol: ...NOS...
IMG_5607.jpg
IMG_5607.jpg (54.95KiB)Pogledano 10307 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori