Pozdrav

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Nov 2017, 21:14

Razlog za mozolje je verjetno ziritirana koza, mogoce prevec prehodov (ne v smislu buffinga ampak pretiravanja pri popravljanju oz passih) in premocan pritisk?

Se moje razmisljanje na temo :).. Vazno je da imas dobro ziletko (Wilkinson po moje ni nevem kaj, marsikdo ti bo dal kaksno vzorcno ziletko ce bos zelel ;)).

Ce mene vprasas mogoce probaj tako: dobra priprava dlak (npr po tusiranju), dobra ziletka, ko brijes kozo zelo dobro napni in pojdi direkt na atg (ce imas npr 1 ali 2 dnevni narastek, ne vec), brij z zelo lahko roko, mogoce nebi skodilo ce bi imel bolj agresiven ali vsaj bolj efektiven brivnik (blaz je npr na koncu videl da mu je precej iritacije odpravila uporaba brivnika Muhle R41 (precej agresiven)..
britev.si ruleeees :)

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 16 Nov 2017, 21:29

Hvala miha.

Imam kar nekaj britvic. Moram jih še večkrat uporabit, da bom videl boljšo primerjavo. Najboljša mi je trenutno Polsilver SI.

Brijem se vsak dan, tako da je narastek vedno 1 dnevni. Včasih pred tuširanjem včasih po. Do zdaj sem se večinoma bril z Muhle R89 ker mi je bolj blag. Imam občutek da tudi bolj prijazen koži. Imam pa tudi Muhle R41 vendar počiva, ker se mi je zdel preagresiven. Niso pa te moje ocene čisto taprave, ker je dejstvo, da moram še veliko narediti na sami tehniki. Bom probal tudi še tvojo varianto. R41 in direkt ATG. :?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Nov 2017, 22:52

no ce imas R41 pa sploh probaj,.. AMPAK toliko na lahko kolikor je mogoce, pa se malo bolj!!
britev.si ruleeees :)

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 17 Nov 2017, 16:36

No danes sem probal direkt atg z R41. Britvica je bila Polsilver SI. Prvi poteg sem probal čisto na lahko, vendar se brivnik sploh ni premaknil z mesta. Kot, da bi se britvica zataknila med dlake. Pritisnem malo bolj, brivnik se je premikal vendar poskakoval po dlakah. Pritisnem še malo bolj, brivnik sicer drsi, vendar sem nato imel občutek pa kot da se ne brijem ampak skalpiram. Nadaljujem in poskušam ujeti pravi kot. Občutek sem imel, kot da se ne bi bril še nikoli v življenju. Verjetno nisem ujel pravega kota. Zmedlo me je ker je pri atg brivnik obrnjen nasprotno kot pri wtg. Vendar po licih sem obrit še kar nekako. Za silo. Okoli ust sicer gladko obrit, koža pa je kot na otroški ritki. Vendar tisti ritki, ki je posrana cel dan zavita v plenico v najhujšem vročinskem valu. Rdeča in pekoča, zvezana. Po vratu pa zelo slabo obrit in s skalpirano kožo. Kot po več neuspelih poskusih samomora :D . Ampak jutri je nov dan in se borimo ponovno. Po istem postopku, le da bo britvica Astra SP. Ni hudič da enkrat ne bo ratal. :evil:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Nov 2017, 17:04

Oprosti, a ne morem si kaj, da se ne bi režal :lol:

Poskusi uporabit kakšno milo, ali brivsko kremo, ki mehča dlake.

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 17 Nov 2017, 17:17

Ja saj je res smešno :) .
Kapo dol vsem vam, ki vam te stvari tečejo gladko in vam je britje v užitek. Res ste pravi mojstri. Z odprtimi usti berem te vaše poste kjer opisujete kako se obrijete gladko in brez iritacij in to v parih prehodih.
Bom razmišljal tudi v tej smeri olly. Trenutno uporabljam Cello.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Nov 2017, 17:50

Jaz bi se na tvojem mestu za začetek vzdržal direktnega ATG, sploh pri enodnevnem narastku, ker takega je z direktnim ATG-jem res težko brit. Sploh pa z R41 :D

In predlagal bi ti, da si nekje sposodiš Merkur 37C slant, da ne boš kupoval in potem morda ugotovil, da to ni zate.

Cella ni slaba, vendar, kolikor se spomnim, dlak niti ne mehča. Meni jih najbolj mehča brivska krema, še najbolj LEA in O Melhor, ki mi ga je za test poslal Miha. Tudi Solein D'Amaris je odličen. Mislim, da bi moral biti v redu tudi Brinell, ali pa tisti Palmolive, ki ga dobiš pri nas v vsakem Mercatorju.

Skratka, poskusi kakšno od krem, niso drage in odlično opravljajo svoje delo.

Sicer pa - moje skromno mnenje - R89 je slab brivnik, ki ne nudi dobrega rezultata. Vseeno, če kdo skoči ob tej moji izjavi v zrak, a dejstvo je, da se jaz z njim nisem NIKOLI dobro obril in bil je prvi brivnik, ki sem ga zelo hitro dal stran.

Če želiš, ti lahko za test posodim mojega Fatipa Grande OC, morda ti bo pa odgovarjal.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2017, 18:16

ja tudi meni se R89 ni dopadel prevec (mislim da sem ga imel enkrat na testu..)

question, pocasi pa vztrajno pa bo :).. vsekakor preveri razlicne kombinaicje ziltek z brivniki ;)
britev.si ruleeees :)

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 18 Nov 2017, 20:32

Današnje britje je bilo malo boljše od včerajšnjega. R41 in nova britvica Astra SP. Nisem si upal začeti takoj z atg. Najprej sem začel z XTG. Čisto počasi in na lahko. Po bradi ni šlo brez buffinga :) . En sam poteg ni bil dovolj učinkovit. Drugi, zadnji prehod sem šel pa ATG. Na parih mestih sem si posnel kožo, da je malo zakrvavela, drugače pa večjih nevšečnosti ni bilo. Sem pa edino še nekaj časa po britju čutil razdraženo kožo, kot nekakšno vročico ki je tekom dneva izzvenela.

Olly, zaenkrat bi se kar mučil in učil z R41, da še izpilim tehniko. Mislim da bolje da se ne mešam še z enim novim brivnikom. Hvala vseeno. Bom pa probal še z brivsko kremo. Kaj misliš bo v redu če v prvi štacuni kupim Pallmolive, ali naj po netu naročim Leo?

Ja miha, počasi. Astra mi je bla danes v redu, tako da bom zdaj preizkušal med Astro in Polsilver.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Nov 2017, 20:38

ce si posnames kozo si prevec pritiskas ;).. brij se tkao kot da bi se s peresom bozal,.. psloh ce imas R41 2011 ali starejso vezrijo , ki so malo bolj agresivne kot tiste po tem letu...
britev.si ruleeees :)

Odgovori