"Brijem" les ;)

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Ojster
Prispevkov:7
Pridružen:29 Sep 2018, 07:21
"Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a Ojster » 29 Sep 2018, 10:08

Pozdravljeni,

Tukaj sem se znašel povem po naključju. In sicer sem v temi "Jeklo ki se uporablja za britve" našel komentar glede Pfeil jekla na žličar nožu.

Osebno delam z lesom in na lokalnem trgu tržim orodje za prostoročno oblikovanje lesa. Proizvajalec Mastercarver, ki ga zastopam je ravno dodal dva nova noža žličarja v svoj prodajni program in sem malce raziskoval situacijo v Sloveniji. Našel sem komentar člana "brico", ki komentira Pfeil jeklo na podobnem nožu in pravi, da je "mehko".

Proizvajalec mi je na vprašanje, zakaj bi te njihove nože ponujal rekel ravno to, da so narejeni po njihovih specifikacijah in da takšnih niso našli v ponudbi v Evropi. Ker imam občutek da uporabnik "brico" res ima izkušnje sem se odločil prijaviti in vstopiti v stik z njim, da bi dobil konkretne povratne informacije s testiranjem nožev. Da ne prodajam nekaj kar ni vredu :)

Večino programa, ki ga imam v ponudbi namreč uporabljam sam in vem kaj prodajam, a z noži nimam izkušenj in bi mi prav prišlo mnenje nekoga, ki ve za kaj se gre.

To je to na kratko ;)

Lep pozdrav,
Peter Osterveršnik

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Sep 2018, 11:52

pozdravljen med nami, mogoce zacnes poleg opreme za birtje lesa uporalbjati se kaksno britev ali brivnik :)... no vsaj mi smo

zanimivo, Pfeil sem nedolgo nazaj gledal (poleg Narex-a in 2 cesnjic) za rezbarska carving dleta... Pfeil je bi precej drag, mogoce enkrat :)..

ce si rezbar, daj nam pokazi kaksno zanimivo slkico, izdelek (odpri si temo) da si ce ne drugega napasemo oci, mogoce dobimo kaksno idejo, oz kaken nasvet (btw, mislim da teme o osnovah rezbarstva se niamamo)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Sep 2018, 14:15

Ojster napisal/-a:
29 Sep 2018, 10:08
Pozdravljeni,

Tukaj sem se znašel povem po naključju. In sicer sem v temi "Jeklo ki se uporablja za britve" našel komentar glede Pfeil jekla na žličar nožu.

Osebno delam z lesom in na lokalnem trgu tržim orodje za prostoročno oblikovanje lesa. Proizvajalec Mastercarver, ki ga zastopam je ravno dodal dva nova noža žličarja v svoj prodajni program in sem malce raziskoval situacijo v Sloveniji. Našel sem komentar člana "brico", ki komentira Pfeil jeklo na podobnem nožu in pravi, da je "mehko".

Proizvajalec mi je na vprašanje, zakaj bi te njihove nože ponujal rekel ravno to, da so narejeni po njihovih specifikacijah in da takšnih niso našli v ponudbi v Evropi. Ker imam občutek da uporabnik "brico" res ima izkušnje sem se odločil prijaviti in vstopiti v stik z njim, da bi dobil konkretne povratne informacije s testiranjem nožev. Da ne prodajam nekaj kar ni vredu :)

Večino programa, ki ga imam v ponudbi namreč uporabljam sam in vem kaj prodajam, a z noži nimam izkušenj in bi mi prav prišlo mnenje nekoga, ki ve za kaj se gre.

To je to na kratko ;)

Lep pozdrav,
Peter Osterveršnik
glede na to da sodelujem cca. 30 let v goslarski delavnici lahko rečem da imam neke izkušnje, čeprav bolj z dleti kot noži...na začetku sem uporabljal obstoječa dleta v delavnici...z leti smo manj ali več vsi nabavili lastno orodje....veliko se dela z exotami in se dleta hitro krhajo...problem pri "češnja" in Pfeil-Swiss made dleti je kvazi neka mehkoba in je dleta treba non stop brusiti...zato jaz uporabljam stara ročno kovana dleta...ne vem gdo ih danes vse dela...vem samo za Stubai...ampak ironično da sem na Dunaju v Muzikferejnu v goslarski delavnici vprašal kje lahko kupim Stubai dleta pa mi niso znali povedat...hahaha...made in Osterreich...
omenjena dleta niso slaba...za rezbarijo v mehkem lesu, prva liga...ne rabiš boljšega...
nože uporabljamo za fine tuning in šlifanje usnja...in si jih večinoma sami izdelujemo...pač po potrebi....kline so japonske ali kakšen stari kos z bolšjaka...ves materijal v glavnem nabavljamo preko Dictum.de...
lahko se zmeniva za kakšen obisk delavnice da sprobamo nože...
IMG_4098.jpg
IMG_4098.jpg (76.79KiB)Pogledano 11605 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Sep 2018, 16:57

ekola...vse skupaj en shit...prvi in četrti še nekao...samo žličar je predebel...prvega bi mogel urediti...
IMG_4099.jpg
IMG_4099.jpg (47.24KiB)Pogledano 11598 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Sep 2018, 19:11

No, to je tema zame! Žličarji me ZELO zanimajo.
Imam dva Morina noža žličarja in tri Pfeilova dleta.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Sep 2018, 19:33

da, konec koncev lahko narediš žličarja iz navadne žli
ce.... ;)
Zadnjič spremenil brico, dne 29 Sep 2018, 19:34, skupaj popravljeno 1 krat.
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Sep 2018, 19:33

vse je odvisno od materijala in trdote.....yebi ga.... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Ojster
Prispevkov:7
Pridružen:29 Sep 2018, 07:21

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a Ojster » 04 Nov 2019, 20:18

Joj, kako čas leti. Sem vmes imel toliko opravkov z razširitvijo mojega programa, da sem čisto pozabil na ta post in tudi dleta... Zanimivo, da nisem prejel obvestila o odgovorih, ko so bili dodani...

Hvala za odgovore in komentarje. V naši skupini Kungoški Detli smo vmes kar nekaj rezbarili in trenutni projekt so jaslice, za vseslovensko razstavo letos konec leta. Ampak priznam, da malo goljufam in sem si pomagal s PowerCarving orodji proti koncu :) Moram še pobrusit pa objavim kakšno sliko.

Drugače pa osebno ne rezbarim v klasičnem pomenu - torej slike, ampak izdelujem sklede: https://www.facebook.com/pg/ShapingWood ... 3626975358

Na gornji povezavi lahko najdete nekaj teh. Zadnje čase bolj ali manj stružim, ker gre precej hitreje in sem se malo polenil :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Nov 2019, 20:21

Lepe umetnine ustvarjaš! Bravo!

Ojster
Prispevkov:7
Pridružen:29 Sep 2018, 07:21

Re: "Brijem" les ;)

Odgovor Napisal/-a Ojster » 04 Nov 2019, 20:23

Hvala! Časa primanjkuje, ampak bo počasi... ;)

Kako ste zadovoljni z tistima Morina žličarjema? Še vedno sem namreč zainteresiran, da bi dodal nek uporaben žličar v asortiman...

Lp,
Peter

Odgovori